Každý jsme jiný a každý je jiný i v posteli. Někdo je vytrvalý a neunavitelný, někdo si to užívá naplno a krátce… Jak je to ve světě a jaká je ideální délka podle odborníků?

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Délka sexu je individuální, ale ideál je podle psychologů překvapivý!
Máš raději delší milování nebo rychlovky?
zdroj: aliimg.com

Chlubiči si přidávají, ale nemají si ubírat?

Délka sexu je na světě velmi rozlišná a pohybuje se od opravdových chvilkových rychlovek po hodinová milování (u jedinců, průměry jsou nižší). Terapeuti, sexuologové a další odborníci se však shodují, že ideální délkou je tak 3-13minut. Pod 3 minuty je to málo a nad 3 minuty žádoucí. Za úplně nejlepší délku trvání je považován čas od 7 do 13 minut. Jakmile sex trvá déle než 30 minut, není to podle nich nic ideálního, ale spíše to přináší zklamání. Páry, které mají sex příliš dlouhý, prý očekávají výborné vyvrcholení, a pokud k úžasnému výsledku nedojde, tak je to pro ně zbytečné a nepříjemné zklamání.

Fantazie vs. realita

Výzkumy ukazují, že spokojenost v sexu je spíš u párů, které spolu mají sex v ideálním rozmezí, než ty, kteří ho mají kratší, ale i delší. Ženy navíc upřednostňovaly kratší a kvalitní sex a zdlouhavý považovaly za nepohodlný či dokonce nepříjemný. Muži zdůrazňovali, že touží po delším sexu. Průměry ve světě však ukazují, že není příliš šampionů. Průměrná délka sexu je kolem 7 minut. Muži i ženy si ve výzkumech přidávali. Ale aplikace Spreadsheets, do které si uživatel mohl zapisovat kvalitu vyvrcholení, délku, apod. provedla statistiky (se svolením uživatelů) v Americe a uvedla překvapivé výsledky. Nejvyšší průměr byl totiž 7 minut a to v Mexiku a v Západní Virginii to už bylo 5min38s. A žebříček podle států stále klesal, takže průměr by byl vlastně ještě nižší. Zajímavé je, že na Aljašce byl průměr nejnižší, a to 1min21s. Takže k zahřátí zvolí zřejmě raději oheň než sex.

Chceš dlouhý, krátký nebo kvalitní sex?

Nejlepší je při sexu na délku nemyslet, ale myslet na vlastní pocity a na pocity toho druhého. Mělo by to být souznění a ne soutěžení! Sex za minutu, ani za hodinu, není žádná výhra, pokud to tak cítíte jen z hlediska té délky. Sex je o něčem úplně jiném a je na každém, jak se cítí a každý pár by si měl vzájemně vyhovovat. Někdo si užívá dlouhý sex, někdo kratší a někdo porůznu. Využijte komunikace mezi sebou, hrajte si a objevte, co je pro vás nejlepší. Hlavní je uspokojení, pohodlí a zkrátka příjemný pocit. Je to vaše věc, váš život, vaše soukromí. Nemilujte se podle druhých, ale podle sebe.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář