Svět se okamžikem rozchodu s partnerem točit nepřestane! Začni myslet na sebe a žij naplno. Tyto rady ti poradí, jak na to!

avatar

Tereza Čistecká
Miluju hudbu, psaní a květiny. Inspiraci hledám v zajímavých lidech.

Dostala jsi kopačky a svět se ti zhroutil před očima? Nevíš jak dál a ostatní už nebaví poslouchat tvoje naříkání? Single není sprosté slovo, a tak se prober a začni žít. V následujících tipech ti poradím, jak se s rozchodem vypořádat.

Dostala jsi v létě kopačky? Přestaň se hroutit a žij!

Nebuď sama, obklop se lidmi

Využij přítomnost přátel a rodiny a nikdy nebuď sama. Lidi kolem tebe tě rozptýlí, ať se budete bavit o čemkoliv. Přivedou tě na jiné myšlenky a to je hlavní! I vaření nedělního obědu s mamkou nebo jen pokec s kamarádkou pomůže. Hlavně nenech svým myšlenkám volné pole působnosti!

Nelituj se!

Rozchod se sem tam prostě nevyhne nikomu. Na otázky: Proč zrovna já? Copak si nezasloužím trochu toho štěstí? Co jsem komu udělala? Zapomeň! Ber to tak, že něco končí proto, aby mohlo něco nového začít! Nevracej se zpátky a žij přítomností.

Soustřeď se na sebe

Chtěla jsi chodit cvičit a s přítelem na to nebyl čas? Tak teď je ta správná doba začít! Vzpomeň si na to, co jsi chtěla vždycky zažít nebo dokázat a pojď do toho! Napiš si například seznam a plň si body jeden po druhém. Fantazii se meze nekladou. Proč zrovna teď nezačít s učením cizího jazyka nebo jízdou na koni?

Choď mezi lidi!

Nebuď zavřená sama doma, nepouštěj si po stopadesátý I will always love you nebo podobný zamilovaný songy a zapomeň i na dojemný filmy! Zajdi si s kamarádkou zacvičit, na komedii do kina nebo na discotéku. Nebraň se novým známostem a potkávej nové lidi.

Nezapomínej na svůj vzhled

To, že se s tebou rozešel, neznamená, že se o sebe přestaneš starat. Nikdy nevíš, kdy potkáš někoho nového a třeba to bude ten pravý! Takže zapomeň na staré tepláky a vytahané mikiny. Použij trochu řasenky, tvářenky a lesku a je to! Rozchod z tebe přece neudělá strašáka.

Mysli pozitivně!

Použij všechny obličejové svaly a vykouzli si na tváři úsměv. Přemluv svůj mozek a donuť ho, aby si myslel, že je všechno zalité sluncem. Nedej na sobě nic znát. Sama budeš překvapená, až časem uvěříš, že se zase tak moc neděje.

Rozchod rozhodně není příjemná záležitost. Není však potřeba halit se do černé barvy a vybrečet si oči. Nastartuj si novou etapu života. Buď nakloněná všemu novému. Nic neočekávej, ale buď připravená, protože nikdy nevíš, na co nebo na koho zajímavého narazíš za rohem.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář