Nesrovnalosti, ticho, hádky a bouchání dveřmi. Někdy se domácnost dostane do konfliktu, aniž by k tomu byl vážný důvod. Jaké jsou nejčastější důvody výměn názorů v párech?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

„Drobné“ důvody častých hádek se točí jako kolotoč

Maličkosti, které druhý nesnese

Pokud spolu dva chtějí žít, je to docela práce. Někteří si kompromisy uvědomují a někteří s tím i bojují. Partner má jiné zvyky, jí jiné jídlo, vstává v jinou hodinu, … Je toho dost, na to si musíme zvyknout a přizpůsobit se. Samozřejmě kompromisy musí být vzájemné a ne jen z té jedné strany. A jaké jsou nejčastější maličkosti, které partnery dokážou pořádně vytočit?

1) Spodní prádlo a ponožky

Nejen chlapi nechávají spodní prádlo nebo ponožky na zemi. I když to nerada na své pohlaví prozrazuji, tak jsou i nepořádné dívky. Vejdete do koupelny a ejhle… Použité kalhotky leží vedle koše na prádlo (nedej bože podezřele dlouho vedle postele). Jasně, s partnerem se znáte, tak to můžete zvednout za něj. Ale na druhou stranu, co by mu/jí udělalo hodit to do pračky nebo koše, namísto chování se jako čuně? Tohle rozhodně není příjemné překvapení, takže pokud odkládáte praní prádla, tak to chce větší koš. Ať už trenky, kalhotky, nebo ponožky… Chce to pravidelně prát a neválet to na zemi.

2) WC

Nepříjemné téma pro oba. Jak mu mám říct, že zase počůral celé prkýnko? Jak mu mám říct, že by si měl po sobě umýt záchod? Jak mu mám říct, že tohle mi přijde fakt už moc a nechutný? Když najdete hrozné překvapení na WC, vězte, dokáže vám to zkazit chuť na vše. Na tohle nejsou výmluvy, prostě se po sobě musí uklízet! Co se týče zvednutého prkýnka, tak my dívky musíme uznat, že je to pro ně pohodlnější asi tak, jako pro nás prkénko položené. Takže to chce prostě vzájemnou domluvu. Někdy si chlapi i dívky ani neuvědomují, že to dělají, nebo to dřív prostě nemuseli řešit.

3) Televize

Koukáte rádi na televizi? A koukáte rádi společně, nebo už sis do ložnice pořídila svojí vlastní? Pro milovníky televize se můžou stát dohady o ovladač pořádně otravné. Řešením může být domluva na konkrétních programech. Nebo nahrání si určitého pořadu.

4) Kamarádi

On má své přátele, ty máš své a některé společné. Když jdete ven s kamarádem jeho pohlaví, může se objevit klasická žárlivost. Kde jste byli? Co jste si říkali? Mluvili jste o mně? Citlivější na tyhle situace bývají ženy, které nad tím dokážou strávit i hodiny přemýšlením. Otázky na tělo jsou prospěšné, ale pozor na to, jak je pokládáš. Jestli se ho chceš zeptat, zeptej, ale ne tak, abys vypadala jako nedůvěřivá stíhačka!

5) Peníze

Pořád musí utrácet za hlouposti, věčně nemá ani korunu, pořád za mě chce něco platit, nemám peníze a cítím se trapně, … Peníze můžou vyvolat spoustu nepříjemných situací, u kterých to trapné může přijít oběma, ale také jenom jednomu. On za tebe platí rád, jenže ty se pak cítíš neschopně apod. Ať už chceme nebo ne, peníze jsou důležité téma, o kterém je třeba mluvit! Je třeba narovinu a v klidu si všechno vysvětlit. Pokud si nebudete rozumět v tématu peněz, může se to pořád vracet a vracet, až to bude nesnesitelné.

Varování: Tyhle maličkosti můžou přejít v pořádnou hádku až rozchod, pokud se nebudou řešit. Nám to může přijít jako hloupost, pro něj je to rozhodující narušení vztahu. A co ty? Co úplně nesneseš na klucích nebo holkách? Co by rozhodně neměli dělat?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář