Říká se, že láska i hory přenáší, ale ne vždycky tomu tak opravdu je. Někdy ale i rozbité věci stojí za to opravit. Jde to ale i u takové záležitosti, jako je vztah na dálku?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Jak opravit rozbitý vztah na dálku?

Láska přes telefon

Jste-li od sebe s přítelem daleko, je obdivuhodné už jenom to, že vztah na dálku zkoušíte. Někteří na to prostě nemají dost sil. Nedokážou vydržet takové odloučení, které ne vždycky plodí ovoce. Vztah na dálku se udržuje mnohem tížeji, než takový, kdy od sebe bydlíte ob dva baráky, to je samozřejmé. Nicméně když dojde na rozchod, není zde tak moc velký rozdíl. Toužíš-li to přesto zkusit znovu, i když víš, co takový vztah přes telefon, skype a chat s sebou nese za těžkosti, a nevíš si rady, zkus se podívat do tohoto článku.

Změna názoru není jednoduchá

Předně by sis měla uvědomit, že škemrání a zoufalé smsky stylu „Jestli se ke mně nevrátíš, tak skočím pod vlak.“ rozhodně nemají smysl. Jestliže se tvůj přítel s tebou rozešel, jeho názor se jen tak z čista jasna nezmění. Měla by sis to tedy pořádně rozmyslet, jestli do toho opravdu chceš jít a bojovat za něho a váš vztah. Někdy je totiž přeci jen lepší se s rozchodem smířit a jít dál. Neber to ale jako odrazování. Jsi-li si jistá, že právě on je ten pravý, je tu ještě šance na obnovení společné romantiky. Pamatuj si ale, že volat mu, abys mu řekla, jak moc ti chybí, tvé věci jednoduše neprospěje.

Dvě otázky…

Jak začít s opravováním vašeho vztahu, bude záviset na dvou otázkách:

Jak dlouho jste byli spolu?

Jak vážný byl váš vztah?

Ber to tak, že tu rozhodně nemluvím o desetidenním vztahu přes facebook. Dále, pokud je to jen chvilku, co jste se rozešli – časově pár dní až týdnů – mělo by teď přijít období bez kontaktu. Odpoutej se od něho, dělej to, co tě baví, užívej si s kamarády a naprosto ho ignoruj. Tato část je velmi důležitá. Pokud mu totiž budeš neustále volat a kroužit kolem něho, jenom to zhoršíš. Navíc si během období bez kontaktu můžeš uvědomit, co vlastně chceš. Můžeš totiž zjistit, že ti svoboda vyhovuje a na svého ex tak definitivně zapomenout. Pokud tě ale tyto chvíle ujistí o tom, že prostě patříte k sobě, měla bys zkusit nějaké zprávy o tom, jak skvěle se ti daří, propašovat k jeho uším. Přes facebook nebo společné přátele by se měl dozvědět o tom, jak rychle ses přes to dostala a jak je ti bez něj dobře. I když není. Jde o to vyvolat v něm základní žárlivost.

První kontakt

Po uplynutí nějakého času se zkus svému ex ozvat. Vždy by se mělo jednat o krátké zajímavé, vtipné zprávy, které mu mají připomenout, jak to bylo fajn, když jste si dříve spolu povídali. Snaž se udržovat komunikaci v živém proudu – jakmile dojde k ochabování, měla bys skončit. Důležité je, že jsi to ty, kdo konverzaci velí. Tedy o čem si budete psát, kdy skončíte, apod. Stále by se mělo jednat o psaní zábavné, vtipné hravé.

Kamera nebo schůzka

Jakmile zvládneš nějakou dobu udržovat takto živou a zábavnou komunikaci, dojde na moment, kdy byste se měli vidět. Lepší je se vidět osobně, ale i přes webkameru by to mělo fungovat. Pokud se za schůzkou vypravíš do jeho města, měla by sis vymyslet dostatečný důvod, proč tam jsi, aby si nemyslel, že jsi tam jela jenom kvůli němu. I toto setkání by mělo být krátké, ale sladké. Neměla bys mluvit o budoucnosti, ale hlavně se držet pozitivního přístupu k životu. Rozhodně nezabíhej do minulosti – mohlo by mu to připomenout to špatné. To, proč jste se rozešli.

Ztracená přitažlivost

Posledním krokem je vzbudit v něm znovu ten pocit touhy po vás. Přeci jen přitažlivost je základem vztahu. A právě proto je lepší ona osobní schůzka, než jednání přes webku, protože nyní můžeš použít všechny svoje ženské zbraně. Je nutné, abys ho znovu okouzlila.

Doufat ve štěstí

Konečný výsledek nemusí být vždycky pozitivní. Je dobré, aby váš vztah měl nějakou budoucí perspektivu, aby někde existovalo nějaké to světlo na konci tunelu, které znamená, že budete spolu každý den a každou noc. Pokud to teď přeženu a řeknu, že vás dělí oceán, měla bys zvážit, kam by takový vztah vůbec spěl. Kilometrové problémy totiž nejdou tak snadno vyřešit jako například problémy s hádkami.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář