Chystáš se na další rande s klukem, který se ti líbí a dostala jsi jedinečný nápad, že budete u tebe doma. Proč ne? Ovšem takové rande je rande pokusů a omylů. Takže je velmi důležité, jak se vaše polovička bude bavit.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Chystáš se na další rande s klukem, který se ti líbí a dostala jsi jedinečný nápad, že budete u tebe doma. Proč ne? Ovšem takové rande je rande pokusů a omylů. Takže je velmi důležité, jak se vaše polovička bude bavit. Jestli přemýšlíš nad tím, jak ho vlastně u tebe doma zabavíš, existuje samozřejmě mnoho možností, ovšem já znám jednu, která nemůže skoro nic zkazit – správný výběr filmu.

Film může být skvělým pomocníkem pro vytvoření skvělé atmosféry. Stejně tak ji ale může pokazit!

Film může být skvělým pomocníkem pro vytvoření skvělé atmosféry. Stejně tak ji ale může pokazit!

Tragický

Je jasné, že film budeš asi nejspíše vybírat podle svého uvážení, resp. takový, který se tobě osobně moc líbil. Nesmíš ale zapomínat, že kluci mají rádi něco jiného, než my holky. Je-li tvým oblíbený žánrem film tragický, možná by ses jeho pouštění na prvních schůzkách měla vyhnout. Proč? Na rande má přeci jen panovat veselá nálada a tu může film, který vás samotné deprimuje a dere slzy do očí, zkazit. Bez ohledu na to, že má film opravdu dobrou recenzi a tísice hvězdiček, tragický film si nech na jindy. Pokud ale víš, že by se skutečně někomu mohl líbit, můžeš si ho pustit se svými přáteli.

Romantický

Romantické filmy – tvoje první myšlenka asi bude, že tohle je na rande to nejlepší, jenže to rozhodně není. Romantické filmy mohou skončit fiaskem stejně tak jako filmy tragické. Proč? Pokud vybereš romantický film, ve kterém je mnoho intimních chvil, postačí třeba i jen líbání, může se kluk vedle tebe cítit trochu nepříjemně nebo trapně. Možná si říkáš, že je to asi blbost, ale povětšinou nastává takové to “trapné ticho” především u těchto scén. Jeslliže plánujete koukat na film tohoto typu, musíš nejdříve na internetu najít takový, který se opravdu osvědčil a nebo ti ho doporučil třeba i nějaký kamarád. Ve zkratce to znamená, že jsi-li na rande s osobou, se kterou se prakticky ještě moc neznáš, jsou romantické filmy nevhodné proto, že ve filmu se objevují postavy, které k sobě mají opravdu (většinou) kladný vztah. To může být pro vás dva znepokojující, že se to přeci jen vás dvou (ještě) netýká.

Podle skutečné události

Tak tento druh filmů je tzv. sázka na jistotu, jestliže ho na rande pusíš, musíš mít jistotu, že bude tvou polovičku bavit. Klidně se ho můžeš zeptat, zda viděl ten a ten film. Jestliže se ti tedy zrovna nebude chtít sledovat Harryho Pottera nebo Spidermana a vyčerpáš všechny možnosti, můžeš hledat na internetu film, který je inspirovaný skutečnou událostí. Já osobně ti třeba mohu doporučit filmek 127 hodin, Apollo 13 či Čtvrtý druh. Povětšinou jsou zábavné a zatají se ti při nich dech. Navíc, bude-li se kluk dobře bavit, můžete se příště domluvit na další podívané, kterou třeba vymyslí on a možná tě mile překvapí.

Komedie

Sledovat komediální filmy, je jako sledovat partu bláznů, která vás dokáže pokaždé rozesmát. Já osobně se se svým klukem koukám nejčastěji na komediální filmy a kolikrát jsou třeba i animované. A proč si je na rande pustit? Třeba proto, že vám oběma mohou zvednout náladu, pokud jste se právě vrátili ze školy, nebo jste jednoduše vyčerpaní a unavení. Sledování humorných filmů obecně, pomáhá uvolňovat endorfin – tedy hormon štěstí. Výhodou je, že pokud se budete společně smát, najdete si tak i jiný způsob, jak se společně pobavit a zase vás to o něco sblíží. Takže, jedná-li se o první schůzky, měla bys vybírat spíše filmy legrační. Jsou bezpečnou volbou. A jaké například? Určitě sem patří Bláznivá, zatracená láska, Muži v naději, Paul, Šéfové na zabití, Kamarád taky rád, Pařba v Bangkoku či Zkus mě rozesmát. Jestliže pustíš nějaké drama nebo thriller, riskuješ “vážnost” okamžiku, která se ani po vypnutí filmu nemusí jen tak vytratit. U komedie se oba uvolníte, zasměje, sblížíte a pobavíte.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • likirada

    Tak tento druh filmů je tzv. sázka na jistotu, jestliže ho na rande pusíš, musíš mít jistotu, že bude tvou polovičku bavit. asi jsi chtel napsat pustis …. jinak maly preklep

  • Kámoška.cz

    Děkuji za upozornění, chyba opravena.

  • anonym

    Správně je oběma nikoli oboum, podtrhává to i Word…