Asi každý muž někdy řešil délku svého přirození. Proč se ale muži řídí heslem čím delší, tím lepší? A jde penis vůbec nějak prodloužit? Nebo se musí každý muž i jeho partnerka s jeho délkou smířit? Kolem mužského přirození existuje řada mýtů a polopravd, a proto se Kámoška rozhodla objasnit jeden z nejdiskutovanějších parametrů. Asi každou z nás zajímá, jak to s délkou penisu ve skutečnosti je. Zeptat se samotných mužů totiž objektivní data zrovna nepřinese.

avatar

Marta Štefková

Délka penisu

Je délka penisu opravdu tak důležitá?

Penis z pohledu muže

Pánové si měří své přirození už od malička. V dětství z legrace, v dospělosti ze soutěživosti. Muž vidí ve svém pohlavním údu symbol vlastní síly, proto je pro něj důležité vyrovnat se ostatním, nebo je dokonce v pomyslné soutěži délky penisů předběhnout. Jenomže při srovnávání délky často dochází k tomu, že mu jeho penis připadá kratší. Na své přirození se totiž dívá shora, zatímco na přirození ostatních mužů pohlíží většinou z boku, navíc mu ve „výhledu“ může bránit ochlupení nebo pivní bříško.

Normální penis by měl podle většiny zdrojů měřit 6–10 cm v klidové fázi, při erekci 11–17 cm. Pokud má muž podprůměrný penis, pak u něj může dojít ke snížení sebevědomí i k psychickým problémům, které je nutné řešit návštěvou sexuologa či psychologa.

Prodlužování penisu

Pokud je muž nespokojený s délkou svého nádobíčka, může si jej nechat zvětšit. Operací se může penis zdloužit o 1–3 cm, avšak při erekci zůstává délka nezměněna. Žena tedy při sexu nic nepozná, jedná se pouze o mužskou ješitnost, která touží po delším pohlavním údu v klidové fázi. Zvětšit lze i průměr penisu, a to až o 1 cm. V tomto případě již rozdíl ucítí i žena, protože právě průměr penisu ji může přivést k rychlejšímu a kvalitnějšímu vyvrcholení (toho však lze dosáhnout i použitím různých nástavců, které lze zakoupit v sexshopech). Muž toužící po prodloužení penisu by si měl uvědomit, že chirurgické zákroky jsou nebezpečné – penis při nich může ztratit svou citlivost, navíc hrozí další zdravotní komplikace.

V sexshopech lze zakoupit vakuovou pumpu, která sice penis o něco zvětší, ale pouze chvilkově. Zajímavě šly na prodloužení penisu některé africké kmeny, které malým chlapcům přivazovaly na penis závaží. Sice se jedná o poněkud morbidní praktiku, avšak v dospělosti se mohou tito muži chlubit skutečně obřími penisy (až 30 cm).

Vzhledem k tomu, že jde často o psychický problém, stačí zvyknout si na svůj penis a smířit se s jeho rozměry. Muž trpící pocitem nedostatku si může oholit své ochlupení, díky čemuž bude jeho penis vypadat větší. Také by si měl zkusit prohlédnout si penis v zrcadle, protože při pohledu shora dochází k optickému klamu. A třeba se nakonec ukáže, že je jeho nádobíčko celkem dostačující.

Páni kluci

A na závěr mám pro tebe malý úkol: zkus změřit délku penisu svého přítele a dej ostatním kámoškám vědět, jak na tom je. A nezapomeň dodat, jestli jsi s touto délkou sama spokojená nebo ne. Jsem sama zvědavá, jaký bude výsledek našeho malého průzkumu.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • honza

  Je mi 13 a mám 12 cm to je asi málo co??

 • Adam

  Ahoj, jmenuji se Adam a je mi 12 mám ho dlouhého? 13cm

 • Tomas

  Mě je 15 let a je 14cm dlouhý? stačí to na uspokojení holky?

 • meda

  neni to malo je to dobry