Kámoška si pro tebe připravila pikantní fakta a zajímavosti o mužské chloubě, o kterých možná neví ani samotní muži. Každá z nás má s tímhle nástrojem v životě alespoň jednou čest (i když ani to nemusí být pravda), takže je určitě dobré vědět o něm co nejvíc. Buď o krok napřed a překvap svého miláčka tím, kolik o jeho nejlepším kamarádovi vlastně víš.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Pinďour, bambán, zvoneček, tyč, smrž, císař, bajonet, drtiklátič, ňufík - zkrátka penis!

Pinďour, bambán, zvoneček, tyč, smrž, císař, bajonet, pták, drtiklátič, ňufík, haďák, pan Tonda, frantík - zkrátka penis!

Muži nemají penis až tak pod kontrolou

Ať už jde o problémy s erekcí či jiné trable, tak muži nemají svůj penis až tak pod kontrolou, jak by se nám mohlo na první dojem zdát. Ve skutečnosti ho nedokážou ovládat skoro vůbec, protože je napojen na autonomní nervový systém, jenž není pod vědomou kontrolou lidského mozku. Stejný nervový systém ovládá například tlukot srdce či krevní tlak. Stejně tak muži neovládají své sexuální vzrušení. Mysl má sice na vzrušení velký podíl, ale i tak má na vzrušení hlavní podíl úplně něco jiného. Mozkové impulzy přikazující penisu stát v pozoru přichází i během REM fáze spánku a při jiných aktivitách. Často například při zvedení těžkých břemen, kdy se musí prokrvit každá část těla. No a stejně jako se penis zvětšuje, tak se i bez kontroly muže zmenšuje. Stres může mít na velikost penisu úplně stejný vliv jako ledová sprcha.

Existují dva typy penisu

Neexistuje žádný vzorec mezi velikostí penisu v ochablém a ztopořeném stavu. Frajer s velkým nářadím na tom pak může být při akce úplně stejně jako někdo, jehož penis před erekcí nevypadá až tak velký. Penis se může erekcí zvětšit třeba jen o 1 až 3 cm (první typ) či o 5 až 12 cm (druhý typ). Druhý typ penisu má 79 % mužů. Více než tisíc měření je důkazem toho, že penis se dokáže zvětšit až dvojnásobně. To se týká ale pouze 7 % všech mužů. A zdravotní zajímavost? Silní kuřáci nedosahují zdaleka tak kvalitní erekce. Může za to krevní tlak a oběh. Pokud chce muž mít dole pořádné kladivo, měl by začít pěstovat o své vlastní zdraví, přestat kouřit/pít a začít cvičit.

Penis je jako bumerang

Tvar penisu se velice podobá bumerangu, třebaže to není vidět. Velká část penisu je totiž ukryta přímo uvnitř mužského těla. Tvar bumerangu je tak vidět nejlépe na lékařských snímcích. Penis lze chirurgicky zvětši tak, že je uvolněn vaz držící penis uvnitř pánve. Prodloužením však dojde k uvolnění pouzdra a zvětšení rizika zranění. Tím se dostávám k další časté otázce. Lze penis zlomit? Žádná kost v penisu není, takže zlomit v klasickém slova smyslu nelze. Může ale dojít ke zranění penisu, při kterém je znatelně slyšet křupnutí. Toto zranění je velmi bolestivé, penis zmodrá a a stane se velmi bolestivým. Ke zranění může dojít při příliš divokém sexu, kdy dívka zlomí muži penis například stydkou kostí.

Stříkej!

Možná by bylo logické, kdyby příkaz k ejakulaci dával mozek. Není to tak! Příkaz dává přímo mícha, přičemž samotný mužský orgasmus trvá zhruba 6 vteřin. Oproti našemu orgasmu (průměrně 23 vteřin) docela nuda, no ne? Když už jsme u toho orgasmu, tak je docela zajímavé, že pouze 1 ze 400 mužů je tak ohebný, aby se dokázal sám uspokojit ústy – tedy strčit si vlastní penis do pusy. Průměrný muž za celý svůj život zažije 7200 ejakulací, přičemž 2000 z toho je při masturbaci. Já bych se skoro vsadila, že někteří muži to stihnou už za pubertu. Rychlost ejakulátu je 45 km za hodinu, takže se žádné pokuty za překročení rychlosti ve městě muži obávat nemusí. Zajímavé je, že průměrné rychlost městského autobusu v Praze je 38 km za hodinu. Že by se vyplatilo jezdit spíš nějak jinak? A množství ejakulátu? Většinou jsou to dvě čajové lžičky. Pokud držíš dietu, tak ještě dodám, že tohle množství ejakulátu má zhruba 14 kalorií.

Vzrušující čísla a bláznivá fakta

Asi by to nebyl přehled zajímavostí, kdyby tady chybělo několik zajímavých čísel a praštěných zjištění. Tak jdeme na to! Pouze vynechám čísla a údaje, které byla prezentovány už snad tisíckrát! Naopak vyberu pouze to nejzajímavější.

 • Celosvětově je dle Světové zdravotnické organizace a organizace UNAIDS obřezáno 30 % mužů ve věku nad 15 let. Nejvíce obřezaných mužů bez vyznání je v USA.
 • Mladí muži jsou schopní dosáhnout opětovné erekce po orgasmu zhruba za 2 až 20 minut. Muži starší 60 let mohou mít erekci pouze jednou za měsíc.
 • Mladí muži mají alespoň částečnou erekci průměrně 11x během dne. Během spánku až 9x.
 • Žádný penis není úplně rovný. Vždy se naklání na jednu stranu.
 • Příslušníci australského kmene Walibri si místo rukou na pozdrav potřesou penisy.
 • V roce 1609 objevil doktor Wecker mrtvolu, jenž měla dva penisy. Od té doby je evidováno dalších 8 případů, kdy se muž narodil takto “obdařen”. Erekce je však vždy schopen pouze jeden ze dvojice.
 • Nejmenší zdokumentovaný penis měl ve ztopořeném stavu délku 1,58 centimetru.
 • Největší penis najdeš ve zvířecí říši a má přes 3 metry.

Už víš o penisu všechno?

Jak vidíš, tak penis není až tak jednoduchý. Bohužel o něm koluje také hodně lží a polopravd, kterými se ženy (ale i muži) někdy řídí. Některé čísla a fakta jsou víc než úsměvná, ale určitě není zbytečné je znát. Ve škole se dozvíme pouze základ, tak proč neznat ještě pár věcí jako bonus! A příště? Příště se můžeme podívat na zajímavosti týkající naší malé kámošky v kalhotkách.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Radek

  Ja jsem si chtěl vykouřit , ale nikdy se mi to nepodařilo ! Miluju oralní sex a přítelkyně se proto ráda posadí na mojí hlavu ! Uzivam si to jak ja tak i ona ! A ona zase rada kouří mě až do konce ! V sexu delame vse tak aby jsme jeden druhemu udelali dobre a uzili si sex oba ! Ona chtěla profi nahe fotky , ja chtěl zkusit kouřit penis ! Fotky má a ještě jsem dostal extra fota z věnováním ! Ona v sexu začala mluvit jako na teplouška a hecovala mě abych kouřil jejiho uměleho robertka ! Mělo to za následek to že ona tím vzrušila mě během vteřiny a moje reakce zase jí a tak máme společné orgasmy kdykoliv ! Nejsem gay … ale už jsem s přítelkyní 2x kouřil kluky a bylo to super ! Fantasie a hry jsou pro nás duležité a vše záleží jen na tom jak jeden druhého umíme vzrušit a nabudit …. mam penis 14 cm a ne vzdy uplně spolupracuje ale to vzdy vyresila par slovy nebo necim podobnym …. vi totiz co ja rad a kde to mam rad stejne jako ja o ní !!! Proto neuznávám sex na jednu noc !!!!

 • berán

  Já Beran klidně aš dodna tiho vykouřím

 • BERAN

  Ale nikdy neříkej nikdy kdyš ho chceš vikouřít tak ho někomu stejně vykouříš žejo.

 • erik

  kdo ho chce vykorit

 • erik

  kdo popise

 • erik

  cau

 • Pavel

  :D ty vole ty jseš ale debil… Radši sedni zpět k WOWku a pohoň..

 • Beran

  moc chci kouřít pořádného ptáka i dva po sobě, Miloslav.Svoboda139@gmail.com

 • Mega P

  je to uplně normální a dement si ty Yveto! ženská nebo chlape nebo co vlastně jsi! a tobě podobní zhovadilci!

 • Mega P

  ty si taky kretén !

 • Mega P

  BLBE!

 • Marty

  Je to tak, vy ženy nemáte a nevíte nic o mužích. Muži mají fungující mozek, kdežto vy ženy určitě ne. Když takhle píšete. Vlastně jste jenom slepice :-)

 • Richard

  No, kdyby to šlo tak bych si ho rád sám kouřil… A nejsem buzna..

 • Jerry

  Ahoj chci se zeptat jak kluk ovlivni ejakulaci a jakym cvičením se da penis zvětšit?

 • =DDD

  Do kolika let roste penis? Myslím tím od puberty a třeba do 20 nebo do kdy???

 • http://došli Yveta

  Která buzna by se kouřila sama? Sex je pro dementy je mi 23 ale o takový kraviny jsem nikdy zájem neměl, ještě, abych volizoval někomu něco, čim chčije ne? eklhaft, navíc ženskejm, jak smrděj podvozky bléééééééééééé, velebnosti, jdu blejt radši budu do konce smrti sám, než tyhle hnusy

 • http://došli Yveta

  Ten, kdo by si kouřil péro sám sobě, je buď buzna, nebo dement.

 • Josef

  Nevím odkud byly ve výše uvedených článcích brány informace. Je mi 73 roků a jsem muž.Erekci mám denně. Pokud nejsem fyzicky vyčerpán, jsem schopen během
  jednoho dne ejakulovat 3x. Úd se dá zvětšit i bez operace v dospělosti a to cvičením. Pochopitelně není to hned.Cvičit denně alespoň 20 minut. Mně se jej podařilo zvětšit o 3,5 cm v topořeném stavu, t.j. z 15,5 na 19 cm. Z průměru
  3,5cm na 5,0 cm. Cvičení jsem započal v 70 letech.

 • Kámoška.cz

  Tím mohou znamená, že se to může stát, ale nemusí. Určitě existují i starší muži, kteří mají erekci klidně každý den :-) .

 • pockat

  tim “mohou” myslite,ze nemaji nic jineho na vyber…anebo ze se to muze stat,ale nemusi?

 • Kámoška.cz

  Tak kluk to pozná na 100 %, to se nemusíš bát a ty taky. Přinejmenším se mu zrychlí dech… ostatně neboj se kluka zeptat, jak to zrovna teď chce – ať si klidně diktuje, když si nejsi jistá :-) .

 • TereZ

  A jak muže kluk nebo já poznát že dojde brzo k vyvrcholení? :-)

 • Kámoška.cz

  To poznáš na reakcích kluka, nelze to určit. Každopádně rozjezd by měl být vždy pomalejší. Jak se bude kluk blížit vyvrcholení, tak uvidíš, že mu bude vyhovovat spíš rychlejší tempo.

 • TereZ

  Děkuji moc :) a mysliš že je lepší ho “honit” :D rychle nebo pomaleji? :D

 • Kámoška.cz

  TereZ, každému klukovi se líbí něco jiného, ale tebou popsaný postup by měl zafungovat :-) . Vždy je lepší jemnější zacházení, kluka u toho můžeš i hladit, líbat na krku atd. Ohledně orálního sexu doporučuji ještě tento článek http://www.kamoska.cz/sex-a-vztahy/jak-ho-vykourit.html

 • TereZ

  Ahojky kluci a kamoško :-) mám dotaz.. když chci kluka uspokojit… mam ho stisknout a od spodu do vrchu tam a zpět rukou jezdit s malinkym tlakem v ruce?!! a ještě dam si penis do ust a budu ho v puse tam i zpět “lízat” ? ? ? a trochu si pomáhat lehkym stiskem ruky?? muzu ho tahle uspokojit aby se mu postavil?? :-) děkuji moc za odpověd :)

 • Radek

  “Osobní zkušenost”… :-D :-D :-D Dobre, dekuju. :-)

 • Kámoška.cz

  Ahoj Radku, osobní zkušenost :-) . Kdepak, zdrojem bylo US číslo časopisu Men´s Health opírající se o statistická čísla z proběhlých anket. Pochopitelně takové údaje je zapotřebí vždy brát s nadhledem.

 • Radek

  Ahoj,
  rad bych se zeptal na zdroj tohoto tvrzeni: “pouze 1 ze 400 mužů je tak ohebný, aby se dokázal sám uspokojit ústy”.
  Dekuju