Valentýnská tradice oslovuje nejen nás a Ameriku, ale téměř celý svět. V každé zemi je tradice trochu jiná. Není to způsobeno jen lidmi a dárky, ale i daty dne zamilovaných.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

V Americe byla i řasa projevem lásky

Valentýnská tradice je možná nejsilnější právě v Americe. Lidé si zde dříve posílali především přáníčka, která byla posázena nejrůznějšími ozdobami. Nebyly to jen korálky a velmi pracně zpracované krajky, ale třeba mušle nebo sušené mořské řasy. V dnešní době stále převažují především pohlednice, i když podstatně menší kvality. Celkem se rozesílá kolem neskutečných 188 milionů přání! Čestné místo si ale mezi dárky nalezly také kytice růží, čokoládové bonboniéry nebo balónky. Americký způsob lásky se rozmohl i do evropských zemí.

Klasické přáníčko.
Klasické přáníčko.

http://www.kaisercraft.com.au/blog/wp-content/uploads/2009/02/melissa-kennedy-lovestruck-valentines-day-card-1024×772.jpg

Holubi učí Angličany milovat

Holubi jsou v Británii symbolem lásky a věrnosti, jelikož tvoří páry na celý život. Čtrnáctý únor je údajně dnem, kdy si tito ptáci vybírají své partnery. Jsou tedy symbolem i tohoto dne. Lidé si předávají podobné dary jako v Americe, tedy hlavně přání a květiny. V některých oblastech je ale tradiční kmínový nebo rozinkový koláč.

V Austrálii se láska rozmazlovala zlatem

Láska byla ceněná doslova zlatem a drahými kameny. Bylo to v Austrálii během zlaté horečky, kdy si zbohatlíci pro své drahé polovičky objednávali co možná nejdražší dárky. Dnes Australané dávají přednost piknikům nebo posezením v restauraci. Docela oblíbenou možností, jak vyznat lásku, je doznání v novinách nebo v rozhlase.

Japoncům jeden den nestačí

V Japonsku oslavují lásku ve stejný den jako my. Jenže to není jediné datum. Čtrnáctého února předávají dary ženy, zatímco 14. března obdarují své partnerky naopak muži. Nejoblíbenější pozorností je zde především čokoláda. Nemyslete si ale, že se jedná o obyčejný dárek. Japonci na její výběr kladou obrovský důraz. Rozlišují jí totiž na čokoládu např. pro přátele a milované nebo pro podřízené a nadřízené. Nakupovat je ale velmi těžké, jelikož obchody jsou většinou zcela přecpané.

Dobroty až z Japonska.
Dobroty až z Japonska.

http://2.bp.blogspot.com/-VRPBlKH06uY/TfVHrb-LoQI/AAAAAAAAAKw/XtJ6DS8ff9E/s1600/ValentinesDayJapan-main_Full.jpg

Exotická Brazílie

Brazílie se svým dnem zamilovaných liší mnohem více. Oslava se koná 12. června a již před tímto dnem se výlohy prodejců vyzdobují různými světýlky. Navíc zde neuznávají svatého Valentýna, ale svatého Antonína, který měl do každého manželství přinášet štěstí. Brazilcům většinou stačí jednoduché přáníčko nebo květiny.

Brazilské vyznání.
Brazilské vyznání.

http://1.bp.blogspot.com/-LCatDH2EWM8/TfDu_oN4GPI/AAAAAAAADkQ/zrScMQtQAjY/s1600/Picture1.png

Nejromantičtější místa světa

Francouzská tradice je velmi podobná té Americké, přesto je Paříž považována za město lásky. Na den svatého Valentýna sem vyrážejí zamilované páry z celého světa. Lásku vítají ale rovněž nádherné Benátky. Zde jsou na páry připravení i na vodě, kde se můžete na gondolách projíždět i za doprovodu živé hudby. Pro náročnější turisty jsou to např. Bruggy v Belgii, Lisabon v Portugalsku, Monte Carlo v Monaku nebo indický Jaipur.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář