Pro někoho, kdo ten vnitřní rozkol nezažil a neptal se každou noc před spaním sám sebe, jestli s ním není něco v nepořádku, bude můj problém znít opravdu hloupě. Na druhou stanu věřím, že se i tady najdou nějaké hodné dušičky, které mi doopravdy budou chtít poradit a řeknou mi, co je nejlepší v tento moment udělat.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Pro někoho, kdo ten vnitřní rozkol nezažil a neptal se každou noc před spaním sám sebe, jestli s ním není něco v nepořádku, bude můj problém znít opravdu hloupě. Na druhou stanu věřím, že se i tady najdou nějaké hodné dušičky, které mi doopravdy budou chtít poradit a řeknou mi, co je nejlepší v tento moment udělat. Ať už jejich rady vychází z vlastní zkušenosti, nebo třeba jen ze snahy vcítit se do mojí situace.

Chtěl bych mít plnohodnotný vztah s Jakubem. Taková dovolená u moře by určitě neměla chybu!

Chtěl bych mít plnohodnotný vztah s Jakubem. Taková dovolená u moře by určitě neměla chybu!

Našel jsem se

S přítelkyní chodím už nějakou dobu, je o dva roky mladší a řekl bych, že ona byla moje poslední šance na záchranu. Pořád jsem si snažil vsugerovat, že se jenom hledám a nějak to dopadne. Přítelkyně mě ze začátku vztahu vzrušovala, třebaže jsem koukal i po klucích. Přečetl jsem snad stovky článků o bisexualitě a řekl si, že jednoho dne budu na 100 % vědět, na jakou stranu se moje tělo, srdce a duše nakloní. Bohužel tenhle stav trval možná až moc dlouho a nyní, když jsem si na 100 % jistý svou homosexualitou, mi přijde rozchod s přítelkyní jako nepředstavitelný podraz. Nebude si myslet, že jsem to na ní celou dobu jen hrál? Že jsem náš sex nesnášel?

Co to uhrát na nevěru?

Ze začátku mě napadla poměrně jednoduchá věc. Říct přítelkyni, že jsem si našel jinou holkou. Sice je to také velká rána, ale je tak nějak v lidském životě snad i běžná. Něco podobného se děje párům po celém světě den co den. Možná by to vzala lépe. Na druhou stranu nebydlíme úplně v obrovském městě a já bych se někdy na ulici rád objevil i s přítelem. Neříkám, že to bude za rok nebo za dva – ale jednou ano! Rodiče nic neví. To, že jsem gay, ví jenom můj přítel a milenec Jakub, se kterým se nyní nějaký čas stýkám a se kterým tak prakticky mojí holku podvádím.

Musí být konec?!?

Cítím, jak mě něco nepředstavitelně žere. Obzvlášť teď, když mám dostatek volného času. Je to jako začarovaný kruh, do kterého mě lapila moje vlastní touha a životní postoj. Potřeboval bych pomocnou ruku, ale Jakub se nechce do mého vztahu míchat. Docela chápu proč! Moje přítelkyně je skvělá osobnost, je milá a hodná. Každý kluk by z ní byl unešený, tím jsem si prostě jistý. O to víc mě štve, že bych jí měl tolik ublížit, tolik snížit sebevědomí a tolik dál lhát.

Potřebuji poradit

Celý život jsem byl schopný rozhodovat se zcela sám a když už jsem si s něčím nevěděl rady, vždy jsem nechal celou situaci uležet. Vše se tak nějak vyřešilo. Nyní ale vím, že stojím před velkým životním rozhodnutím a nějaké čekání pouze prohloubí případnou bolest a zhorší již tak katastrofické následky. Nikdy jsem nevěděl, že být gay může být i v dnešní době tak složité, třebaže v tomto případě si za to můžu spíš já.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Pavel

  Rozhodne souhlasim s ostatními. Já sám jsem tímto prošel a přiznal všechno na rovinu. Uleví se tobě i všem okolo. Je jasné, že to chvíli bolí, ale to je přirozený. Všechno brzo přeboli a budeš mít sám ze sebe dobrej pocit, to mi věř. Jinak přeju pevné nervy a hodně štěstí s Jakubem ;) )

  Jo a zpráva pro panbickare Adama: otevři oči, aby ses dostal s toho snu, který žiješ! Poté co tady pises o tom, jak se lidé “vyléčí” z homosexuality tím, že si kluci gayové přeji milovat ženu si o tobě musím myslet, že to je buď blbej fór nebo jsi totálně, ale totálně blbej se sektou vygumovanym mozkem. Jinak to komentovat nelze. Normálně žasnu a stydím se, když lidé jako ty na veřejnosti promluví a ventilují své fanaticke názory. Mimochodem, když se budes hodně moc snažit a přát si to, tak ti snad mozek spustí a začne fungovat … mnoho lidí se takhle vyléčilo :) )) Amen

 • Adam Petr

  Tak hele, pořád tady píšeš jak je skvělá apod., ale nebrání ti to abys jí prakticky od začátku vztahu lhal a dokonce podváděl s někým jiným. A to co tady vymejšlíš jsou jenom další lži. To pro tebe jako člověk vůbec nic neznamená?

  Trochu se přenes přes svoje ego, přiznej světu kdo jsi včetně tvý přítelkyně. Na pravdě není nic katastrofálního.

 • Nikí

  Řeni jí to normálně na rovinu. Pro mě by to bylo lepší než kdyby mi kluk řekl že odchází k jiný holce. Až obrečí rozchod, bude mít úžasnýho kamaráda. Sama mám mezi gayi kamarádů několik a nedám na ně dopustit. Možná bude chvíli naštvaná, určitě smutná, ale pak to pochopí. Neboj se toho a udělej to, uvidíš že se ti to vyplatí!

 • http://hide-me.blog.cz Carolina

  Jo tak tohle jsem zažila jen ze strany oné přítelkyně. Totiž můj přítel za mnou po půl roce úžasnýho vztahu přišel s tím, že bychom si měli promluvit. Pozval mě k sobě domů a tam mi to prostě vyklopil. Nemáš se za co stydět. Prostě jí řekni, že je ti to líto, že to není její chyba, ale že už ji prostě nemiluješ, že máš někoho jinýho. Hlavně to neprotahuj, o to víc to pak bolí. Džím ti palce :)

 • Cassie

  Adam:Panebože,přesně proto nenávidím pánbíčkáře!!

 • Cassie

  Tak především, ať si páni pánbíčkáři říkají, co chtějí, sexuální orientaci prostě nezměníš. To jen ad komentář, na který jsem nemohla nereagovat…
  Myslím, že nejlepší by bylo říct pravdu narovinu. Zamiloval ses do kluka etc., etc. Co se toho týče, sexuální orientace vůbec nemusí být o tom, co/kdo tě vzrušuje (takže navzdory obecně vžitému názoru, ano, gay může mít sex s holkou), jako spíš o tom, do koho se zamiluješ…
  Jasně, že rozchod ti může připadat jako podraz, nicméně zůstávat ve vztahu s někým, koho nemiluji, zatímco bve skutečnosti chci něco jiného – to je podraz podstatně horší. Hodně štěstí…

 • Š.

  Já bych jí to na rovinu řekla, nemáš se za co stydět. Každý jsme nějaký :) .. S Jakubem hodně štěstí :)

 • Adam

  Ahoj,
  já na to mám úplně jiný názor. Přítelkyni v žádném případě neopouštěj a pusť k vodě Jakuba. Každý den pak pros Boha, aby z tebe místo homosexuála udělal normálního kluka. Když ho budeš fakt prosit a půjde ti to ze srdce, najednou uvidíš, že tě přitahují holky a kluci ti už nic neříkají. A hlavně se téhle radě nesměj. Vždyť podobně vyléčených lidí jsou tisíce, ať si páni doktoři tvrdí, co chtějí. Přeji ti hodně vůle a uvidíš, že to dokážeš.

 • Katee

  Hlavně jí neříkej, že sis našel jinou dívku s tím, že to třeba přijme lépe. Prostě jí řekni celou pravdu a pokud je rozumná a má alespoň něco málo inteligence, tak to pochopí. Hodně štěstí

 • kiki

  Pravda je dulezita i kdyz zaboli. A pravdu si zaslouzi kazdy..rozhodne nepouzivej lez pro zakryti pravdy..to se mi zda dost ubohy.clovek ktery neco chce musi neco obetovat ale presto se snazit ze vsech sil…preju hodne stesti :)

 • Denisa

  Čím déle to budeš protahovat, tím horší to bude pro oba. Nelži ji, pravda stejně vždy vyjde na jevo! Normálně si s ní o tom v klidu promluv, snad to pochopí…. Vysvětli ji to tak, jak jsi to napsal sem. O pritelovi, se kterym ji jakoby podvadis, bych se nezminovala. To je mǔj názor. Hodně štěstí!!!

 • M.

  Být na místě tvojí holky, tak bych nejspíš chtěla vědět pravdu ikdyž to někdy bolí :) Taky myslím, že není se za co stydět. :) Hodně štěstí

 • A.

  napadá mě jenom jedno – řekni jí, že seš bisexuál a že se s ní rozcházíš kvůli jakubovi. přeju hodně sil, ať to všechno vyřešíš. není se za co stydět, řekni to i vašim a mějte se s jakubem pěkně :) )