Feromony existují a firmy z nich dělají zázrak v seznamování. Ale zajistí opravdu to, že tvůj protějšek ti natolik podlehne? Netahají nás za nos?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

O feromonech slyšíme převážně v souvislosti s probuzením vášně a atraktivitou. Tato souvislost se využívá hlavně v reklamách na parfémy, sprchové gely, šampony, … ve skutečnosti jsou ale feromony příliš drahé a ani výrobky AXE je neobsahují. Využívají pouze levných náhražek. Ale feromony existují a opravdu ovlivňují emocionální změny, tudíž i změny nálad nebo dokonce teploty a srdečního rytmu. To dokazují vědecké studie univerzit z Chicaga i Utahu. Přesto je ale důkaz na vliv vybuzení přitažlivosti stále sporný.

Jsou feromony doopravdy takovým sexy zázrakem?
Jsme přirozeně voňavé?
zdroj: ojodigital.com

Ne každý je tím vyvoleným

Na “čichání“ feromonů má 80 % z nás speciální aparát v nose. Dříve jsme ho měli úplně každý, ale postupem evoluce a jeho nepotřebnosti u některých vymizel. Feromony ale oplýváme všichni. Jsou ještě vůbec k něčemu?

Určitá výhoda by tady byla

Nefunguje to přesně tak, jak to propagují různé značky, přesto vůně a námi produkované chemické látky mají účinky na naše okolí. Zkoumalo se, jak ženy reagují na různé vůně. Podle vůní byly schopné určit, zda by jí muž přišel atraktivní a zda odporný. Také se u žen po čichání k pižmu objevuje větší přátelskost, což ale neznamená, že je muž úplně oslepí.

Nemysli si, že mě s pižmem dostaneš do postele!
Nemysli si, že mě s pižmem dostaneš do postele!
zdroj: khongthe.com

Feromony, slzy i prsa

Ve skutečnosti tedy nebylo plně prokázáno, že existuje speciální sexuální feromon, natož tedy jeho účinky. Co se ale ví jistě, tak to je, že na nás mají velký vliv vůně partnerů. Pokud vám voní, můžete i získat chuť na sex. Pokud nevoní, chuť na sex prostě přejde. To platí o všem, o sympatii nebo antipatii. I muži byli testováni. Zjistilo se, že z tekutin jim především slzy snižují hladinu testosteronu i chuť na sex. A co se týče dětí, ty velmi aktivně reagovaly na vůni mléka a prsu, kterou poznaly ihned a dokonce jsou schopné poznat vůni své matky od cizích.

Pokusy mají důkazy, vyhledejte “externí“ feromony

Pokusy dokázaly, že vůně na nás vliv sice má, ale feromony nás příliš neovládají. Naopak vědci to spíše popírají. Jsou ale vůně, které určitým způsobem ovládají naší náladu a mohou mít vliv třeba i na sexuální život. Ale nespoléhejte jen na vůni, samozřejmě jde i o vaše rozpoložení a uvolněnost. Zde je několik typů:

Jasmín: údajně má silné erotické účinky, stačí olejíček do koupele nebo nad svíčku a nejlépe koupit ten, kterým se může pár masírovat po těle. Dále prý pomáhá proti impotenci i předčasné ejakulaci.

Levandule: (pozor nepřehánět – velmi aromatická!) zvyšuje průtok v těle (a i do pohlavních orgánů) a díky tomu i ženskou vnímavost a i sekreci hormonu estrogenu.

Růže: nejen, že má nádhernou vůni, ale aktivuje pohlavní hormony a dají se nalézt takové oleje, kterými se mohou masírovat i intimní části těla.

Přirozená krása

Muži neradi slzy, ženy rády přirozenější vůni chlapa a děti své matky. Každý máme něco a nedá se zcela obecně říct, co zabírá. Neměj ale strach, že se kluk navoní pižmem a tím mu bezhlavě podlehneš. Tak to vážně nefunguje. Většinou ale zabírá přirozená krása. Doporučuji lehký parfém (který je prý pro muže nejpříjemnější ve vlasech). Přílišná navoněnost je totiž mínusem u mužů i u žen, je to spíše nevkusné. Zkrátka nevěř příliš reklamám a věř více sama sobě.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář