Každá slečna či kluk pro sebe hledá svou spřízněnou duši či tak nějak dokonalého partnera. Věřím, že i ty. Ale sama určitě víš, že né každý má to štěstí najít lásku, která trvá věčně nebo dlouhou dobu. Ve skutečnosti to ale bývá tak, že většina z nás nejdříve zažije mnoho zklamání, rozchodů, úletů a dalších flirtů než skutečně pozná toho pravého či pravou.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Neklapalo vám to, ale ty ho nechceš úplně ztratit? Se svým ex můžeš mít dobré vztahy, možná někdy až moc dobré.

Neklapalo vám to, ale ty ho nechceš úplně ztratit? Se svým ex můžeš mít dobré vztahy, možná někdy až moc dobré.

Ber to sportovně

Pamatuj si, že rozchodem ( i s tím nejúžasnějším klukem) svět nekončí a vždy je něco špatné k něčemu dobré. Z takového zklamání se kupříkladu můžeš dobře poučit do budoucnosti, nebudeš dělat stejné chyby podruhé a budeš přesněji vědět, jak by měl tvůj pan dokonalý vypadat. Pokud jakýkoliv rozchod vezmeš, lidově řečeno sportovně, uvidíš, že si u sebe udržíš nejen velké množství přátel, ale také znásobíš své šance na další lásku. S hledáním nového partnera bys ale neměla opomínat na vztahy, které máš se svým EX. Jak si je tedy udržet?

Přátelit se s bývalým? ANO!

Většina slečen se na tuto otázku ptá poměrně často. Jsou zmatené, jestli je vůbec správné se s bývalým přítelem přátelit či se s ním i nadále stýkat. Pokud jste oba dva připustili, že pro sebe prostě nejste navzájem stvořeni a rozešli jste se v dobrém, určitě je nejlepší, abyste navzájem dál udržovali dobré vztahy. Nikdo totiž není napsáno, že to, co bylo milováno, je zapomínáno. Velkým plusem je fakt, že o sobě hodně víte, což tobě i tvému bývalému může pomoci při hledání nové lásky.

Bolestivý rozchod?

Jak zní jedno pořekadlo: “Chybovat je lidské, odpouštět božské.” Drž se ho. Nauč se zapomínat ty špatné věci a odpouštěj. Nejen, že to tobě samotné pomůže dál v životě pokračovat s čistým svědomím, ale také si budeš užívat více maličkosti, které by jsi v záchvatů chmurných myšlenek dokonale přehlížela. Pokud je člověk optimistický, snáze hledá i nového partnera. Čím více smutku, tím více ztratíte oba dva.

Zaslouží si tvůj zájem?

Zavzpomínej, jak se k tobě určitá osoba v minulosti chovala a zda si vůbec zaslouží tvou úctu a tvůj kladný postoj k ní. Pokud se nestalo nic, co by tě skutečně ranilo, nic ti tedy nebrání v tom udržovat s bývalým přítelem dobré vztahy. Pamatuj si, že pokud i on o to bude stát, můžete se sobě například svěřovat a dávat si rady. Na světě totiž je opravdu málo pravých přátel, kteří o tebe mají SKUTEČNÝ zájem, proto si nedělej z přítele nepřítele.

EX přítel jako prostředek k vyvolání žárlivosti?

Setkala jsem se s hodně slečnami, které se snažily upevnit své vztahy s ex přítelem jen proto, aby jejich noví nápadníci začali žárlit. Tak ty tuhle taktiku raději vynechej. Zůstaň s klukem v kontaktu pouze tehdy, když o to skutečně stojíš, a to hlavně z důvodu, že ve svém životě nechceš přijít o někoho, kdo pro tebe byl nedávno ještě velmi důležitý. Do nového vztahu s bývalým přítelem si však neber staré emoce, které tě nakonec můžou přemoct. Nesmíš dovolit, aby se romantické vzpomínky a okamžiky začaly vracet. Pokud víš, že s tím klukem chceš být pouze jen ve vztahu kamarádském, snaž se držet své city i emoce na uzdě, protože jsou hrozbou rozbití vašeho kamarádského vztahu. Se svým bývalým ale rozhodně neprobírej všechny své problémy, a to i přesto, že je, jak se říká, jedno ucho. To že jste nyní kamarádi ještě nemusí znamenat, že ti poskytne spravedlivou a správnou radu…

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář