Používat kondom při sexu patří dnes mezi běžné věci. Víš, jak správně na to? I dívka si musí umět poradit a pomoci partnerovi, ať už v rámci sexuálních hrátek nebo pouze z praktických důvodů. Proto se teď dozvíš kudy vede cestička ke zdravému sexu bez stresu z otěhotnění a pohlavních nemocí. Ostatně kondom je nejčastější antikoncepční metoda, výrobci se zaručují až 98 procenty úspěšné prevence proti neplánovanému početí.

avatar

Petra Nachtmanová

Trocha cviku a nasadit šprcku nebude žádný problém

Trocha cviku a nasadit šprcku nebude žádný problém. Stačí si dát pozor na několik základních věcí.

Kondom se snadno používá

Kondom není žádná věda. Je třeba si zapamatovat pár praktických rad, co ti usnadní život. Existuje řada lidí, co sice kondom používají často, ale neumí ho správně nasadit. Pokud je nasazený špatně, ztrácí až patnác procent ze svého účinku. Především ho nepoužívejte víc než jednou. Šetřit se v tomto případě nevyplatí.

Kontrola kondomu

Nejprve si zkontroluj na obalu, jestli už není kondom náhodou prošlý. Pokud je po záruční době, už nebude užívání tak bezpečné. Měl by být uložen v neporušeném obalu. Pro jistotu otestujte neporušenost s partnerem sami nafouknutím a pak s uchem přiloženým k povrchu odhalíte i nejmenší závady. Obal opatrně na kraji roztrhni a k otevření nepoužívej nůžky, zuby ani nehty. Kondom se poruší a problém je za dveřmi.

Kondom putuje na správné místo

Kondom navlékni na penis dřív, než si cokoliv začnete! Opatrně ho vyjmi z obalu, stiskni jeho konec prsty – palcem a ukazováčkem – a nasaď na ztopořený penis. Sroluj kondom až ke kořeni penisu tak, aby mezi špičkou penisu a kondomem zůstalo trochu místa, kam se bude ukládat ejakulát. Pokud někde zůstala vzduchová bublina, zbav se ji stiskntutím špičky kondomu mezi prsty a pohybem dolů směrem ke kořeni penisu. Jestliže se kondom během styku shrnuje, musíte ho zase vrátit zpátky. Pokud zlobí ještě víc a celý se stahuje, vyhoďte ho a vezměte si nový. Po ejakulaci vytáhni stále ztopořený penis z pochvy a přidržuj ho. Partner ho sundá až mimo pochvu. Pak na něm udělá uzlík, zabalí ho a odhodí do koše. V žádném případě kondom neházej do toaletní mísy a nesplachuj!

Kondom – různé druhy a provedení

Kondom seženeš v různých velikostech, tak se nemušte bát, že zrovna vy dva se musíte obejít bez ochrany. V žádném případě kondom nemaž žádným krémem, pouze lubrikanty! I výrobci myslí na pohodlí styku a seženeš kondomy se speciálním lubrikantem či vlhčený silikonovým olejem. Kondom prodávají i různě navoněný – pro zvláštní příležitost si můžeš vybrat čokoládovou, jahodovou, banánovou, pomeračovou, mátovou či jinou vůní. Kondom se prodává i s tvarovaným rezervoárem na špičce, s umístěným vroubkováním pro větší dráždivost a přijdeš i na různé žertovné kosuky pro náročné – například ve tvaru mrkve, žáby, piráta, býka, slona či smrtky.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • sss

    pokud budou kondom před tím natahovat a nafukovat, tak ho můžou poškodit… to už by ho rovnou mohli testovat špendlíčkem

  • http://kittanya.blog.cz Kittanya

    Příjde mi trochu nedomyšlené nejdřív kondom natahovat, různě testovat a pak nasazovat na penis. Kdyby se to tak totiž provedlo, vzniknou mezi kondomem a penisem vzduchové bubliny. A testovat po už je trochu risk ne?
    Testovat kondom je podle mě zbytečnost. Každý kondom zvlášť se ve fabrice kontroluje pomocí různých testů. Takže bych spíš doporučila testovat obal – pokud se po zmáčknutí v dlani dá nahmatat určitý vzduchový objem, je v pořádku. Když se znovu nenafoukne, je poškozený obal a v tom případě zřejmě i samotný kondom.
    Navíc žertovné kondomy nejsou určeny jako ochrana před početím či pohlavními nemocemi. To mi prostě v článku chybí.