Léto a s tím spojené dovolené přímo vybízely k letním láskám s cizinci, které se mohou přenést k trvalému vztahu. Ovšem nejen letní čásek má na svědomí možný vztah s cizincem. Neustále se naskytují různé příležitosti, jak se s cizincem poznat a vzplanout k němu láskou.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Léto a s tím spojené dovolené přímo vybízely k letním láskám s cizinci, které se mohou přenést k trvalému vztahu. Ovšem nejen letní čásek má na svědomí možný vztah s cizincem. Neustále se naskytují různé příležitosti, jak se s cizincem poznat a vzplanout k němu láskou. Má vztah s cizincem vůbec cenu nebo je to jen mrhání času? Co vztah s cizincem obnáší?

Vztah s cizincem může přinést velké vzrušení a dávku energie. Každá pohádka ale nemusí mít dobrý konec. Víš proč?

Vztah s cizincem může přinést velké vzrušení a dávku energie. Každá pohádka ale nemusí mít dobrý konec. Víš proč?

Nenápadné počátky

Vztah s cizincem? Možná sis při téhle myšlence klepala na hlavu a pevně jsi věřila, že tebe to potkat nemůže. Pak ti na dovolené do cesty vstoupil okouzlující cizinec, s kterým jste si v počátcích mysleli, že je to jen chvilková záležitost. Najednou jste oba došli k zjištění, že odtrhnout se od sebe je skoro nemožné. Užívali jste si skvělé letní lásky a sexu. Pak na konci dovolené jste zjistili, že to ani jeden z vás nechce utnout a nastává dilema. Pokračovat ve vztahu, i když vás dělí velká vzdálenost nebo se trápit se zlomeným srdcem? Tohle těžké rozhodnutí musí provést za celý rok určité množství lidí a konečná volba není nijak jednoduchá. Buď to může dopadnout tak, že tvá volba bude v závěru dobrá nebo naopak špatná a zrovna tenhle kluk, ač cizinec, mohl být láskou tvého života.

Překážky ve vztahu s cizincem

Existuje hned několik překážek, které ti mohou vztah s cizincem zkomplikovat. Dokážeš je všechny identifikovat?

 • Vzdálenost – ačkoliv vztah s cizincem může mít dlouhé trvání i přes velkou vzdálenost, nachází se však na seznamu překážek, což potvrzují i zkušenosti těch, kteří vztah s cizincem/kou prožili. Sice dnes není problém uskutečnit kdykoliv návštěvu, ale bohužel ne pro každého je to reálné.
 • Nedůvěra – důvěra je věc, která se ve vztahu s cizincem velmi často a rychle ztrácí. Pokud je opravdu ztracena, skončí tak celý vztah. Míra důvěry však záleží na konkrétních povahách a v některých případech naopak důvěra vůči partnerovi narůstá.
 • Samota – té se při vztahu s cizincem dá jen těžko ubránit a i ona bývá překážkou v tomto vztahu. I komunikace je o mnoho menší, než kdyby se nacházel v tvé blízkosti. Zkrátka není u tebe kdykoliv je ti úzko, kdy potřebuješ pohladit, pomazlit se a podpořit.
 • Nedorozumění – těch může vznikat spoustu, za což může především rozličný jazyk. To může vést k nechtěným rozepřím a prohlubování konkrétního nedorozumění. To však může vznikat i při sexu, ačkoliv intimní řeč mnohdy řekne víc, než klasická řeč.
 • Nečasté setkání s rodinou – dalším problémem, kterým může být vztah s cizincem ovlivněn je menší frekvence styku s rodinou a přáteli. Na vině je především jazyková bariéra, pokud není tvá rodina i s přáteli v určitém jazyce zdatná.
 • Kulturní tradice – ve velké míře se stává problémem i odlišná kultura, která může být viníkem toho, že váš vztah se ocitne ve velkých problémech nebo skončí.
 • Otázky budoucnosti – nejedná se o překážku, nýbrž dilematické rozhodnutí o dalším průběhu vztahu. Je třeba si položit otázky – Kdo kam půjde, až budete chtít být spolu natrvalo? Jak vyřešíte návštěvy rodin, práci a mnoho dalších věcí? Jestli na to máte už odpověď a to zcela jasnou, pak pro vás neexistují snad žádné překážky.
Anketa

Co ty a vztah s cizincem?

Zajímá tě, jak doposud Kámošky hlasovaly? Koukni na aktuální výsledky.

Loading ... Loading ...

Kladné stránky vztahu s cizincem

A co když všechno šlape podle tvých představ? Vztah s cizincem může být i opravdu hezký a přinášet do tvého života hromadu novinek každý den.

 • Nulový závazek a plná svoboda – jestli máš v oblibě život bez závazků, pak bude vztah s cizincem pro tebe to pravé ořechové. Sice se párkrát uvidíte, zavoláte si nebo napíšete, ale nic nebude bránit tomu, aby sis užívala svobodný život plně bez závazků, omezení a přizpůsobování.
 • Sběr zkušeností – vztah s cizincem ti přinese zajisté mnoho nových a zajímavých zkušeností, které pak ještě využiješ v dalších etapách svého života.
 • Nové poznání – poznáš nové tradice, zvyky tvého cizince a vypiluješ si konkrétní jazyk, který pak dobře v životě upotřebíš. Objevíš mnoho nepoznaného a zažiješ zajisté spoustu parádní chvil a zážitků.

Pohádka s dobrým/špatným koncem

Petra i Míša si vztah s cizincem prožily a Míša jej prožívá doposud. Obě mají své zkušenosti, s kterými se rády podělily. Svůj příběh nejprve začíná Míša, které vztah s cizincem přinesl spoustu radostí, kterých si s partnerem neustále užívají. “Bylo léto a jela jsem s rodiči na dovolenou do Itálie. Všechno bylo sice parádní, ale něco tomu chybělo. Jednou jsem si užívala hotelového bazénu, kde se z čistého nebe objevil klasický Ital, z kterého se mi honily motýlky v břiše, a jeho úsměv mě dostal do kolen. Zaplaťpánbůh mluvil anglicky, já také a tak jsme se dorozumívali. Užívali jsme si naplno společných chvil, sex s ním byla jedna báseň a má dovolená byla přesně taková, jakou jsem chtěla. Pomalu jsem se cítila na něm závislá a i on měl takový pocit. Dovolená končila a já v slzách nevěděla co dál. Po návratu jsme používali skype a nějakou dobu jsme náš vztah udržovali pomocí toho a návštěv. Po celou dobu byl a je náš vztah fantastický a již brzy začneme společný život tady u nás. Což bylo mimochodem jeho velké přání.” Míšin vztah s cizincem skončil happy endem, zato Petřin příběh růžový nebyl a vztah s cizincem ji přinesl spoustu nepěkných chvil. “Absolutně vynechám počátky našeho vztahu, jen podotknu, že můj ex byl ze Španělska. Zezačátku se vše jevilo úplně v pohodě a nějakou dobu jsme vztah na dálku udržovali. Později jsem se přestěhovala do Španělska, i když rodina s mým rozhodnutím kamarád nebyla. Zpočátku bylo vše slibné a naučili jsme se spolu žít. Později se z něj stal majetnický sobec, který si na mě vylíval své neúspěchy a zlost. Chvilku jsem to vydržela, ale pak mi alarm v hlavě blikal, abych se dala na útěk. Objevily se výhružky a vše možné, ale naštěstí jsem se z toho nějak vysekala a vrátila se zpět. S čímž mi výrazně pomohli mí rodiče. Teď bych na vztah s cizincem nekývla ani za milion.” Končí svůj příběh, který prožila ve vztahu s cizincem.

Vztah s cizincem – ano nebo spíše ne?

Vztah s cizincem může přinést řadu dobrého i zlého. Vždy si však pečlivě uvaž svůj krok a nenech se omámit počátečními růžovými brýlemi. Rozhodně se vyplatí maximální opatrnost a někdy není na škodu dát na názor druhých, kteří třeba mohou v té době vidět víc a detailněji to, co si přehlídla nebo vidět nechceš.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • naicha

  Už v Čechách jsem 2,5 roku chodila s Číňanem a bylo to fajn. Avšak na některých věcech jsme se kvůli odlišné kultuře neshodli. Rozešli jsme se, když jsem odjela studovat do Číny. Sblížila jsem se tam s Američanem, ale nakonec opět chodím s Číňanem. A zjistila jsem, že odlišná kultura je jedna věc, ale každý je jiný. Co mému bývalému Číňanovi vadilo a co nedokázal přenést přes srdce, můj současný bere v pohodě. Každý člověk si v sobě nese znaky “své země”, ale myslím si, že jde víc o osobnost daného člověka a v tomhle případě je dobré poznat nejrůznější záhyby jeho duše co nejdříve. Vztah s cizincem vyžaduje více trpělivosti z obou stran. Kolikrát se nám stalo, že jsme si neporozuměli. Ale protože se máme rádi, nejdříve jsme si všechno pořádně vysvětlili a až pak se rozhodli, jestli se naštveme nebo ne. Vztah s cizincem je hodně obohacující a nikdy se nenudíte :-) .