Téměř každá jsme to zažila – rozchod s partnerem. Slzy, vztek, nadávky, bolest, které později vystřídá apatie. Většina z nás se z toho dříve nebo později dostane, ale i tak to období pláče a smutku hrozně bolí. Dá se nějak uniknout před tou bolestí, depresí a strachem? Přežít rozchod s partnerem a psychicky se nesesypat? Určitě je to složité, ale jde to.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

I tohle hrozné období se dá zvládnout, hlavní je nebýt sama.

I tohle hrozné období se dá zvládnout, hlavní je nebýt sama.

Nejsi sama

I já sama aktuálně prožívám těžké období, vím, jak moc to bolí. Jak těžké to je, kolik nervů a síly to stojí a jaké utrpení prožíváš. Vím, že je těžké dát na rady jiných – na rozchod s partnerem se vykašli, stejně to byl vůl a bude jednou litovat, že tě nechal – ale upřímně, jak se znovu zařadit do „běžného života“ a poté, co tě potkal rozchod s partnerem, se začít zase normálně bavit a komunikovat?

Zbav se ho!

Rozchod s partnerem je sice psychicky velmi náročný, ale na druhou stranu se určitě dá zvládnout. Z vlastní zkušenosti vím, že když si necháš všude jeho fotky, věci od něj a spoustu dalších předmětů, které ti ho budou připomínat, budeš rozchod s partnerem zvládat mnohem hůř.
Proto sundej všechny fotky, obrázky, najdi psaníčka, plyšáčky a další. Můžeš si je třeba naposledy prohlédnout a přečíst – možná ti to pomůže dostat ze sebe vztek a utrpení. Potom to všechno zavři do krabice a odnes na půdu, do sklepa nebo prostě někam, kde ti to ten bolestivý rozchod s partnerem nebude neustále připomínat. Pokud ti to není líto a dokážeš to, klidně toto staré harampádí seber a vyhoď do popelnice.

Nebuď sama, neizoluj se

Rozchod s partnerem pro tebe bude jistě znamenat také to, že budeš více sama, že už ti nebude nablízku. Rozhodně to tak nenech. Nelituj se. Raději zavolej kámoškám a domluv si s nimi sraz, dámskou jízdu – určitě ti zvednou náladu a bude to pro tebe lepší než sedět sama doma a vzpomínat na rozchod s partnerem. Rozhodně se nezdráhej, a když tě někdo pozve na večírek nebo prostě jenom na kafe či čaj, jdi a užij si to :-) – to vše ti pomůže se s rozchodem vyrovnat.

Věnuj se sama sobě

Vím, je to neuvěřitelné. Máš po rozchodu s partnerem najednou tolik volného času. Co teď s ním? Nejlepší je věnovat ho sama sobě a svým kámoškám. Rozchod s partnerem ti vlastně přinese i něco dobrého. Už dlouho chceš začít chodit do fitka? Na wellness? Nebo kamkoliv jinam? Nyní máš čas. Můžeš aktivně odpočívat, sportovat a užívat si. Čím lépe využiješ svůj čas, tím míň se ti bude stýskat a tím rychleji tě rozchod s partnerem přestane bolet. Nenech si ani chvilku volna – nezbude ti tak čas na truchlení. Vím, že to je těžké, ale neboj se, vzpomínky na rozchod s partnerem za čas samy odezní a už se nebudeš muset víc trápit. Hlavně nezapomínej – na světě jsou miliony lidí, mužů a mezi nimi je někde ten pravý, který tě bude milovat, ten, který na tebe čeká a těší se, až tě pozná.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Macina Nováková

    Rozchod s partnerem není nikdy jednoduchá záležitost. Zvlášť pokud s ním strávíte ve vztahu delší dobu. Nejdůležitější je ale neztrácet hlavu. Všechno zlé je pro něco dobré a i taková bolestivá záležitost se dá využít ve svůj prospěch. Třeba tady https://jsme.cz/6-zarucenych-tipu-jak-vyuzit-rozchod-ve-svuj-prospech je pár rad jak na to.

  • http://www.menworld.cz/clanek/jak-zvladnout-rozchod Prok

    Rozchod je velmi bolestivý, znám z vlastní zkušenosti. Nejlepší se jim vyhnout a najít správného partnera…