Pokrok nelze zapřít naprosto u ničeho a to platí samozřejmě i pro vibrátory. Tak jakpak se tato pomůcka změnila napříč stoletím?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Ach ti chlapy

Potřeba si ulevovat masturbací, když nespokojený chlap, kterého zajímala jen jeho slast, odbyl, co mohl, přetrvala sice do dnešních dní, ale pro nás není až tak těžké si orgasmus obstarat samy. Jednoduše sáhneme do šuplíku, vyndáme nějakého toho vibrujícího „kamaráda“ a je to. Jak to ale dělaly ženy dříve? Jejich touha nebyla o nic menší než ta naše a vynalézavost nezná mezí. Takže, co se povedlo za tu dobu vyrobit a jací jsou vlastně předkové dnešních vibrátorů?

Krev versus orgasmus (1880-1920)

Toto udělátko vzniklo už v 19.století a to přesněji někdy ke konci kolem roku 1880. Tento „vibrátor“ vymyslel doktor Dr. Macaura’s a jeho účel byl původně úplně jiný. Díky velmi silným vibracím měl sloužit k lepšímu proudění krve. Používal se tedy na masáže, které měly podporovat funkci krevního oběhu. No, přírodě ale neporučíš, že? Tento stroječek se požíval až do roku 1920. Zřejmě jim pak začal vadit ten kravál, který vydával.

Vibrátor
Jako doktorské nástroje
zdroj: huffingtonpost.com

I bez proudu to jde (1904-1907)

Jelikož na počátku minulého století nebyl proud zaveden naprosto všude a baterie samozřejmě neexistovaly, vibrátory se poháněly ručně kličkou. Jistě u toho bylo výhodou, že si žena mohla vibrace korigovat sama, ale kdo by se chtěl během toho nejlepšího soustředit na to, aby točil kličkou, že? Tento model se používal především v Evropě a Americe, ale některé kousky se dostaly prý i do Japonska. A vymyslel ho, jak jinak, zase doktor. Tentokrát to byl ale Johansen.

Vibrátor
Dobrý pokud vypadne proud.
zdroj: huffingtonpost.com

Vzduch a tlak (1906)

V tomto roce byl vynalezen naprosto odlišný vibrátor. Vibrace totiž vysílal díky nádržce, ve které byl stlačený vzduch. Jeho podivný tvar ale díru do světa neudělal, takže ženy si musely pro lepší potěšení ještě počkat.

Vibrátor
Stlačený vzduch – díky němu tento „vibrátor“ dělal svou práci
zdroj: huffingtonpost.com

Polární víla (1928)

Překlad názvu zní polární mládě a podle obrázku na obalu, kde jsou dvě medvíďata polárního medvěda a roztomilá dívka v rámečku, to byla jistě pecka. Design, který dělá z tohoto fénu vibrátor, asi moc lidí neoslovil. Nebo to spíš vypadá jako vrtačka?

Vibrátor
Vrtačka nebo fén?
zdroj: huffingtonpost.com

Pro krásu a zdraví (1933)

Tak přesně pro tohle měl sloužit i další vibrátor, který byl zaměřený především na mladší generaci. Byl vyráběn ze světlého hliníku a byl velmi dobře skladný, pro svou malou velikost. A zřejmě také proto se celkem uchytil a není nic těžkého ho najít během třicátých a čtyřicátých let, ačkoliv vznikl již ve dvacátých.

Vibrátor
zdroj: huffingtonpost.com

Řešení váhy (1940)

Takovéhle stroje se vyráběly za účelem hubnutí. Jejich vibrující plošina měla příznivě působit na špíčky. Jejich účinek ale zřejmě nebyl nijak výrazný, ačkoliv i dnes lze někdy v posilovně najít stroj na podobném principu. Ale ženy si s tím naštěstí uměly poradit a využít tento „hubnoucí stroj“ i jinak.

Vibrátor
Hubnutí nebo orgasmus? Tak co to bude?
zdroj: huffingtonpost.com

Pečení je radost (1932)

I takhle mohl vypadat vibrátor. Ano, jako váleček. Proto tedy prababičky a babičky dělaly rády v kuchyni. S tímto vibrátorem, který má funkci ohřevu a umí i vibrovat se jistě peklo jedna radost. A ještě je zamaskovaný snad tím nejlepším způsobem.

Vibrátor
Pečení pro radost.
zdroj: huffingtonpost.com

Další pokus o hubnutí (1950)

Tento krásný „robertek“, který vypadá jako malý robot, měl opět sloužit jako stroj na hubnutí. Jeho spodní část je veliká přísavka, která se měla dát na požadované místo, a po zapnutí vibrací jste měli hubnout. Nebo také dosahovat nebes.

Vibrátor
Vibrátor, který měl pomoci hubnout.
zdroj: huffingtonpost.com

Bomba a vlasy (1960)

Návrh na tento model vznikl už ve třicátých letech, ale zpracování se dočkal až mnohem později. Jeho specializace byla masážní. Měl sloužit v kadeřnictvích jako masážní stroj pro pokožku vlasy a díky stimulaci vlasových kořínků i podpořit růst vlasů. Setkat se s ním dalo především ve Švédsku.

Vibrátor
A přitom vypadá jako bomba.
zdroj: huffingtonpost.com

Dnešní oblíbenec (od konce 60.let)

Tento model započal svou cestu již na konci 60. a především na počátku 70.let minulého století. Jelikož s elektřinou už nebyl takový problém, je tento vibrátor plně elektrický a jeho vzhled ve své době působil velmi moderně a elegantně.

Vibrátor
Konečně se ženy dočkaly nějakého toho lepšího vibrátoru.
zdroj: huffingtonpost.com

Tak co ty na to?

Já především vzdávám čest ženám, které si musely vystačit s těmito „udělátky“ nebo popřípadě úplně samy. Jejich odvaha něco takového si dát mezi nohy musela být ohromná. Na druhou stranu je k tomu ale tak trochu asi musela dohnat i neschopnost mužů. No, rozhodně tedy klobouk dolů a já mockrát děkuji moderním vymoženostem za normální a bezpečný vibrátor. A jak jsi na tom ty?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář