Když jste pár, facebook je jako kouzelné místo – dáváte sem hromady společných fotek, sdílíte svou lásku se svými přáteli a vzájemně se „lajkujete“. Co ale když se rozejdete?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Jak si po rozchodu zachovat tvář na facebooku?

Život na síti

Sociální sítě jsou během období lásky přesyceny vašimi společnými fotkami z procházek, večeří a kina. Kamarádi už si vás pomalu dávají do ignorace, aby nemuseli neustále sledovat vaše cukrování, když tu nastane zlom. Rozejdete se. A co teď? Během rozchodové fáze je to těžké. Nejenže to všichni na facebooku vidí, takže to musíš vysvětlovat každému zvlášť, navíc když si vzápětí najde nějakou jinou holku, ty všechno vidíš. Jak přidávají svoje fotky, na kterých má to tričko, které jsi mu koupila, že chodí na stejná místa jako vy,… Tohle ale musíš překonat. Víš, jak si zachovat tvář na facebooku po rozchodu?

1. Nestěhuj se na Aljašku

To znamená, že ani po rozchodu bys neměla zmizet ze své sociální sítě. Pokud nebudeš na nic reagovat a zastavíš svůj život jenom kvůli tomu, že jste se rozešli, tak uděláš chybu. I v případě, že jsi celý svůj život na sociální síti formovala do toho, že existuješ jenom jako pár, můžeš to změnit. Přiměj ostatní, aby tě brali jako tebe samotnou. Bez něho totiž nejsi o nic míň žena nebo kamarádka, než předtím.

2. Aktualizuj svůj stav

Rozhodně bys neměla váhat a svůj vztah aktualizovat. Pokud se rozejdete, změň si status na facebooku. Jednak tím započneš fázi hojení a jednak tím předejdeš nepříjemnostem, kdy až tvůj ex přidá fotky s novou holkou, si tvoji kamarádi mohou myslet, že tě podvádí. A to jenom proto, že ty visíš na nějakém hloupém „Ve vztahu s…“.

3. Přidej nové fotky

Přidej nové fotky s přáteli, domácími zvířaty, rodinou,… dej najevo, že tvůj život nepřestal jít dál jenom kvůli rozchodu. Je tu však jedno varování, nepřidávej svoje fotky ve spodním prádle nebo ve vyzývavých pózách jenom proto, aby tvůj ex žárlil. Jednak by to mohlo selhat, jednak to působí zoufale.

4. Zbavuj se „důkazů“ o vaší lásce pomalu

Pokud se chceš zbavit vašich společných fotografií, které jsi postupně dávala na facebook, nedělej to v prvních deseti minutách po rozchodu. To by totiž akorát všem ukázalo, že váš rozchod pro tebe byl emocionálně velmi náročný a že jsi z toho zdrcená. Odstraňuj je tedy pomalu – třeba během následujících tří dní – a naopak je nahrazuje těmi novými. Navíc nové fotky se objeví dříve, což znamená, že postupného odstraňování starých fotek si nemusí nikdo všimnout.

5. Nouzová brzda

Pokud nic z toho nepomůže, pak už je tu jenom jedno řešení. Smazat si svého ex z přátel a zakázat si jakékoliv sledování jeho života na facebooku. Pokud tě uráží, nebo na síť přidává tvoje soukromé fotky, nahlas ho, ale hlavně se s ním veřejně nedohaduj. Ztrapnila bys tím akorát vás oba a to za to opravdu nestojí.

Facebook není život

A tohle je fakt na závěr. Ne všichni žijí sociálními sítěmi, ne všichni facebook považují za svůj svět. Ten je totiž tam venku za oknem, tudíž si urážky a věci, co se na síti objevují, tolik neber. Nejde přeci o život.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • llkk

    A co když nemám profil na facebooku?