Nejen Velikonoce těží ze symbolu roztomilého králíčka. Toto zvířátko se totiž značně promítá do vztahových a sexuálních záležitostí.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Králíček

Roztomilé zvířátko s heboučkými oušky. Tak tohle si většina z nás představí, když se řekne slovo králík. I tato stvoření mají ale svou druhou tvář a ta už je potom méně roztomilá. Jsou přímo provázání se sexuální tématikou. A někdy i se vztahy, na což odkazuje „balící věta“ v názvu článku.

Králíček
Sladké zvířátko dvou tváří
zdroj: fanpop.com

On to dělá jako králík

V sexu existuje jistá skupinka mužů, kteří jsou označováni jako typ králík. Tedy, že sexují jako králíci. Ačkoliv by toto pojmenování mohlo znít jako lichotka, opak je pravdou. Muži, kteří to dělají jako králíci, jsou sice většinou velmi výkonní a jejich energie snad nikdy nevyprchá, ale v posteli je tento jejich temperament k ničemu. Jsou zaměřeni jen na sebe a svůj sexuální výkon berou jako na olympiádě. Tedy být co nejrychleji v cíli. I tak ale není vše ztraceno, protože trpělivostí a dobrým přístupem by měl jít tento králičí maniak „převychovat“.

Playboy králíček

Symbol králíčka se promítl i do loga známého pánského časopisu. V jednom rozhovoru pro italský časopis jeho tvůrce vysvětloval, proč vybral právě symbol králíka. Prý to bylo proto, že v Americe má králík sexuální význam, přičemž dívky se těmto zvířatům podobají. Tento časopis chtěl vyobrazovat nahé, šťastné dívky, které nikde kolem sebe neměly krajky. Žádné femme fatale.

Playboy
Králíček Playboy
zdroj: wallpapersget.com

Sexy na večírek

Pokud se budeš chtít na maškarní večírek převléci za něco sexy, co si vezmeš na sebe? Jistě to bude čelenka s ušima, upnuté oblečení a bambulka na zadeček. A je tu králičice v celé své kráse. Opět je to vnímáno jako něco se sexuálním podtextem. A je jedno jestli tím odkazuješ na Playboy nebo ti to prostě jen přijde sexy.

Králík
I slavná Bridget Jonesová vyrazila na večírek jako králičice.
zdroj: mammakarlek.com

„Dělali to jako králíci…“

Tato věta, která zaručeně zazněla v nejednom americkém filmu, je jakýmsi klasickým přirovnáním. Není tím míněna ani tak nějaká poloha, jako je třeba na koníčka, ale spíše jde o to, že si to dva rozdávali. A to hodně rozdávali. K lepšímu dovysvětlení slouží obdobná věta, která říká, že, „Měli tolik sexu jako králíci…“.

Závěrem

Tak co myslíš? Člověk si to někdy ani neuvědomuje, ale králík je spjat se sexem stejně tak jako s tradiční mrkví. A hle, jak Velikonoce dostávají další význam.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Ivana Mrázková

  Díky za článek, příjemně mě pobavil :) Já králíky vidím hlavně jako super mazlíčky, a to asi proto, že doma jednoho máme. Je to nevyměnitelný člen rodiny a podle toho se o něj taky staráme – pravidelně mu čistíme pelíšek, hrajeme si s ním, mazlíme a taky mu dáváme kvalitní krmivo. Kdybyste někdy sháněli, tak doporučuji -> https://www.energyshobby.cz/krmiva-pro-kraliky/ :)

 • sasa

  Nebo taky další sexuální význam velikonoc: klasické BDSM – spanking:)

 • Autorka

  Zajisté netvrdím, že Velikonoce neměly v pohanské době sexuální
  tématiku… Mně ale šlo o vyzdvihnutí symboliky králíka a Velikonce jsem
  k tomu jen zmínila, protože se jedná o jejich typický symbol… V před křesťanské době bylo skoro vše spjato s
  plozením a sexuálními symboly, aby se zaručila plodnost – vím, studuji historii… ;)

 • sss

  Původní význam velikonoc byl sexuální. Ještě před židy a křesťany pohanští slované slavili tak,že v době dnešních velikonoc vyslali dívky z jedné vesnice a chlapce z druhé vesnice do hájku, kde docházelo k orgiím.