Seznamka může být stejně jako každá jiná služba užitečná, ale i velmi záludná záležitost. Přestože může být velmi přínosná, skrývá také určité nebezpečí, které není vždy jednoduché odhalit.

avatar

Karolína Hrubá
Rebelka, která jde do všeho naplno a před ničím se nezastaví.

Klasická seznamka slouží k tomu, aby se mohli seznámit dva lidé, kteří na sebe v běžném životě nenarazí, a přesto si mohou velice dobře rozumět. Seznamka má také více kategorií, aby mohla zaručit, že nedojde k omylu nebo špatnému pochopení. Mohou se zde seznamovat přátelé, partneři i lidé, kteří chtějí vyrazit jen za zábavou a nemají s kým. Ještě než se vrhneš do čtení, určitě doporučuji rozkliknout si také článek 10 největších exotů z českých seznamek, který napsala Klára.

Podvodníci na seznamce
Seznamování online je nejen zábava, ale také nebezpečí.

Anonymita je největším ochranou podvodníka

Základním problémem seznamky je zaručená anonymita. V krajních případech lze vypátrat majitele přezdívky pomocí IP adresy, ale obyčejnému uživateli nezbývá nic jiného, než se spolehnout na uvedené informace v seznamce. Přezdívky typu: „děsnej bejk“ nebo „superman“ většina lidí nebere vážně. Většinou zůstává u online dopisování, kdy ani jeden ze zúčastněných neplánuje nějaké setkání. Psaním se prostě jen baví a to je asi tak jediná bezpečná metoda využití seznamky – nic o sobě nevyprávět, prostě si jen psát o běžných věcech.

Důvěřuj, ale prověřuj!

Pak jsou ale i vážnější seznamky, které jsou zadávány za určitým účelem (setkání, randění, výlet, zábava). Vždy je to ale podmíněno osobním setkáním a tady již vzniká určité riziko. V dnešní době by snad málokdo vyrazil na setkání s někým naprosto neznámým. Ale ani v případě, že vám uživatel na druhé straně poví celý svůj životopis, se nemůžete spolehnout na pravdivost jeho informací.

Podvodník ze seznamky
Nikdy nevíš, na jakého podivína z online seznamky narazíš.

Kdy si dopisujeme s podvodníkem?

Jak ale poznat, kdy je vše v pořádku a kdy jde o past? V prvé řadě ti může napovědět tvůj vnitřní pocit. Baví se cyber-partner o běžných věcech nebo o sobě vypráví pohádky a tak trochu se vychloubá? Tlačí tě do setkání nebo tomu nechává volný průběh? Vyptává se nápadně na tvé soukromé věci a o sobě vypráví, jen když se ho zeptáš nebo se odpovědím vyhýbá? To jsou všechno znaky, kdy lze základní nebezpečí rozpoznat.

Soukromé informace si nech pro sebe

Ani v případě, že se ti zdá na konverzaci všechno v pořádku, neusínej na vavřínech. Nesděluj své soukromé kontakty ani svoji adresu a rozhodně NIKDY neposílej své intimní fotografie někomu cizímu. Může se pak docela dobře stát, že svoji fotku najdeš ve veřejných databázích na internetu nebo tě bude tvůj princ za klávesnicí skrze tuto fotku vydírat, aby tě donutil vytvořit mnohem odvážnější fotky a ty už se s takové pasti jen tak lehce nedostaneš. Tady určitě platí pravidla pro sextování!

Jak naplánovat první setkání?

Při plánovaném setkání bys neměla být nikdy sama. Nestyď se přijít s kamarádkou nebo někým blízkým. Pokud je tvůj cyber-partner opravdu takový, jakého sis vysnila, jistě tvé obavy pochopí. Ani při druhém či třetím setkání nenechávej nic náhodě. Před odchodem na schůzku řekni někomu blízkému, kam jdeš a kdy se vrátíš. Ať je ti to jakkoliv protivné, může tě to ochránit. Nos sebou u sebe vždy svůj mobil, abys měla možnost zavolat o pomoc. Setkání by také mělo probíhat nějakou dobu na veřejných místech.

Láska online>
I když hrozí při seznamování online nejedno nebezpečí, může na tebe na síti čekat i pravá láska.

Nikdy na nic nespoléhej, vždy buď ve střehu!

Pokud jsi nenarazila na podvodníka, nebudou mu taková opatření vadit. Dobré znamení je, když tě seznámí se svými přáteli nebo dokonce rodinou. Celkově by před tebou neměl skrývat o nic víc, než to, co jsi ochotna mu o sebe povědět ty sama. Ani přes všechny tyto rady NIKDY, NIKDY, NIKDY nespoléhej na to, že tobě se nic nemůže stát. To si říkalo už spousta holek před tebou a na svoji lehkomyslnost doplatily. Životní zkušenosti jsou sice důležité, ale nikdy ne do té míry, že bys pro ně měla riskovat své zdraví nebo život!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář