Možná cítíš, že ještě nepřišel ten správný čas na pevný vztah, samota ti leze na nervy, sex ti chybí, ale pochybným známostem se chceš za každou cenu vyhnout, toť dilema. Jestli máš ale v záloze nějakého kámoše, který je na tom podobně, zkuste vztah ve stylu Friends with benefits – přátele s benefity, díky kterému se vaše problémy vyřeší.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Nechceš vztah, ale chybí ti postelové dovádění? Využij přátelství s výhodami a máš po problémech.

Nechceš vztah, ale chybí ti postelové dovádění? Využij přátelství s výhodami a máš po problémech.

Kamarádský sex

Přátelé s benefity je takový typ vztahu, ve kterém nehraje důležitou roli láska či nějaké závazky. Naopak jde o volný vztah, kde si však navzájem dopřejete skvělý sex, strávíte příjemné kamarádské chvilky nebo si budete oporou. Určitý cit v tomto vztahu také bude, ale ne s cílem budovat si hnízdečko lásky plné malých capartů. Oba to můžete brát jako přechodné období, kdy se časem pustíte do vztahu s jiným člověkem, ale s tím, že zůstanete přáteli. Tudíž se žádné borcení kamarádství nekoná.

Výhodný přátelský sex a vztah

Tento typ vztahu není nic, co by mělo trvat celý život, i když se jistě najde i mnoho výjimek. Jde jen o přechodné období, kdy si oba uděláte jasno, co opravdu od života chcete. Během toho přemýšlení se nebudete užírat samotou a nebude vám scházet sex. Navzájem si nebudete klást nějaká omezení. Máte zkrátka volnost v čemkoliv a můžete si dělat, co se vám zamane. Výhodou také je, že se nebudete muset uchylovat k pochybným známostem a navzájem si užijete sex s člověkem, kterého znáte a k němuž chováte určitou důvěru. Tímhle se můžete vyvarovat tolik nechtěných přešlapů, například zděšení po probuzení, koho jste si to v noci dotáhli domů, nebo otravného dotírání jednonoční známosti.

Když se začne probouzet láska

Žádný člověk není ze železa, a i když byl původní plán nezamilovat se a mít jen spolu sex bez společné budoucnosti, mohlo se něco „pokazit“ a uvnitř vás dvou se začínají odehrávat pocity, že už se nejedná pouze o přátelský vztah. Největší sklon k zamilování mají především ženy, ale i mužům se tohle nevyhýbá. Pokud tahle situace vznikne, je důležité uvědomit si, zda pokračovat dál, nebo to raději zavčas utnout. Vztah na stálo se samozřejmě vybudovat dá a klidně z něj může být láska na celý život. Ovšem mnozí účastnící těchto vztahů spíše hledají sex ve spojení přátelství a za boha by si nedokázali představit společné soužití. I když by sex byl dokonalý a vše by klapalo na jedničku, nemuseli by být jednomu po chuti určité vlastnosti či povaha toho druhého, což může být zábrana možného vztahu. A tak je nejdůležitější, jak oba váš vztah vnímáte a zda byste si dokázali představit společné žití.

Stanovte si určitá pravidla

I přesto, že se jedná o volný typ vztahu, měli byste si určit nějaká pravidla a to zejména v otázce sexu. Je možné, že oba budete mít chuť prožívat sex i s někým jiným, a proto byste měli mít mezi sebou nějakou dohodu obzvlášť, pokud je váš sex nechráněný. Navzájem byste měli při jiných známostech využívat ochrany, abyste zabránili určitým problémům. Také byste se neměli uchylovat k žárlivosti, která by vše mohla zničit. Jestli do budoucna pevný vztah nevidíte a prioritní je pro vás sex, není důvod začínat se žárlivostí a znepříjemňovat si navzájem váš vztah.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • šikovná

  sex bez lásky? odporné a mysl degenerující

 • jsem muz

  Ahoj chci se vas zeptat holky na nazor ohledne, kamaradka se kterou spim?

  Je to dle vas mozne nebo ne? Podle me milenka je jen k sexu ale kamaradka ke vsemu a i k tomu sexu. Prijde me to tak nejak normalni ale vetsina zen to odsuzuje s tim ze kamaradi spolu nemuzou spat.

 • naicha

  Neříkala bych tomu “vztah”, prostě mám kamaráda/dy na sex. Když máme čas, zajdeme spolu na kafe, zasportujeme, když máme chuť, vyspíme se spolu. Nic si nenárokujeme. Jakmile slyším “vztah”, cítím v tom určité “závazky” nebo jak to nazvat.