Dlouho jsem přemýšlela o tom, jak poznat, jestli se k nám partner hodí či ne. Jak poznat, kdo zato stojí a nezabývat se tím, kdo ne? Kdyby tak existoval nějaký způsob, jak si vybrat toho pravého partnera, abychom se po pár letech společného soužití nemuseli rozcházet po prohádaných týdnech nebo dokonce měsících. Žádný postup neexistuje, ale mám pár rad, čeho si na partnerovi už zezačátku všímat, protože později to ve vztahu může hrát velmi důležitou roli.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Myslíš si, že můžeš najít dokonalého kluka? Kluka, který ti bude absolutně ve všech směrech vyhovovat?

Myslíš si, že můžeš najít dokonalého kluka? Kluka, který ti bude absolutně ve všech směrech vyhovovat?

Partner a jeho rodiče

Ať chceme nebo ne, za mnoho let se budeme svým rodičům vlastnostmi podobat více než bychom sami chtěli. Když se podíváš na přítelova otce, věř tomu, že za určitou dobu bude tvůj partner povahově velmi podobný jemu. Co se týče jeho rodičů, dávej si velký pozor na to, jak se k nim chová. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud kluk se svou matkou mluví jen tak na půl huby, odsekává a celkově se k ní nechová hezky, za pár let se tak bude chovat i k tobě. Jeho chování k tobě však určuje i to, zda má partner sourozence, kolik a v jakém pořadí se narodil.

Ach ty maličkosti

Uvědom si, že přítele nezměníš. Pokud ti už na začátku vadí, jak odhazuje svoje prádlo na zem místo do koše, který je od něj maximálně dva metry, nebo jeho vousy v umyvadle či záchodové prkénko neustále nahoře (to se ovšem ze zkušenosti do určité míry upravit dá), věř tomu, že za pár let tě to bude dohánět k nepříčetnosti. Jsou to sice hlouposti, ale opravdu dokážou vztah zničit.

Záliby

Co se týče zájmů, je potřeba, abyste jich měli většinu společných. Když se svým koníčkům budete věnovat společně, posílíte tím váš vztah. Důležité však je mít zájmy i rozdílné. Nenuť se do ničeho, co dělat nechceš, partner se tomu může věnovat se svými kamarády a ty budeš mít čas na své koníčky nebo na sebe. Přece jen vím, že být krásná a v pohodě dá docela časově zabrat :-) ! Navíc když si oba udržíte své koníčky, dodá vám to pocit svobody.

Partner a jeho kamarádi

Říká se, že člověk je takový, s jakými lidmi se stýká. Pokud ti už na začátku vadí jeho kamarádi, je to problém. Pak se může stávat, že jim partner dá jednou přednost před tebou a hned bude oheň na střeše. Ideální je, když máte společné přátele, se kterými můžete podnikat různé výlety a akce. Každopádně když jsi s jeho přáteli, všímej si i toho, jak se k nim tvůj partner chová, jak s nimi mluví a také jestli a jak tě do party začleňuje. Mluví s tebou nebo mluví o tobě? To je dobrá známka. Pokud tě však přehlíží nebo dokonce shazuje a vášnivě s kluky řeší témata, která jdou úplně mimo tebe, dej si pozor. Buď ho na pivo s nimi budeš muset pouštět samotného, anebo se budeš muset smířit s tím, že pro tebe jako partner prostě není ten pravý.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Niky

    nesouhlasím s tema kamarádama mam kluka =) a jeho kámoši mě moc nemusejí páč semnou táví víš času než snima ;) a je to ůplně v pohodě ;)

  • Aneta

    Pročpak?

  • Lukáš

    S odstavci 1. a 2. a trošku i 3. nesouhlasím.