Ženský pohlavní orgán je de facto sval, který se pravidelnou souloží roztahuje a povoluje. Jak tomu ale zabránit?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

První styk

Po prvním sexu se vagína roztáhne a s každým dalším sexem se „opotřebovává“. Při tom dochází také k jejímu vytahání, což můžeš třeba vidět v pornu, apod. Ohromné stydké pysky, které vypadají jako plácačky na mouchy, rozhodně nejsou moc přitažlivé, což by klidně mohlo vést i ke stydlivosti a následnému vyhýbání se sexu. Takovému extrému se ale dá zabránit.

Během sexu se vagína postupně vytahuje.vv
Během sexu se vagína postupně vytahuje.
Zdroj: http://en.bellebeirut.com/lovesex/three-mistakes-all-women-do-in-bed/

Sval jako každý jiný

Tvoje lasturka je totiž sval, což znamená, že se také dá posilovat. A to má spousty výhod. Nejen, že se vyhneš nevábnému vzhledu vagíny, ale dá se toho využít i během sexu. Poševní svalstvo se dá totiž stahovat i během pohlavního styku a vede to k tomu, že partnera více obepneš. Nejen, že se to bude více líbit jemu, ale ty tak můžeš dosáhnout mnohem většího orgasmu. Stejně tak se toho dá využít, pokud tvůj partner má přeci jen od přírody menší výbavu, protože tímhle můžeš pomoci vám oběma.

Díky posilování poševního svalstva můžeš mít lepší sex.
Díky posilování poševního svalstva můžeš mít lepší sex.

Kdy a kde se dá posilovat?

Něco jako posilovna pro poševní svalstvo samozřejmě neexistuje, ale jelikož jde jen o malé pohyby, které vlastně nejsou ani nijak vidět, můžeš cvičit naprosto kdekoliv. Ve škole, v práci, doma,… A ohledně četnosti – tak určitě tu platí, že čím častěji, tím lépe. Neznamená to ale, že budeš posilovat dennodenně 10 hodin v kuse, spíš když si vzpomeneš.

Kegelovy cviky

Zpočátku je lepší trénovat vleže, ale později se dají ztěžovat tím, že je zkoušíš vsedě nebo ve stoje.

1.Svaly, kdepak jste?

Nejdříve je důležité si uvědomit, jaké svaly vlastně budeš posilovat. Skvělý způsob je během močení, kdy můžeš svaly stahovat a povolovat a tím zastavovat a pouštět moč. Díky tomu budeš vědět, na co se vlastně zaměřuješ.

2.Stahování jednoho a pak druhého

Ačkoliv se posilování poševních svalů může jevit jako velmi jednoduché, nemusí tomu tak být. Jde o to, abys posilovala jenom svaly ve vagíně a ne i stehna, která se někdy mimovolně mohou také zatnout, když stahuješ. Zkus se tedy na to zaměřit a posilovat opravdu je stahování vagíny, což si můžeš ověřit tím, že si do ní dáš prsty a mírně je od sebe oddálíš. Pokud jsou nuceni během stahování se k sobě přibližovat, víš jistě, že to děláš správně.

3. Série cviků

A poslední fází je zadržování stahů na několik vteřin. Jde o to, abys zatnula svaly, v duchu si napočítala třeba do pěti a teprve poté je povolila. Přesně tento cvik jde dělat naprosto kdekoliv. Doporučuje se 80-300 stahů během jednoho dne, takže kde to jde, posiluj!

I venušiny kuličky ti můžou pomoci.
I venušiny kuličky ti můžou pomoci.

Kdybys snad chtěla nějakou tu cvičební pomůcku, pak určitě sáhni po Venušiných kuličkách. Ačkoliv jsou známé spíše jako sexuální hračka, nyní se prodávají i v lékárnách pod názvem vaginální kuličky. Jde vlastně o dvě kuličky, které jsou propojené šňůrkou a uvnitř každé je jiná menší, která se během pohybu hýbe a přenáší vibrace na ty větší. Pro posilování jsou dobré proto, že když je zavedeš do vagíny, musíš zatínat svaly, aby ti zase nevyklouzly. Prodávají se v hmotnostech od 20 do 40 gramů, kdy čím je kulička těžší, tím více jsou svaly zatínány. A dá se s nimi fungovat i naprosto normálně – během sportu, na kole, na koni či při běhu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • bbb

  v článku píšete chvíli o vagíně a chvíli o vytahaných stydkých pyscích… chápu to-potřebujete upoutat,tak napíšete,že znáte způsob,jak se vyhnout vytahaným stydkým pyskům a dále už píšete “jen” o vagíně…

 • vector

  jak moc retardovaní asi musíte být?

  1) v prvním odstavci: “Ohromné stydké pysky” a že takovému extrému se dá zabránit … autorka tohoto článku se opravdu ztrapnila a o hloupost se jedná!
  2) nezpochybňuji prospěšnost kegelových cviků, ale i vytahání vagíny častým sexem je naprostý nesmysl, mnohokrát používaný k posmívání se dívkám s větším sexuálním apetitem, aneb kecy typu “jéé, ty jí musíš mít děsně vytahanou”

 • kamoska

  V článku se však hovoří o vytahání vagíny, nikoli vulvy. Tyto pojmy se velmi často lidem pletou. Autorka tohoto článku se tedy doopravdy neztrapnila a nejedná se o hloupost.

 • SSSS

  Pěkná blbost. Žena se s většími stydkými pysky narodí a není to způsobeno nadměrným souložením. Autor tohoto článku se jen ztrapnil. A tím, že označuje tyto ženy, které mají ty menší stydké pysky větší, že to je nevábné. Mně to přijde sexy. Jdi se léčit.

 • kamoska

  V článku je však řeč o pochvě (vagíně), nikoli o vulvě, kterou zmiňuješ ty. O nesmysl se tak nejedná.

 • carosone

  Bože, co tady píšete za nesmysly? Sexem se žádná vagína nevytahá! Různě velké malé stydké pysky nebo poštěváček má dívka nebo žena od narození,ne tím, že souloží. Tím nechci říct, že si je nemůže nevhodnou manipulací vytahat.

 • kamoska

  Děkuji za tvůj názor, témat na články je celá řada a konkrétně toto vzniklo na základě poměrně častých dotazů čtenářek na Kegelovy cviky.

 • Fire Fox

  Už nevíte, o čem by jste psali :-D idioti.. celá tahle stránka je snad jedna z nejtrapnějších, kterou jsem kdy navštívila….. -_-