Zalíbit se na prvním rande není nikdy zcela jednoduché. Většinou ve snaze vzbudit dobrý dojem přijdou mnohdy nechtěné chyby a celé, jinak slibné rande, je v čoudu. Ideální recept na první seznamování snad ani neexistuje. Přesto je fajn vyvarovat se určité chyby, aby seznamování neskončilo v troskách. Na jaké chyby je třeba dát si pozor, aby se tvůj potencionální kluk nedal na útěk a mohla ses radovat se začínajícího vztahu?

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

okud o toho kluka při seznamování stojíš, nebásni mu o to, jaký byl tvůj bývalý frajer.

okud o toho kluka při seznamování stojíš, nebásni mu o to, jaký byl tvůj bývalý frajer.

Nevítané Ivánkové chování

Jistě si pamatuješ na Mrazíka a především na Ivánka, který byl zahleděn sám do sebe, což dával patřičně najevo. Pokud začneš s tím, že všechno se bude točit okolo tvého já a ten kluk uvidí, že trpíš velkou dávkou sebelásky, možná si sbalí svých pár „švestek“ a z rande raději odejde. K seznamování sice patří rozhovor, který se bude týkat vás obou, abyste o sobě něco zjistili. Ale pokud se dopouštíš chyby alá Ivánek, nejspíš s tebou nebude chtít mít nic společného, protože mu dojde, že budoucí chození by bylo o neustálém tvém já a vztah by nebyl rovnocenný. Pochopitelně mu dojde, že hvězdou večera bys i po seznamování byla neustále ty a on by za tebou stál tiše v pozadí.

Své ex do seznamování netahej

První seznamování by se mělo zcela obejít bez debaty na téma – vaši ex-partneři. Něco jiného je, pokud o to oba máte zájem, což se však většinou u prvního rande nestává. Tohle téma patří mezi nejčastější velké chyby při seznamování, protože druhá, poslouchající polovička si pak vše může vzít zcela jinak a bude mít pocit, že ten předtím byl zkrátka největší borec, na kterého nemá. Pokud o toho kluka při seznamování stojíš, nebásni mu o to, jaký byl tvůj bývalý frajer, jak to bylo všechno fajn a jak hrozně ti ublížil. Neuděláš na něj moc dobrý dojem. Spíš nabude dojmu, že on pro tebe tak dobrý nebude a raději se stáhne pryč.

I oblečení hraje svou roli

Chyby při seznamování se můžeš dopustit i tehdy, kdy se snažíš pro něj vyfintit, aby z tebe celou dobu nespustil oči. Začneš tedy výrazným líčením, super účesem, pořádným výstřihem či něčím jiným, co bude na tobě výrazné. I tohle se však řadí mezi velké chyby. Pokud vidí, že je to opravdu přehnané, bude mít z toho rozpolcený pocit. Bude koumat nad tím, zda je to kvůli němu nebo zda patříš mezi pipinky, které by bez hutného make-upu nešly ani pro chleba. Snaž se vcítit do jeho role. Třeba by se ti zrovna tak nelíbil přehnaně upravený kluk, z kterého bys měla dojem, že patří mezi extra metrouše. Na seznamování si proto vezmi něco přirozeného a nijak to s úpravou nepřeháněj. Ukaž, že s lehkým nalíčením a s obyč oblečením můžeš být sexy a dokážeš ho i bez velké výraznosti zaujmout.

Rozjetá nebo utlumená konverzace

Mezi poměrně velké chyby při seznamování patří také styl konverzace. Pokud vyloženě jedeš o sto šest a jemu nedáváš moc možností, opět v tom může vidět třeba sebelásku anebo, že o informace o něm nemáš zájem. Naopak výrazně utlumená debata, kdy nemluvíš a raději zíráš do skleničky, se řadí mezi další velké chyby. Tvojí tichost při seznamování sice může brát jako stydlivost. Ale pokud to trvá trochu déle, nabude dojmu, že si s ním nemáš co říct, tudíž bude seznamování považovat za zbytečné. Někdy sice řeč vázne, ale vždycky se dá najít nějaké téma, s kterým se debata příjemně rozjede.

Nehraj si na někoho, kým nejsi

Mezi další chyby, které vznikají při prvním seznamování, patří jiná povahová póza. Pokud máš snahu, hrát si před ním na někoho, kým nejsi, abys jeho pozornost upoutala, dopouštíš se chyby. Jestli se snažíš i tak trošku předvádět, opět to spadá do chyby při seznamování, které moc dobře nedopadne. On na tobě sám pozná, že nejsi přirozená a to se mu příliš líbit nebude. Chce normální holku, s kterou pokecá, která se bude chovat přirozeně a uvolněné a s níž prožije super seznamování, které bude mít budoucnost. V opačném případě to může vnímat jako hru, kterou s ním hraješ, a to ho vábit nejspíš nebude. I když ty ses téhle chyby dopustila jen kvůli tomu, abys získala jeho přízeň.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Vanguard

  upřímnou soustrast :D

 • miki

  kravinabez luxusních hadru nezbališ nikoho mega hbezkeho 70% dělaj hadry

 • Cassie

  To je dost subjektivní…někdo rád sebevědomé holky,já si zas se svým přítelem na první schůzce pokecala o našich ex..takže tohle brát spíš trochu s nadsázkou:)

 • Lucka

  Mary-Ane obě dvě slova jsou synonyma a gramaticky jsou správně, což potvrzuje jak Spisovný slovník jazyka českého, taktéž i Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR :)

 • Mary-Ane

  Neříká se potencionální ale potenciální… Jinak fajn článek