I když jsi pyšná na upřímný a otevřený vztah, který máš se svým přítelem, občas je potřebné zamyslet se nad tím co vlastně říkáš. Někdy, komentář, který se ti zdá naprosto neškodný, může být pro tvůj protějšek nepříjemný, v horším případě i bolestivý. Po přečtení tohoto článku se dozvíš, co tvůj partner nerad slyší a jaké věty by jsi si před ním měla odpustit.

avatar

Katka Pešavová
Mezi její zájmy patří cestování, filmy a převážně móda a psaní.

Některé věci je zkrátka lepší neříkat - předejdeš tím zbytečným hádkám. Kluci a holky jsou zkrátka rozdílní...

Některé věci je zkrátka lepší neříkat - předejdeš tím zbytečným hádkám. Kluci a holky jsou zkrátka rozdílní...

Můj ex dělal to samé

Tvůj současný partner nikdy nechce slyšet, že se podobá tomu bývalému. Každý má svoji minulost, a neustálé srovnávání, kdo byl v čem horší nebo lepší, nic nevyřeší. Tvůj partner by si mohl připustit, že svůj bývalý vztah nemáš ještě úplně uzavřený a nedokážeš se naplno pustit do nového. Nikdo není dokonalý, na každém najdeš chybu, a musíš dokázat s jeho chybami žít. Každý si dělá věci po svém, a vyčítat mu, že nedělá věci tak, jako tvůj ex by mohl být kámen úrazu a váš vztah by se mohl blížit k rychlémui konci.

Co se děje? Nic!

Krátká otázka, ještě kratší odpověď. Každý chlap, který má oči a dokáže napočítat do pěti, pozná když tě něco trápí. Tvůj partner ti nedokáže číst myšlenky, a pokud jednoslovnou odpověď „nic“ nevyměníš za obsáhlejší větu s vysvětlením, můžeš tím snížit jeho snahu o to ti pomoct a stát při tobě, když to potřebuješ. Vztah má být založen na upřímnosti a tak mu narovinu řekni pravdu a poznáš, že existuje také někdo jiný kromě tvých kamarádek, komu se můžeš svěřovat.

Chci, abychom byli jen přátelé

Pokud jsi se rozhodla, že tvůj současný partner se stane brzy bývalým, použij jinou větu než otřelou frázi: „Budeme jen kamarádi“ . Ať už jste spolu byli jakkoliv dlouho, k ukončení vztahu musíš mít vždy důvod a ten má právo znát i tvůj partner.

Co si myšlíš o tomhle?

Ať už se to týká nového oblečení, účesu nebo toho že jsi zhubla, řekněme si to narovinu, tyto věci partner možná postřehne, ale bližší diskutování o tom, zda se mu líbí barva tvého nového trička si nech raději pro své kamarádky. Mužské oko nepozná, když shodíš 2 kila, i když ty to považuješ za osobní úspěch. Tvůj partner ti řekne, že ti to sluší, nebo že máš hezké vlasy, jen musíš počkat, až to bude chtít říct sám. Nejlepší kompliment je přeci ten, který si nevynutíš.

Trávíš víc času s přáteli než se mnou

Kluci milují svobodu, a některé děsí představa trávit s tebou každou volnou minutu. I když je tvůj partner ve vztahu s tebou šťastný, potřebuje občas vydechnout a utéct za svými kamarády, kterých ze nevzdá za žádných okolností. Pokud s nimi tráví víc času než se ti líbí, pokus se s němi také spřátelit a nech ať tě tvůj partner začlení alespoň částečně do jeho party.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Nicol

    tak upřímný článek:)lepší je fakt někdy držet…:D