My holky zaujímáme nejrůznější role, dnes však mám na mysli jednu konkrétní a možná i tu nejdůležitější:postoj k ostatním (ano, samozřejmě především k mužům) a to, jak na ně působíme a působit chceme. Stylizuješ se spíše do role nevinné, křehké víly, nebo tajemné femme fatale? A víš, co muži doopravdy preferují?

avatar

Hanka Zahradníková
Píše nejraději o módě a nekontrolovaně zbožňuje také čokoládu.

Po jakém typu holek kluci doopravdy touží? Chtějí hodného andílka, nebo arogantní mrchy?

Po jakém typu holek kluci doopravdy touží? Chtějí hodného andílka, nebo arogantní mrchy?

Jak si vybíráme svou „roli“?

Každá dívka na ostatní nějak působí, má silné a slabé stránky někde jinde. Dokonce jsem přesvědčená, že do určitých rolí se nejenom „narodíme“, ale v průběhu života se do nich snažíme i samy stylizovat – obarvením vlasů, tím, jaké si vybíráme přátele a co provádíme ve volném čase. Děláme to proto, že zrovna takový způsob chování považujeme prostě za nejlepší či za nejpřitažlivější, nebo si jednoduše vyhlídneme vzor a snažíme se mu připodobnit. A pozor – ačkoliv v holčičích časopisech se pokaždé dočteš, jak máš být co nejvíc originální, už malé děti se učí napodobováním. Mít svůj vzor a rozumně ho používat jako svou předlohu určitě není chybou či znakem nedostatku inteligence ;-) . Hledala jsem v charakteristikách různých dívek jistou pravidelnost a tak jsem nás holky rozřadila do tří rozdílných skupin. Zajímá tě, kam patříš ty?

Něžná víla nebo sportovkyně?

Něžná víla: pokud patříš mezi tento typ dívek, pravděpodobně jsi často středem mužského zájmu. Typicky máš blonďaté vlasy nebo jsi po nich minimálně vždy toužila, možná se ráda oblékáš tak, abys ukázala dost kůže (kraťásky, minisukně), máš ráda růžovou, často se směješ. Zajímají tě drby, jsi živá a u kluků vyvoláváš dojem, že tě musí ochraňovat a být ti silným partnerem, o kterého se můžeš opřít. Pokud mám dát příklad mezi celebritami, je takovou dívkou například Hilary Duff nebo Cameron Diaz.

Sportovkyně: jestli spadáš do této kategorie dívek, pravděpodobně žiješ sportem, obvykle nějakým ne zcela typickým pro holčičí pokolení. Oblékáš se sportovně, dost lidí o tobě řekne, že jsi pohodová a asi máš hodně přátel mezi kluky – holky ti sem tam připadají jako slepice.

Osudová: jsi taková femme fatale? Pak máš alespoň některé z těchto rysů – budíš dojem tajemnosti, máš jen několik blízkých přátel a občas se do tebe někdo zamiluje tak, že mu to vydrží hodně dlouho. Jen tak si někoho nepustíš k tělu a ostatní tě považují za silnou – což ale sama víš, že nemusí být vždy pravdou. Příkladem „Osudové“ je třeba Salma Hayek nebo Angelina Jolie.

Co přitahuje muže?

Abych dokončila svůj malý projekt, musela jsem se zeptat i několika kluků, jaké dívky se obvykle líbí jim. Zde máš některé názory:

Jirka, 20: „Mně se určitě líbí holky, co ví, co chtějí a nepotřebují mít chlapa pořád za zadkem. Samozřejmě se ale občas rád cítím jako ochránce.“

Aleš, 15: „Vyumělkované bárbíny mě teda fakt neberou. Když holka sportuje a neřeší pořád, jestli má super vlasy, získá si mě spíš, než když mě poškrábá umělýma pařátama.“

Alex, 19: „Sebevědomé holky mi přijdou sexy, ale u té „Osudové“ bych se asi bál, že mě ve vztahu prostě převálcuje. Přece jen se chci cítit jako chlap. Proto obvykle volím spíš holky, co jsou opravdu holčičí a nevadí, když křičí, že uvidí pavouka.“

Jak vidíš, i kluci se (pomocí volby své dívky) stylizují do určitých rolí…ale o tom třeba někdy příště. A kam se řadíš ty? Jsi spíš sportovkyně, nebo femme fatale?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kixie

    Sorry, ale tohle je blbost na eNtou… -__-