Jste spolu už nějakou dobu, ale není to takové, jaké to bývalo. Sexuální vášeň, jako kdyby pominula, a ty teď nevíš, co dělat. Je normální, abys s ním byla, i když tě nepřitahuje?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Dlouhá doba – zabiják vášně?

Jste spolu už opravdu dlouho a nějaká ta jiskra už dávno vyprskala jinam. A ty se teď bojíš, jestli je to v pořádku, když spolu dále zůstáváte? Tak pak věz, že mnoho párů to takhle má. A jsou různé důvody, proč svůj vztah dále prodlužují. Nejdůležitější ale je, jestli ho máš vůbec ještě ráda nebo ne. Pokud jsi už vzdala všechny snahy o oživení vašeho vztahu a jsi si jistá, že jiskra je definitivně pryč, tak čti dále a přemýšlej, co s vámi bude.

Sex s jiným? Ne, děkuju.

Jedním z důvodů je, že si to nedokážeš představit s někým jiným. Ať už jde o to, že tvůj kluk byl tvým prvním a všechny své poprvé jsi dala jemu, nebo si už po tak dlouhém vztahu nedokážeš představit, že bys líbala jiná ústa. Jenomže pokud jde o to, že si to jen nedokážeš představit, tak tahle stagnace tě může dohnat až k mnoha špatným rozhodnutím.

Odmítáním si můžeš taky pěkně zavařit.
Odmítáním si můžeš taky pěkně zavařit.

Samota je špatná

Pokud se bojíš samoty a jen z toho důvodu zůstáváš se svým klukem, tak pak to není moc dobrá volba. Samota někdy přináší osvobozující úlevu a pro někoho je po nějakém vztahu velmi důležité, aby byl nějakou chvíli sám a všechno si urovnal v hlavě. Navíc, pokud se bojíš být sama, ale zůstáváš v nenaplněném vztahu, tak pak je to skoro srovnatelná pozice.

Samota není zase tak hrozná.
Samota není zase tak hrozná.

Výhody, benefity a setrvačnost

Vztah sebou jistě nese spoustu výhod. Jeho mamka je moc milá a nechceš jí ublížit tím, že se rozejdeš s jejím synem? Máš ráda sex a děsí tě, že bys nějakou dobu na to byla sama, než by sis našla nějakého nového milovníka? Myslíš si, že změna je špatná? Tyhle důvody jsou jen naprosto hloupé výmluvy, kvůli kterým jsi uvázla na mrtvém bodě. Někdy je jednoduše potřeba vzít pořádnou mačetu a rozseknout všechny otázky a pochyby vedví.

Co tedy dělat?

Neměla by ses trápit s někým, jehož přítomnost tě nenaplňuje a motýlky v břiše ti netryskají i ušima. Říká se, že zvyk je sice železná košile, ale železo je přeci taky pěkně těžké a rozhodně bys ho s sebou neměla celý život tahat jako kouli na noze. Navíc, pokud přišel tenhle kluk, tak stoprocentně musí přijít další a ten třeba bude ten pravý. Neměla bys odsouvat svého dokonalého muže, který na tebe někde čeká jen proto, že se ti nechce vídat jiná barva zubního kartáčku vedle toho tvého.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Maiia

    Měla jsem kdysi podobný problém, už mě nepřitahoval, ale bála jsem se být sama. Akorát jak čas plynul, tak už toho bylo příliš a nešlo to, tak jsem se mu s tím svěřila a rozešli jsme se v dobrém a dodnes jsme nejlepší přátelé :) byla jsem rok a půl sama, ale nelituji toho, protože teď jsem našla partnera, který je pro mě ideální a je všechno, co jsem kdy chtěla (a myslela si, že jsem příliš náročná). Takže holky, nestagnujte ve vyhaslých vztazích, někde je určitě ten pravý ^^