Strach není nikdy tak hrozný, abys kvůli němu měnila své chování. Neměj obavy a nesabotuj si svou posedlostí vztahy.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Jak ti tvůj strach může sabotovat vztah?

Single už nikdy

Mnoho holek se bojí, že budou samy. Je jedno, jestli se toho obávají proto, že už měly mnohokrát zlomené srdce a bojí se, že zůstanou na ocet, nebo nikdy žádného kluka neměly a jen už je nebaví být single. Tato zoufalá touha ale může vést ke špatným rozhodnutím. Díky děsu, který ti nyní samota přináší, se můžeš „upsat“ špatnému člověku a být ve vztahu, který nebude pro nikoho dobrý. Nepřinese nic dobrého ani tobě ani jemu. Další možností je, že si nevědomky svým strachem budeš ten vztah ničit sama. Podívej se na tři nejčastější vlastní sabotáže.

1. Sabotáž číslo 1. – Potřebnost

Prvním projevem takového strachu ze samoty je, že se snažíme být pro toho druhého člověka potřebným. Snažíme se být někým, bez koho nemůže žít a tím si zaručujeme, že nás neopustí. Problémem je, když se dáš dohromady s člověkem, který je přesný opak – tedy, nepotřebuje tě. Pak bude neustále někde pryč, stane se citově nedostupným a ty se akorát budeš snažit k ničemu. Budou to pro tebe hotová Tantalova muka, protože tvůj přítel pro tebe bude stejně nedostupný, jako pro Tantala voda nebo jablka. Zamysli se nad tím, jestli má takový vztah vůbec cenu. Akorát čím víc se budeš snažit, tím více on nebude muset dělat nic – budeš pro něho matka, uklizečka, kuchařka. Tak proč by se měl snažit on, když to všechno uděláš ty? Tímto chováním si ho akorát oddaluješ. Už pro něj nebudeš partnerkou, ale služkou.

Nebuď jeho služka
Nebuď jeho služka

2. Sabotáž číslo 2. – Příjímání omluv

Strach ze samoty někdy může vést k tomu, že budeš přijímat omluvy od partnera, které jsou hluboko pod tvou úroveň. Jestliže tě podvádí a ty jeho omluvu beze všeho přijmeš, bude si myslet, že může všechno a ty se rozhodně nedočkáš lepšího zacházení. Stejně tak jestli tě uhodil – pokud omluvu budeš akceptovat bez nějaké sankce, je to jen otázka času, kdy ti přilétne další facka. Strach ze samoty je sice hrozný, ale všechno je lepší, než si neustále namlouvat, že to není tak zlé, že jsou na tom ženy i hůř. Je jedno, jak se mají ostatní, ale ty bys s sebou neměla nechat vláčet. Buď odejdi, nebo bojuj za svou hrdost. Dupni si a uvidíš – pokud tě miluje, dojde ke změně, pokud ne, vidíš, že je čas odejít.

Řev ve vztahu
Muž by nikdy neměl bít ženu

3. Sabotáž číslo 3. – Nepouštěj zpátky ex

Tohle je důležité. Pokud už ses jednou rozhodla, že je konec, potom to tak také nechej. Nedávej mu deset šancí, které on tak jako tak promrhá. Jestliže se totiž takto budeš vázat na jednoho člověka, můžeš zavřít dveře tomu správnému klukovi. Nečekej, až tvůj ex znovu přijde. Nech mu dveře zavřené.

Vztahy versus samota

Strach ze samoty nás někdy dohání k takovým věcem, které bychom jindy nedělaly. Ženy s sebou kvůli obavě, že budou muset být samy, nechávají cloumat, ponižovat se, dokonce se nechávají i bít. Nebuď jednou z nich, samota není zase tak hrozná. A navíc pokud přijde někdo lepší, budeš po něm moci skočit – což, když budeš zadaná, prostě nepůjde.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář