Jste spolu už nějakou chvíli, ale tom kouzelném princi jako kdyby se najednou slehla zem? Co dělat v takovém případě?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Viděl jste někdo tohoto muže?

Říká se, že ženy jsou složité na pochopení, ale zrovna tak by se to samé dalo říci i o mužích. Mnoho z nich trpí poschůzkovým útěkovým syndromem, na které někdy neexistuje racionální vysvětlení. Všechno probíhalo dobře, konverzace mezi vámi byla stále živá, od jisker, které mezi vámi přeskakovaly, ti málem chytily vlasy, intimita by se dala krájet,… Prostě vztah jak Brno a on najednou zmizí. Jako kdyby nikdy neexistoval. A co teď?

Co dělat, když tvého nového přítele unesou mimozemšťané?
Mimozemšťané?
zdroj: livescience.com

Buď v klidu

Hlavně přestaň panikařit. Nesmíš se trápit otázkami, co jsi udělala špatně, nebo co jsi měla udělat jinak. Možná prostě jen váš vztah dospěl do takového bodu, kdy to na něj bylo hodně a teď se s tím srovnává. Ať už je to ale tak nebo onak, rozhodně bys neměla dělat tyto dvě věci.

Volat mu a psát jako šílená či se mstít

Pokud opravdu potřebuje jenom pár dní na to, aby si to v hlavě srovnal, tohle je to nejhorší, co můžeš udělat. Jestliže mu budeš každých pět minut psát smsku, rozhodně se žádné reakce nedočkáš. A stejně tak ti nepomohou ani slzy. Nech ho prostě vydechnout.

Druhým špatným nápadem je potom nenávist, ventilovaná skrz sociální sítě. Když mu budeš psát vzteklé vzkazy na facebooku, ničemu nepomůžeš. To samé, jestli ho okamžitě pošleš k vodě. Takové jednání by bylo předčasné.

Obrázek: Vztah
co-delat-když-tveho-pritele-unesou-mimozemstane-2.jpg
Popisek: Brzdi svůj hněv.
Zdroj: http://www.destinationsdreamsanddogs.com/handling-hot-heads/

Několik možných důvodů

Existuje celá škála důvodů, proč se mohl stáhnout. Tohle jsou jen některé z nich.

1. Potřebuje se vyrovnat s vaším vztahem. Kluk, který až doposud neměl vážnější vztah, se takové změny někdy může zaleknout a musí si prostě srovnat v hlavě, co přesně to pro něj znamená.

2. Bojí se, že ztratil svou autonomii. Když se s tebou dal dohromady, ztratil úplnou svobodu a to pro něho mohlo být šokem. Bohužel v takovém případě tebe vidí jako příčinu.

3. Nemusí to s tebou mít vůbec co dočinění. Mohlo se něco stát – mohl někdo v jeho rodině zemřít, mohla prostě nastat nějaká změna, která s tebou nesouvisí.

4. Hanba. Ano, i to se může stát. Muži se cítí zahanbeni, že ve vztahu, už nejsou takovými „chlapy“ jako předtím.

Co bys měla či neměla dělat?

A co bys měla dělat ty?

1. Očekávat to. Pokud ses dala s nějakým klukem dohromady, měla by sis uvědomovat, že taková situace může nastat. Nebudeš potom tolik zmatená a ztracená.

2. Dej mu čas a prostor. Nespěchej na něj. Ačkoliv to neznamená, že až se vrátí zpátky, nedáš mu trochu znát, jak moc tě jeho „útěk“ ranil. Nemusíš být zlá, ale bylo dobré ho upozornit, že takhle by to příště nešlo.

3. Postarat se o sebe. Zavolat nějakým dobrým kamarádkám, které tě vyslechnout a kterým si budeš moci postěžovat. Plakání a hora kapesníčků jsou samozřejmostí. Najdi mezi svými přáteli někoho, kdo s tebou bude soucítit.

4. Být hravá. Pokud už se ti zdá, že tvůj drahý měl času víc než dost a je načase, aby se zase k tobě vrátil, udělej to zajímavě. Rozhodně na něho nekřič a nedomáhej se ničeho.

5. Vydržet tento test vašeho vztahu až do konce. Ber to jako zkoušku, kterou musíš zvládnout.

I muži mají své dny

Nejen ženy někdy potřebují prostor, ale mužům je občas potřeba udělat tento ústupek. Postupuj opatrně a hlavně ho „neudus“ láskou či neuškrť vztekem, až tohle pomine. Jdi zlatou střední cestou.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář