Každá z nás chce mít sexy postavičku, vypracované břišní svaly a pevné tvary. Ale všeho moc škodí. Kde je ale ta hranice mezi krásou a nevkusem?

avatar

Hana Michálková
Píše pro radost a z důvodu, že se má o co podělit!

Každá se chce líbit

Je přirozené, že se chceme líbit, toužíme po tom, aby se za námi kluci otáčeli. Z nějakého neznámého důvodu jsou našimi vzory vyhublé modelky vážící padesát kilo i s postelí. Věčně se trápíme všemožnými dietami a cvičením, před zrcadlem pozorujeme své faldíky a osobní váhu bychom vzteky prohodily oknem.

Každá se chce líbit
Každá chceme vypadat co nejlépe, trávíme hodiny v posilovně a mučíme se dietami, ale pozor jen malý krůček schází k nemocem, jako je anorexie.
zdroj: pinterest.com

Co se líbí klukům

Mají hoši raději vyzáblé kozy, nebo buclaté vzdouvající se vnady? A co vypracované svalovkyně? Oslovila jsem pár kluků a zeptala se, jaké tělesné proporce u dívek upřednostňují. Mé očekávání se naplnilo, a proto jsem si s potěšením koupila studentskou pečeť a celou ji zbaštila.

Vyhrávají holky krev a mlíko

84 % kluků má rádo, když je na co si sáhnout, což je bezva ne?

Petr (21) řekl: „Holka musí mít pořádnou prdelku, kozičky akorát do ruky, sem tam malý faldík je sexy.“

Jarda (18): „Líbí se mi silnější holky, nemám rád, když na ní chrastí kosti.“

Jirka (28): „Mám rád oplácanější dívky, ale musí být pevné, ne klepavé.“

Zdenek (32): „Nemám rád žádné hubenďoury, ale ani svalnaté, holka musí být tak akorát.“

Ondra (24): Líbí se mi pevné, vypracované holky. Jestli má nějaké to kilo navíc na tom nezáleží, hlavně když to umí nosit.

Na postavě nezáleží, důležitý je celkový dojem

Holka může být hubená, svalnatá, buclatá, ale když se umí správně obléknout a oplývá zdravím sebevědomím, celkový dojem je sexy šťabajzna. Takový názor má asi většina kluků.

Jsou ale i tací, kteří si libují v extrémech

Roman (19) říká, že ho přitahují holky se značnou nadváhou. Sám vypadá jak oteklá nit a jeho partnerka by si ho mohla dát k snídani. Ale jemu se to líbí, tak mu to přejme. Opačným extrémem je 130 kg vážící Jiří, který je sám „kupodivu“, ale jinou než hubenou kostnatou dívčinu by nechtěl, ještě na tom přeci není tak špatně. Alespoň on je o tom přesvědčen.

V posilovně to nepřeháněj

Jestli chodíš ráda do posilovny a chceš mít vypracované pevné tělíčko, děláš dobře. Ale nic se nemá přehánět, pokud budeš mít svaly větší než většina kluků, nijak zvlášť žádného neoslníš. Podle ankety totiž žádný z tázaných neodpověděl, že svalnaté kulturistky jsou in.

Krásná blondýna s tělem chlapa

Jako tahle krásná, něžná blondýnka, ovšem než se podíváš o kousek níž, mužské svalnaté tělo tě bouchne do očí. Více než stovka negativních komentářů pod videem je důkazem toho, že taková kulturistka může být slavná a všechna čest jejímu cvičení, ale rozhodně není sexy symbolem mužů.

Řekli o ní: „Nechápu, proč nosí vršek, vždyť tam nic nemá… babochlap bez penisu… co jinak na to říct.“

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Žanet

  A souhlasím s komentáři níže, že dnes se obezita přehlíží a hubeným holkám se nadává.. Je to na hlavu.

 • Žanet

  No,ono je populární nahlas říkat “Vychrtlé holky se mi nelíbí”, ale v praxi to funguje trochu jinak. Ty otylejší bývají svobodné,zatímco ty “vychrtlé” zadané. Neházím samozřejmě do jednoho pytle všechny,ale ještě jsem neslyšela hubenou holku nadávat,že je moc hubená a nikdo ji kvůli tomu nechce. Ale nahlas se tohle samozřejmě neříká a tak se do článků cpe, jak mají kluci raději holky krev a mlíko, aby tím zvedaly těm ne úplně štíhlým sebevědomí.Když se o tom bavím s kamarády upřímně, tak říkají, že když už, tak přednost dají štíhlé slečně,ale samozřejmě záleží i na tom, jestli je hodná,apod.A kdyby se jich prý někdo ptal do článku, nebo se ptal prostě někdo jiný než já,tak to nepřiznají(!) Nikdo se tu teď nebaví o praštěných holkách, co jsou hubené a chtějí být ještě hubenější..:-) Ale já jsem třeba hodně štíhlá,ač jím jako dobytek, přibrat se mi nedaří. A že bych měla problém sehnat kluka, to tedy rozhodně ne. Ale když jdu na internet,tak mívám pocit,že bych se za sebe měla stydět. Neříkám,že třeba u tohoto článku to tak je, že by přímo říkal “hudebné holky jsou hrozné”,ale když zabloudíte třeba na prozeny.cz, tak tam všude pomlouvají ženské v článku,že jsou to vychrtliny,i když jsou štíhlé tak akorát. Pak mám já dojem,že bych měla raději zalézt domů a nevylézat, když mi šustí kosti:))) Mám i kamarádku,co byla při těle a přestože i tak byla krásná a sebevědomá, nemohla nikoho najít.. jakmile zhubla, tak se na ni všichni kluci lepili jako magnet a to byla štíhlá dost:-) Ona sama tvrdí, že tyhle články jsou nesmysl a snaží se holkám dodat jen sebevědomí. Samozřejmě neříkám,že neexistují chlapi,co by třeba nedali přednost otylejší slečně. Ale tvrdit “klukům se hubené holky nelíbí”, když se stačí i rozhlédnout po ulici a hned víte, že to není pravda,je prostě pitomost. Já myslím,že každý je nějaký a nejdůležitější je, jací jsme uvnitř, i když dneska se na vnitřní krásu bohužel TOLIK nekouká a první dojem VŽDYCKY dělá vzhled. Myslím, že by se neměla podporovat ani obezita, ani vychrtlost…

 • Jirka

  Podle mě je článek založen na anketě a že se klukům nelíbí vychrtlé holky za to autorka nemůže, jasně že některé holky chtějí přibrat a nejdete to, ale v mém okolí je hodně holek které jsou fakt hodně hubené a neustále meldujou jak potřebují zhubnout, to je děs. Já mám raději hubenější, ale jak je napsáno …
  Holka může být hubená, svalnatá, buclatá, ale když se umí správně obléknout a oplývá zdravím sebevědomím, celkový dojem je sexy šťabajzna.. Souhlasím s autorkou.

 • Anet

  Pokud já dobře čtu, tak tu nikdo hubené nepomlouvá, je to jen o tom co říkají kluci co se jim líbí. A upozorňují na svalnaté holky viz. video.

 • cass

  Souhlasím s Michaelou,nemluvě o tom,že dnes je “in”nadávat u článku s normální štíhlou modelkou, jak je nechutně vychrltá. Je to trapné..

 • Michaela

  Nemám ráda tyhle typy článků.Jasně,měla by se nějak zastavit éra anorexií,bulímií a bůh ví čeho,ale proč zrovna tím,že se podráží sebevědomí holky,které “chrastí kosti” a ráda by přibrala,ale nemůže?
  Poslední dobou mě fascinuje co se děje.Nadávat vyhublým lidem(kteří za to kolikrát ani nemůžou) a jaksi “omlouvat” a přehlížet obezitu.