Na přátelství existuje spousta pravdivých citátů, které zejména poukazují na to, že přátelství je silné pouto. Ovšem vždy tomu tak bohužel být nemusí. Do jinak bezvadného přátelství se může vloudit chybička, která pevným základem přátelství otřese natolik, že dojde k jeho ukončení. Dokonce může dojít i k tomu, že se obě ocitnete na bitevním poli.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Na přátelství existuje spousta pravdivých citátů, které zejména poukazují na to, že přátelství je silné pouto. Ovšem vždy tomu tak bohužel být nemusí. Do jinak bezvadného přátelství se může vloudit chybička, která pevným základem přátelství otřese natolik, že dojde k jeho ukončení. Dokonce může dojít i k tomu, že se obě ocitnete na bitevním poli. Jaké jsou nejčastější důvody ukončení holčičího přátelství a kdy je šance na jeho záchranu?

Říkáš si, že tvé přátelství s kámoškou nemůže nic rozdělit? Možná tě překvapí, že někdy stačí úplná hloupost a je po přátelství!

Říkáš si, že tvé přátelství s kámoškou nic nerozdělí? Možná tě překvapí, že někdy stačí úplná hloupost a je po přátelství!

Zrádný milostný trojúhelník

Dokonale si rozumíte, rozebíráte vše do detailů, radíte si ve všem, v čem můžete, rozebíráte kluky a vše je tak idylické, že máte dojem, že vaše přátelství vydrží navěky. Najednou se mezi vás vloudí kluk, na kterém obě očima visíte, a ve vzduchu už panuje dusno a vše nasvědčuje tomu, že se přátelství rozpadne jak domeček z karet. I když se máte sebevíc rády, stávají se z vás konkurentky a bojujete o první post v jeho srdci. Do toho všeho se pak mohou zamíchat i nejrůznější podrazy, které vyplynou z vaší soutěživosti získat si sympatie a náklonnost vašeho idolu. Zákonitě to však nemusí znamenat, že byste obě byly špatné, ale zkrátka v tu chvíli má mozek zatemněno a nevnímáte možné dopady na vaše skvělé přátelství. Zhroucení přátelství nastává tehdy, když jedna z vás u něj zvítězí. Pak je přátelství poničené celým „bojem“ o jeho přízeň a ta, která neuspěla, to vnímá nejen jako prohru, ale jako velké ublížení a zklamání, z čehož mohou plynout další intriky. Vše je pak tak narušené, že není cesty zpět a až později si uvědomíte, že takový konec jste ani jedna z vás nechtěla. Jestli tomu chcete předejít, musíte si určit pravidla a navzájem se domluvit na tom, že si nepolezete do „zelí“. A pokud se i přes všechno něco podobného stane, předejte jedna druhé pochopení a nechte si volnou cestu. Vždyť ten kluk, o kterého byste bojovaly, by nebyl jediným klukem na světě.

Třetice přátelství

Většinou se říká, že další kamarádka do dvojice nemusí přinášet dobrotu, což je většinou pravda. Často totiž dochází k pomluvám a to má hnedle několik důvodů. Jedna ze třetice například může mít pocit, že je odbývána, má dojem, že spíše překáží a vadí jí, že nová holka v trojici jí bere pozornost její dlouholeté kamarádky. Pak může dojít k pomluvám s cílem rozrazit nově vzniklou dvojici a vrátit se na svojí pozici s pocitem, že vše bude zase jako dříve. Ale většinou to tak nebývá. Pomluva následuje druhou a nakonec dochází k tomu, že trio se ocitá na bitevním poli, až dojde k tomu, že se přátelství rozpadne nebo v nové dvojici zůstane ta „nová“ kamarádka a stálici zůstanou oči pro pláč. Je jasné, že nemusíte mít navzájem jen samy sebe. Můžete mít spoustu dalších kámošek a kámošů, ale ty rozhodně nepřibírejte do svého dua, které pak může nehezky skončit.

Vaše cesty se rozcházejí

Ty ses rozhodla studovat v jiném městě, nebo si objevila super práci a kámoška buď zůstává, nebo i její cesta míří jinam. Najednou ubývá scházení, už si nevoláte, ani nepíšete a navzájem se vzdalujete. Vaše přátelství je spíše na bodu mrazu, protože každá máte své starosti nebo jste si nalezly v místě někoho nového, s kým trávíte volný čas. Je to smutné, ale i tímto způsobem končívá mnoho přátelství. I když se máte rády a trávily jste spolu hromadu času, odlišné a vzdálené prostředí vás od sebe vzdaluje. Buď to může dopadnout tak, že vaše přátelství skončí nebo se pokusíte nějakým způsobem přátelství udržovat. Vždyť není problém vyčlenit si pár minut na Skype, abyste pokecaly a viděly jste se. Nebo se dohodněte na tom, že se na víkend navštívíte a strávíte nějaký čas spolu. Vždycky se i malá chvilka najde a super přátelství kvůli vzdálenosti je škoda nechat padnout.

Když mezi vámi panuje závist

Ty máš něco, co kámoška nemůže mít nebo naopak? Pak to může vést k tomu, že vznikne na jedné straně závist a tak je jakousi vstupenkou k ukončení vašeho přátelství. Jasně, zamrzí to, když má jedna z vás to, co ta druhá nemůže mít. Určitě je však zbytečné kvůli závisti vaše přátelství ukončit. Proč si neříct „Fajn, nemohu to mít teď, ale třeba se za čas zadaří“ a navzájem si to naopak přát. Řešením třeba může být i půjčování. To samozřejmě platí jen u toho, u čeho je to reálné. Máš třeba super značkovou kabelku a kámoška ti jí závidí? Domluv se s ní, že jí kabelku klidně půjčíš. Uvidíš, že jí to dodá náladu a na závist si už nevzpomene. Vždycky to záleží jen na vás, jak bude vaše přátelství probíhat a jakým způsobem se budete snažit o to, aby vaše přátelství nevyprchalo.

Jedna kluka má, druhá ne

Vždycky jste všude chodily spolu a byly jste jak siamská dvojčata, kdy v tom do života jedné z vás vstoupil kluk, který všechno změnil. Najednou ubývá randění s kámoškou a velká míra času směřuje k novému klukovi, s kterým chceš trávit co nejvíc chvilek. Ona to však vnímá od tebe jako podfuk, že je odstavená na druhou kolej a není pro tebe už tak důležitá. Jeho vnímá jako vetřelce, který vám vstoupil do přátelství a on se zase třeba potýká s tím, že jí zkrátka nemusí. Nastává v tom velký guláš, který přátelství může ukončit. Ubývá těch příjemných chvilek a nastávají chvíle rozepří. Každá z vás to vnímáte jinak a nedokážete se shodnout. Ty to třeba můžeš vnímat jako závist a nepřejícnost z její strany, ona zase jako tvůj těžký nezájem o ní a přátelství jako takové. Pokud tomu chcete zabránit, musíte se umět dohodnout. Ona musí pochopit, že i ty máš právo na přítele a dát vám oběma prostor. Ty jí zase musíš také věnovat část svého volného času a rozdělit ho na určitou polovinu, kdy jednu polovinu budeš se svým klukem a druhou si vyhradíš pro kámošku. Nebo když přítel bude chtít, vezměte jí občas někam sebou, aby si i oni na sebe zvykli. Když se aspoň o to pokusíte, můžete zahnat bouřku, která pobývala nad vaším přátelstvím.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • http://ms-imperfect.blog.cz Ms. Imperfect

  Po osmi letech jsme s kámoškou ukončily přátelství. Schylovalo se k tomu asi už půl roku, možná rok.. Neměly jsme si už, co říct a když jsme šly jednou za čas ven, tak jsem se většinou pohádaly. Vím, že to byla z části moje chyba. Já jsem ji záviděla. Ona má rodiče, se kterýma si může povídat o všem a když je dlouho venku, tak ji volaj, ptaj se, kde je.. Kluci o ni maj zájem, i když jsem nikdy nepřišla na to, co je na ni tak úchvatného..? To, že ji neustále podprsenka kouká z výstřihu, že nemá své názory..?
  Na začátku září jsme to už “oficiálně” ukončily. Teda spíš já jsem to ukončila. Bylo toho víc, než jsem tady napsala.. Třeba si přivlastňovala moje názory a myšlenky, intrikovala na všechny strany a vůbec.. Neříkám, že pár let toho přátelství nebylo fajn, ale pak už to stejně bylo jen o tom, že se spolu bavíme přece tak dlouho, tak proč bychom přestaly, že..
  Nakonec když jsem to přátelství ukončila. Nemělo to cenu.
  Je mi to furt líto, protože jsem tak ztratila asi dalších 5 kamarádů, ale.. Jsem v novém městě, chodím tam do školy, a našla jsem si pár lidí, ze kterých by se časem mohli kamarádi vyklubat..
  Uvidíme.
  Jedna kamarádka ze základky mi zbyla. To je dobrý, ne..?