Žena a muž, Mars a Venuše. Říká se, že pocházíme z rozdílných planet, ale opravdu jsme až tak moc rozdílní?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Muž je muž a žena je žena

Ano, jistě, stále jsme v jistém ohledu rozděleni na dva tábory. Ženy a muže. Opravdu mezi nimi ale panuje taková nepřeklenutá rozdílnost? Vždyť v dnešní době se neustále prosazuje rovnoprávnost pohlaví a stejně tak se můžeme setkat s mužem, který pracuje jako sekretářka nebo ženu, která funguje jako automechanik. Rozdíly se stírají, ale přesto si všichni uvědomují, že nejsem stejní.Opravdu to tak ale je?

Muž a žena
Opravdu proti sobě umíme jen bojovat?
zdroj: persianwet.ir

Muži chtějí sex a ženy vztah

Tak tohle je nejklasičtější omyl, který si často převádíme do reálného života. Muži jsou jenom chlíváci, kteří nemyslí na nic jiného než sex a ženy jsou naopak něžná stvoření, která chtějí vztah a lásku. Samozřejmě to tak jednoduše zaškatulkovat nejde. Podle výzkumů má žena i muž během svého života zhruba stejné množství sexu. Jde jen o sexuální projevy během určitých období, protože ta jsou různá. Žena má menší chuť, když žije v dlouhodobém manželství a naopak mladí muži mají v oblibě porno a jiné interaktivní sexuální varianty.

Zase tak jednoduché to není
Zase tak jednoduché to není
zdroj: huffingtonpost.com

Hormony – ty máš tyhle a já tyhle

Ženské a mužské hormony neexistují. Všichni mají všechny, jen jich máme někdo více a někdo méně. Jen si vzpomeň na tu holku s knírkem a hlasem jako medvěd, kterou jsi kdysi potkala. Žena i muž mohou například dostat „injekci“ testosteronu během skvělého fotbalového zápasu, nebo se mohou rozbrečet nad novorozencem. Hormony jsou prostě hormony.

Já mám vagínu a ty penis

Pohlavní orgány už by se snad nemohly více lišit. Co je ale zajímavé, tak obojí vzniklo ze stejného materiálu. Dítě v děloze je vždy nejdříve taková poloviční holčička a teprve později se plodu začnou vytvářet buď vaječníky, nebo naopak tyto dvě koule sestoupí a stanou se z nich varlata. Z jedné části tkáně se také začne tvořit buď penis, nebo klitoris. Takže ač jsou napohled pohlaví odlišná, pocházejí z té samé látky.

Muži jsou agresoři

Vrozená agrese neexistuje. Muži i ženy jsou stejní, ale jde o to, že muži mají díky svému většímu tělu více možností svůj vztek projevit. Nejde tedy o jejich přirozenou povahu, ale souvisí to také s jejich obranou, kdy v dřívějších dobách byli nuceni do bojů, ve kterých se museli chránit. A co si budeme podívat, takové boje se neodehrávaly na rozkvetlé louce, kde by rytíři pili čaj v růžových brněních

Žena je matka

Zatvrzelá představa, že žena rodí a tvoří mléko, a tak je automaticky matka, je také špatná. Muži si pak říkají, že žena se má starat o dítě, protože oni jsou muži. Tak to ale není. Ženy i muži mají stejné hormony, které se produkují během setkání s novorozencem. Jejich reakce na to bezbranné děťátko je stejná. Takže, chlapi, už žádné výmluvy!

Závěrem

Tak co myslíš – opravdu jsou muži a ženy naprosto rozdílná stvoření? Pokud pomineme vzhled, který nás rozděluje stejně jako označení pomocí chromozomů na XX a XY, určitě narazíme na spoustu stejných vlastností, které jsou určeny všem lidem. Tedy mužům i ženám.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

Komentáře nejsou povoleny.