Stane se to. Líbí se ti kluk, který je gay, nebo někdo, kdo je o X let starší. Jak z toho ale vyváznout bez „srdcebolu“?

avatar

Karolína Kubínová
Mám ráda kapybary a čaj s citrónem. A taky většinou čtu tak tři knížky naráz.

Co dělat, když u osoby svých snů nemáš šanci?

Už se to stalo nám všem. Pokud tobě ne… no, věř, že se ti to stane. Šíleně se „zabouchneš“ do kluka, který je ale gay. Nebo najednou zjistíš, že tě přitahuje tvůj profesor, který je o dvacet let starší, instruktor na lyžáku, vysokoškolák, co tě doučuje matiku… a tak dál. Všichni jsme se někdy zakoukali do někoho, koho jsme nemohli mít. Co ale s tím?

Je citlivý, sexy, rozumí mi… a je gay

Je to jeden z nejčastějších případů zamilování se do někoho, koho nemůžeš mít – když se ti líbí kluk, který je ale gay. Nebo když jsi lesba a líbí se ti holka, která lesba není (což samozřejmě naprosto stejně funguje i u gayů). Je to zkrátka a dobře nepříjemná situace, do které se ale dřív nebo později stejně jednou dostaneš. Co ale dělat, abys neskončila v depresi?


Jenna Anne

Co dělat, když víš, že je gay? Zeptala jsem se svého kamaráda Jacka, který, bohužel, jako gay tak úplně nevypadá, a tak se mu holt občas stane, že se do něj zakouká nějaká holka. A jeho rada? „Pokud můžeš, neříkej mu to. Uvedeš ho tím akorát do trapné situace, kdy bude muset přijít na to, co ti na to říct, a přeci jen když si jsi vědoma toho, že je gay, nic s tím nenaděláš, tak proč jen ztrapňovat sebe a jeho přivádět do rozpaků? Zkus se nějak odreagovat, choď ven, do klubů, poznávej nové lidi a ZAPOMEŇ NA NĚJ, když víš, že z toho nebude nic,“ říká.

Co když si ale jen myslíš, že je gay, třeba proto, že tak vypadá a chová se, ale nejsi si jistá? „Za pokus to stojí, ale zkus to aspoň prodiskutovat s nějakou svou kámoškou, která ho zná. Pokud si ale i ona myslí, že je gay, moc nadějí bych tomu nedával,“ říká Jack. „Když už mu ale řekneš, že se ti líbí, nebo ho rovnou někam pozveš, a on ti řekne, že je gay, přijmi to. Bude k ničemu, když ho budeš pořád otravovat, protože on kvůli tobě svou sexualitu nezmění,“ dodává.


Video – Jak zareagovat na větu „jsem lesba“

Líbí se mi, ale je starší

Starší muži/ženy nás přitahují ze dvou důvodů: buď proto, že jsou pro nás prakticky nedostupní nebo jsou například na vyšších pracovních pozicích, nebo proto, že jsou mnohem… vyspělejší, než kluci stejně staří jako my. (Samozřejmě ne vždycky tohle stoprocentně platí, ale tak z osmadevadesáti procent to tak bývá.) Jenže ne vždycky je úplně v pořádku, když začneš nabalovat staršího chlapa.

Například když se ti líbí učitel. Za předpokladu, že tě učí, byste měli oba dva šílené problémy, kdyby se přišlo na to, že jste spolu něco měli. Za předpokladu, že jsi ve čtvrťáku, tudíž už starší osmnácti let, on tě neučí, ALE sedí ti v maturitní komisi, rovněž. Nicméně pokud to je sice učitel, ale učí na jiné škole, nebo neučí tebe, potom za určitých podmínek takový vztah ničemu nevadí. Samozřejmě pokud učí na tvé škole (i když ne tebe) a na váš vztah se přijde, existuje devadesátiprocentní šance, že ho vyhodí a ty z toho stejně budeš mít potíže. Co z toho plyne? UČITELE NE! (Mimochodem, to samé platí, pokud se ti líbí instruktor na lyžáku.)

Nicméně pokud se ti líbí například náhodný vysokoškolák, který tě doučuje matiku/fyziku nebo jakýkoli jiný předmět, ve kterém, jak se tak říká, plaveš, a ty nejsi pod zákonem, neexistuje jediný důvod, proč byste vy dva nemohli zajít třeba na kafe – pokud samozřejmě oba chcete, on není gay nebo zadaný (nebo zadaný a ještě k tomu gay)… a tak. Proč? Protože on není tvůj učitel a tudíž ho nikdo nemůže obvinit z toho, že plete do známkování osobní záležitosti, a za předpokladu, že nejsi pod zákonem, ani ze zneužívání dětí.

No a potom jsou tu ty případy, kdy se ti líbí starší muž, žena, mimozemšťan nebo jakákoli jiná osoba, která nicméně ani netuší o tvé existenci, neboli případy fanatické posedlosti celebritou nebo fiktivní postavou. Ale to sem nepatří a povíme si o tom (možná) někdy jindy… :D

Co ty? Líbil se ti někdy někdo, koho jsi nemohla mít? Jak ses s tím vypořádala?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Lorgins

    Kdo to sakra psal? :D