Nové označení pro ženské pohlaví „pindulína“ se šíří internetem jako blesk. Pokud jsi ještě o tomto fenoménu neslyšela, tak máš co dohánět.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Excelentní návod pro začínající pindulíny

Pindulína není pinda líná!

Otázka, kterou jsem si kladla, jako první byla, jak tohle slovo proboha vůbec vzniklo? Moje zvědavost mě zavedla až k prvnímu použití slova pindulína. Tohle označení pro ženy se objevuje v nové reklamě na holicí strojky od firmy Wilkinson, kdy dívky tančí na trávníku před domem a zpívají o tom, že křoví musí pryč, protože pravá pindulína rozhodně není žádná pinda líná, která by chodila s bobrem. Úprava ženských intimních míst je tedy to, co může za vznik tohoto slova.

Reakce a pobouření

Problém se ale objevuje už v počátku, kdy je tato reklama na holicí strojky označena za urážlivou pro ženy a její poselství, že je naprosto ubohé. Bouří se proti ní velké skupiny především žen, kterým přijde označení pindulína jako urážka nejvyššího stupně. Reklama, která je zaměřená především pro mladé dívky, je opravdu lehce hloupá, ale myslím si, že úsměv na tváři vykouzlí. Alespoň při prvním zhlédnutí, protože vidět tohle každý den 10x by asi bylo na zabití.


A co ty říkáš na takovouhle reklamu?

Pindulína jako životní styl

A kdo to tedy je ta pindulína? Rozhodně nejde o novou společenskou skupinu, ale spíše je to jen nové označení pro „staré známé“. A tím je myšleno pro dívky, které za každou cenu hledí na svůj vzhled. Bez líčení nevyjdou z domu, boty nejsou boty, pokud nemají alespoň pěti centimetrový podpatek a nehty jedině s francouzskou manikúrou. Také by se tak daly nazvat i zlatokopky, tedy ženy, které fungují jako jakési společnice pro muže. Ony jsou krásné a muži si je za to uplácejí dárečky. Ale zpět k pindulíně. V následujícím videu se můžeš podívat, jak se toto označení dostalo i do našich vod:


Pindulína se objevuje v 6. díle seriálu Dokonalý svět.

Povinnosti pravé pindulíny

 • 1. Neustálá údržba
  Pindulína musí mít neustále čerstvě červeně nalakované nehty. Taky musí chodit do solárka, ke kadeřnici, na manikúru, ke kosmetičce, na depilaci,…
 • 2. Dřina a zase jenom dřina
  Minimálně třikrát týdně musí chodit do fitka, kde na sobě neustále maká, aby vypadala dokonale.
 • 3. Vonět a chodit na „vysoké noze“
  Pindulína musí mít styl, takže neexistuje, že by na nohou měla tenisky. Stejně tak musí neustále vonět, a pokud zmokne, musí to okamžitě napravit. Jde tedy o perfektně upravenou ženu.
 • 4. Umění organizace a strategie
  Pravá pindulína musí vědět, jak si rozvrhnout den, aby všechno stihla. A to samozřejmě zvládá i se strategií. Měla by umět kombinovat a předvídat.
 • 5. Váha pod kontrolou
  Každodenní vážení a neustálé hlídání kalorií – tak takto vypadá svět pravé pindulíny.
 • 6. Make-up vždy při ruce
  Nikdy nesmí být nenalíčená a nedej bože, aby ji tak viděl nějaký muž. Kvalitní make-up je totiž základem všeho.

Závěrem

Tak co, myslíš si, že bys mohla být pravá pindulína? Její pravidla jsou velmi přísná a mnoho žen na to nemá „koule“. Jde vlastně o jakousi potvoru, která ale na druhou stranu má opravdu všechno a vzhledově je naprosto dokonalá.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář