Pomlouvat někoho a zároveň “sbírat” drby je dost dobrý způsob, jak si udržet dostatečný přehled o všem, co se děje nejen kolem tebe. Nejnovější šťavnaté zprávy (ty pozitivní) jsou někdy fain, ale uvědom si, že všechno má své meze.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Pomlouvat někoho a zároveň “sbírat” drby je dost dobrý způsob, jak si udržet dostatečný přehled o všem, co se děje nejen kolem tebe. Nejnovější šťavnaté zprávy (ty pozitivní) jsou někdy fain, ale uvědom si, že všechno má své meze. Příliš mnoho pomluv a drbů může způsobit také jeden velký malér, například ztrátu nejlepších přátel, někdy i vlastní identity!

Zajímají tě ostatní lidi a jejich vztahy, ráda je rozebíráš a se zájmem šíříš dál veškeré klepy a zvěsti?

Zajímají tě ostatní lidi a jejich vztahy, ráda je rozebíráš a se zájmem šíříš dál veškeré klepy a zvěsti?

Kdo je drbna?

Tvoje kámoška ti přináší několik tipů, jak zjistit, jestli se můžeš považovat za drbnu, popřípadě se zamyslet nad tím, zda je starost o něčí soukromý opravdu to, co by jsi ve volném čase měla dělat. Přeci jen, nikdo z nás nechce, aby se o nás šířily nějaké pomluvy, tedy alespoň ne ty špatné. Jenže lidé nejednají, dokud se nestanou oběťmi oni sami. Dost řečí okolo, pojď o sobě něco zjistit!

1) Telefonát je nejrychlejší

Věděla jsi vůbec, že Jennifer Lopez a Marc Anthony se rozešli ještě před tím, než to vůbec řekli svým přátelům? Když si se někdy rozešla se svým klukem, řekla jsi to jako první své kamarádce? Nebo snad svému okolí? Tohle je první příklad, na který je možno poukázat. My máme tu výhodu, že většina z nás se nepohybuje mezi vrstvou lidí, kteří jsou mediálně známí, tudíž do našeho života nemůžou zasahovat snad žádní paparazzi. Mnoho celebrit je ale právě kvůli neustálému sledování jejich života na dně a mají problémy. Představ si, že by jste se s přítelem rozešli, nebo by jsi měla úlet na jednu noc a tvůj “partner” by jako první věc udělal to, že by se pochlubil kamarádům, jak jinak, než přes telefon. Upřímně, osobně je to ještě horší, protože lidé moc rádi přikreslují. Pokud ti to přijde ohavné a víš, že sama moc ráda sděluješ klepy pomocí telefonu, bylo by možná dobré si představit sebe samu jako hlavní postavu klepu – asi by to nebylo moc příjemné.

2) Důležitá věc jménem Facebook

Myslíš si, že je naprosto v pořádku si vzájemně s přáteli sdělovat, co jsi viděla na Facebooku? Jo, tohle je tak trochu sporné, pokud nějaká osoba vloží ze svého profilu na zeď něco, je to přeci jen jeho věc, ale pokud narazíš na věc, ze které by se mohlo něco urodit (ten kluk okomentoval té holce fotku – asi po ní jede, ta holka se vyfotila ve spodním prádle – je lehká, apod.), nechej být. Proč? Jsem zastáncem toho, že to, co se mě netýká, toho si nevšímám. I když jsou některé zprávy hodně pikantní, mnohým lidem mohou opravdu znepříjemnit život. To platí o pro tebe, na Facebooku si proto dávej jen to, s čím počítáš, že by se o tom mohlo mluvit. Na druhou stranu někdy ani to nestačí a lidé umějí být opravdu vynalézaví. Jaké poučení z toho plyne? Jednoduše číst, ale nepředávat. Publikovat, ale s rozvahou a na konec trávit s FB co nejméně drahocenného času!

3) Když já to prostě musela říct!

Pokud se ti stává, že první o čem informuješ svou kamarádku když se vidíte jsou klepy, pak se můžeš považovat za opravdovou super drbnu (a teď to bohužel není myšleno dobře). Jestliže ti někdo svěřil nějaké tajemství, nebo jsi možná byla informována o nějakém drbu, jednoduše si ho nech pro sebe. Musíš to brát tak, že ti lidé věří, a právě proto se ti takhle svěřují a o post důvěrnice (pravé) by jsi přeci nikdy nechtěla přijít. Protože v dnešní době můžeme důvěřovat opravdu jen samy sobě, a někdy možná jedinému člověku.

4) “Je to žvanilka, myslím blogerka”

Blogování je skvělý způsob, jak se se všemi podělit o své činnosti, myšlenky a vzpomínky. Pokud máš také blog, kam píšeš veškeré své osobní informace, měj k nim ale trochu odstup, přeci jen by je jednou proti tobě mohl někdo použít, nebo právě by se o takových věcech mohlo začít mluvit a věř mi, že někdy je to opravdu nepříjemné, protože lidé si dokáží vymýšlet ledacos! V opačném případě pokud píšeš na blog o jiných lidech (ze svého okolí), které nejsou moc lichotivé, jsi skutečně žvanilka a nejlepší bude, když takové činnosti necháš.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář