No to snad ne! Má nejlepší kámoška je lesbička – co s tím? A jak jí mám vysvětlit, že ji nemiluji, abych nezničila naše přátelství? A je vůbec možné kamarádit se s lesbičkou? – Tak jestli tě trápí tyto otázky, protože se do tebe zabouchla tvá kamarádka, měla by sis přečíst tento článek o kamarádství s lesbičkou.

avatar

Marta Štefková

No to snad ne! Má nejlepší kámoška je lesbička – co s tím? A jak jí mám vysvětlit, že ji nemiluji, abych nezničila naše přátelství? A je vůbec možné kamarádit se s lesbičkou? – Tak jestli tě trápí tyto otázky, protože se do tebe zabouchla tvá kamarádka, měla by sis přečíst tento článek o kamarádství s lesbičkou. Takže si přestaň zoufat a pojď se mrknout na to, co a jak.

Kámoška se do mě zabouchla

Kámoška se do mě zabouchla a já absolutně nevím, co s tím dělat.

Jak poznat, že je kamarádka lesbička

Jak asi sama tušíš, nejde navenek nijak poznat, kdo má jakou sexuální orientaci. I samotní lidé, kteří nejsou heterosexuální, jsou často na pochybách, jak to s nimi vlastně je. Většinou se to, že patří mezi oněch pověstných osm procent světové populace, pozná podle určitých vodítek. Mezi ně patří třeba to, že tvá kamarádka má erotické sny, ve kterých se jí zdá o milování s jinou dívkou. To, že míváš i ty podobné sny, ale ještě neznamená, že jsi lesbička! Naopak je zcela přirozené, že si každá z nás někdy představuje podobné hrátky s osobou stejného pohlaví, což často pomůže při sexu s klukem k lepšímu orgasmu. Lesbička ale pohlavní styk s mužem příliš nevyhledává (neznamená to, že by nemohla mít sex s klukem), protože cítí, že ji přitahují dívky.

Touhy nezabrzdíš

Pokud se v její blízkosti nachází nějaká dívka nebo žena, která se jí líbí, pak lesbička cítí touhu onu osobu pohladit, laskat se s ní, mít s ní sex. Často lze poznat, že je tvá kamarádka lesbička, právě podle pohledů i letmých doteků, které si sice můžeš vysvětlit jako kamarádské, avšak někdy mohou mít blízko milostné předehře.

Jak nezničit přátelství

Pokud se ti tvá kamarádka svěří, že je lesbička, rozhodně by ses jí neměla hned dychtivě vyptávat, jak si tím může být jistá, nebo se s ní naopak přestat bavit. Nikdo z nás nemůže ovlivnit, zda se nám budou líbit muži nebo ženy, a proto není nijak opovrženíhodné být na holky. Především bys měla svou kamarádku ujistit, že ti vůbec nevadí, že je lesbička. A také bys jí měla poděkovat za to, že ti projevila takovou důvěru a se vším se ti svěřila. Vždyť ona kamarádka musela určitě svádět velký boj sama se sebou, protože se většinou tito lidé bojí, jak bude na jejich orientaci reagovat jejich okolí.

Jak kamarádku ohleduplně odmítnout

Horší situace může nastat tehdy, pokud se ti kamarádka navíc svěří, že se jí líbíš. Už od začátku bys jí měla říct, že ty nejsi lesbička, ale měla bys toto učinit opět taktně, aby si kamarádka nepřipadala odstrčená a ukřivděná. Můžeš jí slíbit, že se nic nemění na vašem přátelství a že doufáš, že i ona bude dál tvou kamarádkou. Pokud by ona lesbička tvé stanovisko nepřijala a urazila se, pak jí dej trochu času. Vždyť každému z nás trvá nějakou dobu, než se vyrovnáme s odmítnutím někoho, na kom nám záleží a koho tajně milujeme. A pokud je vaše přátelství skutečně pevné, pak si určitě i ona uvědomí, že ztratit kamarádku nestojí za to.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Molly

    S mojí kamarádkou lesbičkou jsme se krapet zamotaly. Já jsem bi, to tak nějak vím a ona to ví také. Vycházely jsme spolu úplně normálně, nic se nezamotávalo. Prostě klid. Ale najednou mi řekla, že se jí líbím a že by se mnou ráda byla. A tady nastal ten problém. Mně se líbí holky a občas je i vyhledávám, ale zrovna tu mou kamarádku nechci, nikdy mě nepřitahovala. Nechci jí to říct tady takhle, ale zároveň jí nechci ublížit planými nadějemi. co mám dělat?