Jak si s přítelem romanticky zpestřit svátek svatého Valentýna? Mám pro tebe jeden opravdu originální tip, jehož kořeny sahají až do Itálie. Stále nevíš, o čem je řeč?

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Zámečky lásky

Láska pod zámkem

Romantická procházka městem, nějaká ta večeře v restauraci a kino. Standardní program valentýnského dne, který neurazí, ale ani nepřekvapí. Co takhle něco opravdu originálního? Vyražte s přítelem ven a zpečeťte svou lásku! Návod je jednoduchý. Napište své jména a datum na zámek, který zamknete okolo zábradlí na mostě. A klíček? Ten zahoďte do řeky, jen díky tomu vydrží vaše láska navždy.

Z Itálie až k nám – a stále stylově!

Tento netradiční a relativně nový zvyk docestoval do našich končin až z Itálie. Za jeho vznikem stojí s největší pravděpodobností román spisovatele Federica Moccia. Ústřední dvojce z knihy umístí zámek na most Milvio v Římě a zahodí klíč do řeky Tibery. Právě na tomto mostě měl zahynout samotný Sv. Valentin, který přes zákaz oddával snoubence. Výročí jeho úmrtí slaví zamilovaní po celém světě 14. února. Tento den je ideální příležitostí k tomu, abyste si s přítelem pořídili stylový zámeček lásky na www.potvor.cz, vyrazili na most a zamknutím zámku s následným vhozením klíče do řeky vaší lásku navždy zpečetili. V Praze lze zámeček zamknout například na Kampě u Velkopřevorského mlýna. Po celé ČR však existuje mnoho dalších míst.

Zámečky lásky

Zámečky lásky v různých barvách a motivech ručně zdobí polymerovou hmotou kutilka Dracek89. Kromě zámečků si pro valentýnské šílenství připravila také originální trička a další zajímavé dárečky.

Chceš-li přítele na Valentýna opravdu překvapit, vyber si zámeček lásky a společně zahoďte klíčky do řeky. Vydrží vaše láska po tomto rituálu věčně? Na to už odpoví jen čas.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Hokyso

    O loňském Valentýnu jsem měl v ruce rozvodové papíry. Díky této knize
    50 odstínů šedé v barvách reálného života
    vím, že ten letošní bude dokonalý ;)