Blíží se tvůj první polibek a máš strach, že se něco pokazí? Nebo ti přijde, že líbání není tvoje silná stránka? Našprtat si teorii předem sice nic moc nevyřeší, ale pár tipů se vždy hodí.

avatar

Alena Valentová
Chystá se na školu, kde by chtěla studovat psychologické obory.

Líbání je pokaždé jiné

Internet je plný zaručených návodů, jak se naučit líbat. Pokud doufáš, že tady najdeš jednoznačný „recept“, jak být ta nejlepší v líbání, zapomeň na to. Líbání je nádherná intimní věc, ale – stejně jako sex – je s každým partnerem jiné. Pokud se ale chystáš na první polibek, pár rad pro tebe přeci jen mám.

S kým se líbat?

Znáš ty scény z filmu, kdy se dva k sobě přibližují a v magický okamžik se jejich rty spojí? Já si ještě pár let zpátky myslela, že je to blbost. Takové okamžiky v životě ale opravdu existují. Určitě potkáš kluka, který se na tebe podívá pohledem, ve kterém to uvidíš. V tu chvíli ti bude jasné, co následuje. Až budeš mít vedle sebe někoho, s kým přijde takový silný okamžik, klidně ho polib. Sama za sebe ti ale doporučuji nelíbat se jen tak s někým, jen abys to už měla za sebou. Jestli máš z líbání strach, určitě to můžeš natrénovat i s kámoškou. Zabiješ tak dvě mouchy jednou ranou: první polibek a lesbickou zkušenost. Trénovat líbání s plyšákem nebo sama na sobě ti moc nedoporučuju – až budeš líbat kluka, je to jiné. I on má rty a snaží se ti polibek oplatit, což tvůj plyšový medvídek vážně neumí.

Jak na líbání?

Neboj se!

Jestli máš strach, odhoď ho. Třeba to pro toho kluka bude taky první polibek. Nebude mít s čím srovnávat a pravděpodobně bude rád, že to tak nějak zmáknul. Nemysli si, i kluci jsou kopyta. Znám kluky, kteří už se líbali mnohokrát, a přesto líbat neumějí.

Je to o přizpůsobivosti

Pokud máš stálého partnera a líbání ti hned od začátku nevyhovuje, klidně o tom mluvte. Přizpůsobte se jeden druhému a pracujte na sobě. Čím víc se budete líbání věnovat, tím lepší bude. A co způsoby líbání?

Něžné políbení

Něžné polibky jsou ty nejhezčí, když jsi zamilovaná. Můžeš k nim přejít úplně nenápadně od běžných pusinek. Zkuste se jen pusinkovat, občas nech své rty na jeho déle a nezapomeň zapojit i své ruce, kterými se ho dotýkej. Uvidíš, že se z toho vyvine více…

Něžný polibek
foto: imgur.com

Kousavé polibky

Jakmile zvládneš klasické líbání, můžeš přidat dráždění zuby. Samozřejmě buď opatrná, aby se partner třeba nelekl a ty mu neudělala díru na piercing. Jemně ho kousni do rtu, určitě ho to mile překvapí.

Hravé líbání

Dalším skvělým způsobem, jak líbání oživit, je nasání partnerova rtu do svých úst. Rty se tím prokrví a jsou tak citlivější. Další líbání díky tomu bude intenzivnější. Do hravých polibků můžeme zařadit i různé vychytávky, jako je třeba předávání bonbonu z úst do úst. Pojem „sladké polibky“ pak získává jiný rozměr.

Hravé líbání
foto: imgur.com

Francouzák

Proslulý francouzák, který může připravit nebo úplně pohřbít náruživou náladu. Určitě víš, že francouzský polibek je jednoduše řečeno „líbání jazyky“. A jak to funguje? Během polibku prostě jemně pootevřeš rty a vysuneš jazyk k ústům partnera. Pravděpodobně ti to hned oplatí, dej si jen pozor, ať mu jazyk nestrkáš až do krku, to rozhodně není příjemné. Taky se tím jazykem nesnaž vyhrát válku. Nemusíš mu v puse všechno vymlátit, stačí jemné a smyslné pohyby. Pokud jsi čekala víc, promiň. Moje jediná rada zní: Dej si žvejku, buď sebevědomá a nech se řídit svými pocity. Tvoje tělo je naprogramované, takže bude vědět, co dělat. Po prvním polibku zkus ještě druhý a třetí, a když se ti to nebude líbit, promluv si o tom se svým klukem a zamakejte na tom, co ti vadí a co by se ti líbilo víc.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Linda

  Ahoj všichni, je mi 16 let se svým přítelem (18 let) jsem skoro 6 měsíců. Předem jsem ho upozornila že jsem se ještě nelíbala a on to vzal v pohodě, popsal mi co jen budu muset dělat a nic na tom není. Je to můj první vztah a můj přítel je za to rád. První pusu jsem dostala když jsme byly spolu týden… Omlouval se mi že to udělal prý tak pozdě, byl hodně stydlivý stejně jako jsem jsem já, tak jsem si s ním o tom promluvila, pak získal odvahu, teď už se, ale moc nestydí a líbá mě aj na veřejnosti… samozřejmě, ale nějak aby na nás moc neupozorňoval.

 • Natt

  Ahoj, je mi 15 a se svým klukem jsem necelé 3 měsíce. Pokaždé co se líbáme tak mam trochu oslintanou pusu a okolí pusy no on tak trochu taky……..je to dobře?

 • Emma 11

  To co si napsala je staré 4 měsíce tak nevím jak jste na tom teď … ale já jsem se svým přítelem byla půl roku a až teď došlo na líbání :) Dala bych tomu čas a pokud vidíš v jeho oči že se stydí nebo bojí a nebo tě to začíná mrzet zkus si s nim o tom normálně promluvit :) můj přítel se mě taky zeptal jestli mi muže dat první polibek a jestli je všechno v pořádku :)

 • Emma 11

  Ahoj :)

 • Terka

  Ahoj, je mi 15 a mám menší problém. Já a můj přítel jsme spolu 1 měsíc, Ale pořád nedošlo k prvnímu líbání. Když se mu zadívám do očí, držíme se za ruce a vypadá to že by to mohlo dojít k líbání, ucukne. Rady ?

 • Erna

  Jestli máte dobrý vztah tak si s nim o tom promluv a pokud se ti o tom mluvit nechce tak ho prostě v najaky hezky mo ment obejmi a az se budeš odtahovat tak mu dej pusu. Lip ti poradit nemůžu. Ale nejlepší bude si s nim o tom promluvit.

 • David

  Ahoj . A co třeba rady pro kluky na kluky ?? Já a můj přítel spolu jsme už celkem dlouho a myslím , že obětí asi nestačí. Nechci o něj přijít ale problémj je že moje první líbání proběhlo tak nějak prostě otočil jsem hlavu a bylo ale stejně mám strach jako by nikdy,nic nebylo. A dalším problémem je že on nemá žádné zkušenosti. A prostě je to celkem hodně zmatený. Vůbec nevím jak začít, jak ho chitit nebo mu naznačit , že mu tu pusu chci dát.

 • nanynka

  Nevim jestli to mam zkusit každopádně díky za radu

 • Niky

  Ne, já to taky chtěla říct a bála jsem se že to zkazím ale bylo to úžasné

 • zorka

  Ahoj, taky jsem si nevedela s libanim moc rady, pak jsem ale narazil na blog http://jakselibat.blogspot.cz, a ten mi moc pomohl, tak se taky mrknete, je tam spousta videi!

 • adela

  Ja taky nevim… nikdo tady na to neodpovida:/

 • Mcgie

  Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli mám říct klukovi před prvním líbáním že se líbám úplně poprvé? nebo ne? :)

 • Katka

  vadí líbání když má nekdo křivé zuby? .. :D D kámoška klára od katky