Zajímá tě, jak jsme na tom jako Češi se sexem? Ačkoliv se jedná o statistické údaje, vypovídají o nás mnohé. Sexuální život většiny obyvatel země se za historii lidstva změnil nejvíce právě v uplynulém století a my Češi nejsme výjimkou. Velký převrat nastal zejména v sexuálním životě žen a my si konečně milování a vše kolem něj užíváme. Čti dál a dozvíš se více, jací jsme v posteli.

avatar

Evril Štádlerová

Statistické údaje jsou někdy velmi zavádějící, ale pokud jde o český sex, tak si je každý velmi rád přečte.

Statistické údaje jsou někdy velmi zavádějící, ale pokud jde o české postelové hrátky, tak si je každý velmi rád přečte.

Informovanost z oblasti sexu

Většinu informací ze světa erotiky pochytíme od kamarádů a z médií. Jenom 16 % mladých lidí považuje informace od rodičů týkajících se sexu a všeho kolem něj za dostačující. Sexuální osvětu zprostředkovanou školou považuje za uspokojující 29 %.

Naše poprvé

Na první rande se vydáváme v průměru v 15 letech. První milování zažíváme většinou mezi 17. a 18. rokem, přičemž 48 % slečen zakusí svoje poprvé mezi 16. a 17. rokem. Bývá to obvykle partner, kdo sex iniciuje a je často starší než dívka. Co se týká ochrany – kondom použije pouze 24 % kluků a celých 45 % párů nepoužívá kupodivu žádnou antikoncepci. Místem, kde se prvnímu sexu nejčastěji oddáváme, je příroda – u rybníka, v lese, na louce apod. Konkrétně tak činí polovina z nás.

Anketa

Jakou ochranu při sexu s partnerem používáte?

Zajímá tě, jak doposud Kámošky hlasovaly? Koukni na aktuální výsledky.

Loading ... Loading ...

Další milování

Průměrná frekvence milování je osmkrát za měsíc, což je více, než je běžné v zahraničí. Předehře se věnujeme nejčastěji 15 až 17 minut, přičemž samotný milostný akt trvá 15 až 16 minut. Pozitivním faktem je, že klesl počet párů, které při sexu nepoužívají antikoncepci a chrání se tak před nechtěným otěhotněním. Na druhou stranu, je zarážející, že polovina z nás je svolných přistoupit na sex bez kondomu.

Vzrušení

Přibližně polovina dívek a žen zažije orgasmus alespoň v polovině počtu pohlavních styků, čtvrtina šťastných ho dosáhne vždy. Orgasmus u nás trvá v průměru 17 až 19 vteřin. Orgasmus delší než 1 minutu si dopřává 5 % z nás.

Trable v sexuálním životě partnerů

Ačkoliv jsou obě pohlaví za jedno, a to že je potřeba vzájemná komunikace a otevřenost v oblasti sexu, pouze 16 % párů se tím řídí. Dalších 37 % sice problém naťukne, ale dál ho už neřeší. Sexuální problém přiznává 20 % české populace. České ženy uvádějí v průměru 5 sexuálních partnerů za život, muži se chlubí 9 až 10 milenkami.

Věrnost a nenávist

Mimomanželskou nevěru přiznalo 34 % žen a 55 % mužů. Sexuální kontakt s prostitutkou zkusilo 14 % mužů, sex za peníze poskytly 3 % žen. Použití násilí při sexu uvedlo 5 % mužské populace.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář