Pokud jdeš na první rande, pak bys jistě měla dodržet 5 pravidel, které lze nazvat jako FLIRT systém.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Starý příběh

Jistě to znáte. Skvělý kluk vás pozval na skvělé rande a měli jste se spolu prostě skvěle. Jenomže potom se neozve, jak slíbil a naše hlava a srdce, jako kdyby měly explodovat. „Co jsem udělala špatně? Proč nezavolal?“ Problém je, že na tyto otázky neexistují uspokojivé odpovědi. Leč dobrou obranou je potom právě FLIRT systém, kterého bys určitě měla využít na každé první rande. Potom se totiž těmto otázkám vyhneš, protože budeš mít jistotu, že tys nic špatně neudělala. A co, že vlastně onen FLIRT systém znamená?

Telefon
Mám mu zavolat? Nemám mu…
zdroj: izzatynasuha.blogspot.cz

F = Zjisti si, co je na něm dobré (Find out what is right about him)

Najdi si tři věci, které se ti na něm líbí, a snaž se jich držet. Přišel včas? Je hezky oblečený? Má hezké boty? Dobré je se zaměřit nejdříve na to pozitivní, protože když se budeš soustředit na to, co tě na něm rozčiluje, bude to znát ve tvém postoji k němu. A to i tak, když to nemyslíš zle. Důležité je toto pravidlo hlavně tehdy, pokud k němu necítíš okamžitou náklonnost. Nikdy nevíš, co se může stát.

L = Nech ho, aby poznal, co se ti líbí (Let him know what you like)

Muži mají rádi komplimenty stejně jako ženy, ačkoliv málokdy se jich dočkají v takovém počtu jako něžnější pohlaví. Je důležité mu říci, co se ti na něm líbí. Že má výborný smysl pro humor. Že je obdivuhodné, čeho dosáhl v práci/škole/koníčku. Je podstatné, aby byl znát tvůj zájem!

I = Být v přítomnosti (be In the moment)

Na prvním rande bys rozhodně měla zůstat pevně nohama na zemi a hlavně v přítomnosti. Neměla by ses zaměřovat na to, čím ten kluk byl nebo teprve bude. Také neanalyzuj všechno, co říká a nehledej v jeho slovech něco, co tam není. Zjišťuj jen to, co je teď přítomné a žij současným okamžikem!

R = Být skutečná (be Real)

Originalita je sice dobrá věc, ale všeho je někdy moc. Na schůzce bys měla působit přirozeně, nesnažit se být dokonalá a hlavně nevystupovat ve stylu já-žádného-kluka-nepotřebuji, protože kdyby to tak opravdu bylo, asi bys na to rande nešla. Takže buď v pohodě a nedělej ze sebe něco, co nejsi.

Dívka
Přemalovat svoje „já“ make-upem a chovat se jako frajerka rozhodně není dobrá taktika.
zdroj: dianesherlock.wordpress.com

T = Mluvit o sobě (Talk about yourself)

Proč by s tebou měl znovu jít na rande někdo, kdo o tobě nic neví? Přísloví „mlčeti zlato“ se tu rozhodně neuplatní. Je důležité říci o sobě nějaké informace. Svoje záliby, na co jsi pyšná ve svém životě… Mnoho lidí naopak na prvním rande nezavře pusu, což je často způsobeno nervozitou, jak moc se snaží na tebe zapůsobit. Důležité je, aby se do toho druhého člověka dostaly kousky informací o tobě a on měl tak zájem tě znovu vidět.

Rande
Komunikace je základ.
zdroj: blog.buenoentonces.com/

Závěrem

Tento systém ti nezaručí, že ti ten další kluk zavolá, ale dá ti jistotu, že tys nikde neudělala chybu. V takovém případě ten kluk prostě není ten správný a je potřeba, aby ses od toho odpoutala a posunula se dál. A to třeba k dalšímu fešákovi, se kterým to může vyjít. Takže hlavu nahoru, vypnout hruď a hurá na další rande!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář