Filmy nás toho mohou naučit hodně. Tedy alespoň o své zkreslené představě života. Jak podle nich máme dokázat svou lásku?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Hollywoodské romanťárny

Zamilované filmy produkuje ta „továrna“ za oceánem jak na běžícím pásu. Nalézáme v nich mnoho klišé, mnoho typického, ale přesto nás něčím lákají, neboť jinak by se asi netočily. Co nás na nich tak fascinuje? Dokonalá láska? To, že všechno vždycky skončí velkým „šťastně až navěky“? Na tuhle otázku ať si odpoví každý po svém, ale faktem zůstává, že ony romantické hlouposti mají asi něco trochu do sebe, když je tolik hltáme.

Jak nejlépe dokázat lásku podle Hollywoodu?
Romantika nemusí být vždycky

Inspirace – nebo radši ne?

A ač to může znít jako bláznivina, můžeš se od nich trochu inspirovat, jak okořenit vaše vyznání lásky. Nebo spíše raději neinspirovat, to už asi záleží na tobě. Nestačí-li ti už jen říct „Miluji tě“, ale chceš to svému drahému nějak ukázat, tak nahoď televizi, kapesníky a zmrzlinu a pojď si projít seznam klasických romantických scén.

1. The Notebook

Velká romantika v dešti – hlavní postavy si povídají o svém vztahu a pusa se šťastným koncem je na spadnutí. Jistě mnoho dívek sní o tom, že se svým milovaným budou někde v dešti pusinkovat nebo usmiřovat. Což je vlastně skoro totéž. Ačkoliv jsme schopné obětovat této romantice i svoje zdraví, měla by sis uvědomit, co tě během takového deště čeká. Mokré vlasy, rozmazaná řasenka, kapky štípající v očích, zima, která bude nejvíce patrná, až ti vystoupí chladem bradavky. No nezní to rozkošně?


Ne každý v dešti vypadá nádherně

2. Charlieho malá tajemství

Vyznání lásky, které je provázeno trapností, se mnohem více podobá realitě než nějaká ta jeho romantická obdoba se svíčkami a hrající kapelou. Ne všechno může být dokonalé. Kluci si někdy myslí, že jsme pro ně nedosažitelné, a pravdou je, že stejný pocit máme my, při nabalování některých kluků. Slova „to není tvoje liga“ při pohledu na toho fešáka si proto odpusť a prostě to zkus. Kdo neriskuje, nevyhrává, není liž pravda?


Risk je zisk

3. Až tak moc tě nežere

Tak tohle je snem snad každé ženy. Najít si skvělého chlapa, který se přizná, že celou dobu neměl pravdu a potom se s ním dlouze líbat. Hlavní hrdinka je neustále odmítaná muži, a když se tak stane opět s Alexem, rozhodne se hodit ručník do ringu. On si ale poté uvědomí, co k ní cítí a vypraví se za ní, aby jí to řekl. A nyní ona romantická scéna s několika hezkými rysy – políbí ji uprostřed věty, zašeptá jí a poté ji znovu políbí. Tento okamžik je důležitý z toho hlediska, že pokud máte pocit, že k někomu patříte, pak byste to měli zkusit. Stejně jako Alex, který, sice až po nějaké chvíli, poznal, že ve svém životě potřebuje Gigi.


Romantika jak se patří mezi futry dveří

4. Friends with Benefits

Hlavní hrdinové jsou přátelé, kteří potřebují sex, načež se rozhodnou, že ho budou provozovat spolu. A ano, podmínkou je, že se do sebe nezamilují. Užívání si ale skvělého sexu přeci jen vede k tomu, že se do sebe zakoukají, což nakonec vyústí v rozpad jejích „dokonalého kamarádství s výhodami“. Dokud si tedy Dylan neuvědomí, co opravdu chce a na velkém vlakovém nádraží nezačne pro svou milou tančit v doprovodu hromady lidí. I tahle představa je velmi romantická, ale buďme realistky – bez pořádného choreografa a spousty peněz je to jen sen. Lidé perfektně netancují jen tak na vlakáči, ne?


A všichni tančíme!

5. Hříšný tanec

A nakonec je tu klasika. Romantická scéna, během které Baby přizná, co opravdu cítí a která nakonec vede k tomu, že spolu konečně dají dohromady. Pozvedne mu tím nejen náladu a jeho sebevědomí, ale také něco jiného. Dvojsmysly stranou. Pomalý romantický tanec, který následuje je jednou z mála realisticky možných představ, o kterých dívky mohou nejen snít.


Zatančit si můžete i doma

Filmy versus realita

Ne vždycky se všechno daří a je vůbec možné podle filmového zpracování. Jedním z hlavních rozdílů je hudba. Při důležitých ať už romantických nebo umíracích scén vždycky hraje hudba. Je hezké si ji tedy představovat, ale samy všechny dobře víme, že je to jen prvek, který máme jen z romantických filmů. Buďme tedy realistky a sněme o něčem, co je alespoň trochu možné. I když chlap přinese ženě květinu, tak je to přeci romantické, i když u toho nehraje kapela za jeho zády a všude okolo nejsou svíčky, ne?

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář