V roce 2008 dosáhla úhrnná rozvodovost 49,6 % a toto číslo se stále zvyšuje. Je to snad trend? Myslí rodiče vůbec na své děti? Zajímá je, jak to budou snášet? Proč se rodiče rozvádějí? Mají určitě k tomu mnoho důvodů. Upřímně, moji rodiče jsou také rozvedeni. A to všechno z jednoho hlavního důvodu – alkohol.

avatar

Lucie Šubrtová

V roce 2008 dosáhla úhrnná rozvodovost 49,6 % a toto číslo se stále zvyšuje. Je to snad trend? Myslí rodiče vůbec na své děti? Zajímá je, jak to budou snášet? Proč se rodiče rozvádějí? Mají určitě k tomu mnoho důvodů. Upřímně, moji rodiče jsou také rozvedeni. A to všechno z jednoho hlavního důvodu – alkohol.

Rodiče se neustále hádají a hovoří o rozvodu? Připrav se na situace, které budeš muset řešit!

Rodiče se neustále hádají a hovoří o rozvodu? Připrav se na situace, které budeš muset řešit!

U koho chceš být?

Nejhloupější věta rodičů: “Máš raději tatínka nebo maminku?” Jak se má dítě asi rozhodnout? Bohužel ne každé dítě ve věku, kdy potřebuje oba dva rodiče, se dokáže vyrovnat s tím, že už nebude žít po boku obou rodičů. Ale může se rozhodnout. Buď zůstane u matky, či u otce, nebo bude ve střídávé péči. To bohužel není vždy tak jednoduché a přináší to nemalé množství hádek, výčitek a komplikací. Nenech na sebe tlačit a nestaň se předmětem emocionálního vybírání. Rozhodnutí by mělo zůstat pouze na tobě a může ti s ním pomoci třeba i výchovná poradkyně.

Už nejste rodina! Co s tím?

Záleží na věku dítěte a také na tom, jestli je více závislé na matce nebo na otci. Těžko říct. Každé dítě to má jinak. Já už jsem přece jen v takovém věku, kdy se pomaličku osamostňuji, tudíž jsem se vyrovnala s rozvodem rodičů velmi rychle. Bydlím s mamkou a když je čas, tak se sejdu i s tátou, na to má každý otec právo, vidět své dítě. Výše alimentů bývá určená soudem, kde se dívají na to, kolik si rodič vydělává v zaměstnání. Ovšem rodič, u kterého bydlíte, si může určit výši alimentů. Ale pokud rodič vydělává dejme tomu deset tisíc, nemůže platit alimenty v neadekvátní výši, třeba takových osm tisíc. Samozřejmě je to jen příklad. Je určité životní minimum. Ale zpět k dětem či mládeži. Berme v úvahu, že dítě v adolescenci je přeci jen citlivější a dané problémy více prožívá, tím pádem vše působí na jeho psychiku. Nezvládá školu, chytne se špatné party, nic ho nezajímá a začne vše brát na lehkou váhu. Teď už záleží jen na rodiči, jak se k dané věci bude chovat. Málokdy se rodiče k sobě vrátí kvůli dítěti. Protože časem se všechno srovná a dítě si na tento život zvykne.

Anketa

Jsou tvý rodiče rozvedení?

Zajímá tě, jak doposud Kámošky hlasovaly? Koukni na aktuální výsledky.

Loading ... Loading ...

Nemůžeš za chybu rodičů

Nejsem člověk, co by podporoval rozvodovost. Bohužel v České republice je procento rozvodovosti čím dál vyšší. Zájemci o svatbu by si měli opravdu uvědomit to, co chtějí a jestli daného člověka milují a jestli si s ním dokáží představit život. Dle mého názoru některé svatby bývají velmi unáhlené. Mám ráda spontánní věci, ale nad svatbou bych opravdu přemýšlela. Je to přeci jen důležitá věc. Teď taková menší zajímavost. Znala jsem jeden pár. Žili spolu 15 let a po této době se rozhodli, že se vezmou. Tak tedy ano, stalo se. Ale co se nepřišlo? Po dvou týdnech byli v rozvodovém řízení! Prý je přestal bavit jejich společný život.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • almaric

    Tady to vypadá jako poučky z amerických slaďáků.Víte co vy chitráci, když si myslíte že můžete pomoct lidem, těmahle kecma asi ani nevíte co je to skutečný svět.Nevíte absolutně nic o tom co prožívají.Ne jen rozvod, svích rodičů, ale i jejich nenávist k sobě navzájem.A tyto keci těch naivních lidí co si namlouvají že je to všechno jen dočasné….lidi opravdu….tohle se s vámi potáhne celý váš život.A jestli si opravdu chcete pomoct, tak se naučte jak být né jen jiný, protože to vy od té chcíle, co se ti vaši sobci(“rodiče”) rozvedli jste, ale snažte se být také těmi silnějšími, protože ten kdo vydržel tu životní bolest, může buď dopadnout stejně jako jeho rodiče, a nebo být lepší a být ten kdo je tolerantní a i když se to jeví jako slabost…. být tím kdo vidí ale i zároveň odpouští hlouposti lidí které milujete.Tím můžete být štastnými.