Příběh Barbary a Harryho Cooperových je zdokumentován v knize Fall in love for life: Inspiration from 73-Year Marriage (Zamilovaní pro život – inspirace 73letým manželstvím).

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Babička „Cutie“ radí tisícům lidí

Kdo je babička Cutie? Přezdívka označuje zlatíčko a zlatíčkem je v tomto případě 96letá Barbara. Vždy milovala poradenství, a jakmile jí vnučky seznámily s internetem, tak nastala ta správná kariéra v této oblasti. Za poměrně krátkou dobu si získala hned tisíce fanoušků a obdivovatelů. Její oblastí jsou především partnerské vztahy. A že praxi nemá krátkou! S manželem spolu žili přes 70 let a až do konce byli šťastní a stále je neomrzelo dát si jen tak pusu, obejmout nebo se na sebe usmát.

Barbara není jen tak ledajaká babička!
Barbara není jen tak ledajaká babička!
zdroj: gr-assets.com

I v růžovém sadu se objevilo trní

Ale i tito obdivuhodní manželé zažili krušné chvíle. Vzali se roku 1937, když jí bylo dvacet a Harrymu 25 let. Sice zažili vášnivou lásku, ale i tak Cutie přiznává, že i oni se občas den co den uměli hádat. Hlavně co se výchovy dětí a peněz týkalo. Ale i tak pro ně byly ty nejhorší rány, když jim roku 2007 zemřela dcera Carol na rakovinu a syn Jan o 6 měsíců později na infarkt. Od té doby se začal zhoršovat i zdravotní stav tohoto nádherného páru. Roku 2010 podlehl i Harry v krásném věku 98 let. Cutie říkala, že i v den smrti jí nezapomněl políbit a také říct, jak moc jí stále miluje.

Jejich láska byla tak krásná, že byla publikována!
Jejich láska byla tak krásná, že byla publikována!
zdroj: images-amazon.com

Vezměme si je za příklad!

I vnučky těchto prarodičů Chinta a Kim o nich nemluví jinak, než s láskou. Babičku navštěvují prý minimálně 5x do týdne. Říkají, že manželství jejich babičky a dědečka bylo vždy speciální. Vždy se milovali navzájem a to v každém momentu. Jejich hlavní pilíře manželství byly: respekt, trpělivost, přijímání chyb druhého i ostatních lidí, život bez hořkosti a přílišné lítosti. Barbara říká, že každý na světě má svoje místo, tak ho máme využít! A žít svůj život celým svým srdcem.

A zde máte konkrétní Cutiiny rady:

1. Abyste našli pravou lásku, musíte důvěřovat svým instinktům.

2. Svého miláčka si všímejte. Jakmile vejde do místnosti, koukněte se na něj i do očí a usmějte se. Ukažte mu, že ho vaše přítomnost těší.

3. Rozhodně neberte lásku druhého jako samozřejmost.

4. Držte si nejlepší přátele po celý život. I když nejsou vašimi manželi ani partnery, právě oni vám mohou pomoci a stát se tak průvodci ve šťastných i těžkých situacích.

5. I když máte dítě, neznamená to konec romantiky! Není důležité množství, ale kvalita. Využijte spánku dítěte a udělejte si třeba piknik na podlaze. Stačí broskev a láska. Nebo někde poschovávejte milostná slovíčka. Přesně tam, kde vašeho manžela překvapí, ale i potěší!

6. Je dobré nesouhlasit, pokud jste o něčem přesvědčení. Neustálý souhlas není pro správný vztah nezbytný.

7. Nedovolte zármutku, aby vám zničil život. Jděte dál! V žádném případě vám nesmí vzít vaši schopnost užívat si života.

8. Jak překonat ekonomické problémy? PRAVDOU! Jakmile se objeví nějaké peněžní nedostatky či dluhy, okamžitě to své drahé polovičce řekněte. Nebudete litovat.

Ta má elán! Posuďte sami.

Video z doby, kdy byl ještě Harry naživu. Tanec lásky.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář