Brazilská depilace je procedura odstranění chloupků z intimních partií. Pravá brazilská depilace představuje kompletní likvidaci pubického ochlupení, běžně se však „brazilskou“ nazývá i depilace, kdy se ponechávají chloupky vytvářející určitý tvar – nejčastěji trojúhelník nebo proužek. Brazilská depilace se stává v Evropě čím dál více žádaná a oblíbená, a to zejména u mladých žen.

avatar

Evril Štádlerová

Brazilská depilace

Pokud už teď plánuješ léto u vody, měla by si přemýšlet i o brazilské depilaci.

Její původ

Za místo a dobu vzniku brazilské depilace můžeme považovat brazilské pláže 90. let dvacátého století. Tento kosmetický trend prorazil díky tamním ženám milujícím plavky typu tanga. Tento střih začal vyžadovat depilaci nejen chloupků v oblasti třísel, ale celých genitáliích.  Obliba brazilské depilace se zakrátko rozšířila do USA, Austrálie a v posledních letech si získává své příznivkyně čím dále více i v Evropě.

Jaké má výhody a nevýhody

Protože se brazilská depilace provádí obvykle zahřátým voskem či cukrovou hmotou a oblast třísel  a genitálií patří k těm citlivým, je tato procedura poněkud bolestivější. Je proto určitě lepší jí přenechat zkušeným odborníkům a snížit tak bolestivost tohoto kosmetického zákroku na minimum. Pro někoho může být také nepříjemné, že pro provedení brazilské depilace je potřeba odhalit své nejintimnější místo. Tyto obavy jsou však zbytečné – pro toho, kdo ti tuto proceduru provádí je to kosmetický úkon jako každý jiný. V některých kosmetických salónech používají k tomuto účelu papírové kalhotky. Brazilskou depilaci je třeba opakovat přibližně po měsíci (rychlost dorůstání chloupků je však individuální).

Brazilská depilace ti umožní nosit různé miniprádélko a také se nejspíš budeš cítit víc přitažlivě. Mnoho dívek a žen také oceňuje hygienickou praktičnost brazilské depilace. A co je velmi důležité – díky brazilské depilaci budeš mít měsíc klid od holení.

Jak probíhá

Vosková brazilská depilace probíhá podobně jako vosková depilace jiných částí těla. Jako první krok se na pokožku nanese tenká vrstva teplého vosku, na něj se přiloží pruh látky a potom už následuje rychlé trhnutí proti směru růstu chlopků – a tím se ochlupení odstraní. Cukrová brazilská depilace má tu výhodu, že je u ní zcela vyloučeno popálení. Cukrová pasta je nanesena na pokožku a poté vmasírovaná přímo do chloupků. Chloupky se odstraní rychlým strhnutím cukrová pasty ve směru růstu. Pokud pro provedení brazilské depilace ještě pár chloupků zůstane, odstraní se pinzetou. Na konec je na pokožku naneseno chladivé tělové mléko určené pro ošetření po depilaci.

Kolik stojí

Brazilská depilace se provádí v každém větším kosmetickém salónu a její cena se pohybuje kolem 500 Kč.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Dee

    Na brazilku cukrovou hmotou v Ostrave nedam dopustit! Super, vydrzitelna bolest a hlavne ten hladky pocit a svoboda od holeni…neni se ceho bat, chodim na ni od 15 :)