Nejlepší přítel člověka nám může dát několik tipů ohledně vztahů. Nevěříš? Tak nahlídni, co se od něho můžeš naučit.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Čtyřnohý pytel dobré nálady

Mělas den blbec a domů se táhneš s náladou na bodu mrazu. Kdo tě zná, raději se ti vyhne. Ale to by tu nesměl být Alík/Rex/Ťapka, aby tě nepřišel přivítat. Když pomineme oslintaný obličej, radost s jakou pes člověka vítá, je ohromující. Jeho teplo, vrtění ocasu a láska, kterou ti dává najevo svými „pusinkami“ by nezlepšili náladu snad jen mrtvému. Tvůj chlupatý kamarád ti ale může dát více, než si myslíš.

Ve vztahu

Z určitého úhlu pohledu je pes dobrým a příkladným člověkem pro vztah, přičemž ty si od něho můžeš vzít nějakou inspiraci. Nemyslím tím, abys svého přítele při příchodu domů olízala nebo se mu v ložnici vycvrkala do rohu a vyznačila si tak své území. Mluvím o…

…psí bezpodmínečné lásce

Je jedno, jestli zrovna psa táhneš k veterináři nebo mu právě dáváš jeho milovanou dobrotu, protože faktem zůstává, že on tě miluje stále stejně. Jeho láska se nezmění za žádných okolností a z toho by sis měla vzít příklad. I ve vztahu je zapotřebí takového typu „zbožňování“

Láska
Pes nás miluje neustále
zdroj: flickr.com

…psí „pravdomluvosti“

Ano, vím, že psi neumí mluvit, a tak nám v podstatě nemohou lhát, ale jsou i jiné způsoby, jak poznat, že tě někdo tahá za nos. Oči jsou bránou do duše a stejně tak z nich lze poznat, že ti někdo neříká pravdu. Když se podíváš do očí svému pejskovi, nalezneš tam jen bezmeznou lásku. Jednoduché a prosté. Lásku z něho poznáš na sto honů.

Oči
Psí oči nedokážou lhát. Kéž by to tak bylo i u lidí.
zdroj: wallpaperup.com

…psí věrnosti

To chlupaté stvoření je člověku oddané až za hrob. Vždycky si můžeš být jistá, že tu pro tebe bude – že ti je věrný a loajální. Kéž by takoví uměli být i lidé. Hned bychom všichni měli blíž k plnohodnotnému a láskyplnému vztahu.

…psí spravedlivosti

Když pomineme lehké zavrčení, když se příliš přiblížíš k jeho misce, tak faktem zůstane, že pes nikdy nekousne bez příčiny. Dobře vychovaný pes svého pána miluje a nikdy by mu neublížil. Bohužel lidé se v tomto ohledu mají hodně co učit.

…psím prozření

Psi dosáhli nirvány. Oni totiž pochopili, že my jsme jejich nejlepší přátelé, jejich rodina, jejich spolupracovníci, jejich všechno. Vědí, že se na nás mohou za každé situace spolehnout, protože my s nimi budeme v dobrém i ve zlém. A tato hluboká důvěra by měla být základem každého vztahu.

Láska
Psi chápou, že jsme jejich všechno. Lidé by tomu taky měli přijít na chuť.
zdroj: this-girl-love.deviantart.com

Dokonalý vztah

Nevím jak ty, ale kdyby existovala nějaká psí přednáška o tom, jak se těmto vlastnostem naučit, okamžitě bych se zapsala. A doufala, že alespoň některému štěknutí budu rozumět. Psi představují prototyp dokonalého vztahu, po kterém všichni toužíme. Takže, pojďme se všichni stát psy!

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • anonim/ka

    Hmmm..já si myslím, že každý má být sám sebou. A díky zbožňování tu vlastně máme domácí násilí.

  • Majco

    Feministky radia ženám, že majú byť ako muži. Ty tu radíš ženám, že majú byť ako psy. Ja radím ženám, že majú byť ako ženy.