Rozjetá sobotní diskotéka, neznámý pěkný kluk a jeden drink. Ačkoliv to zní jako sen mnohých dívek, může se bohužel změnit v peklo. Znásilnění za pomocí omamných drog dnes bohužel není vzácné.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Můžu tě pozvat na drink?

Pozvání od cizího kluka sice může působit blahodárně na tvé sebevědomí, ale určitě bys na všechno neměla bezhlavě kývnout. V dnešní době je bohužel celkem časté, že v okamžiku, kdy se otočíš, odejdeš na toaletu nebo jenom nedáváš dostatečný pozor, ti do pití neznámý může něco nasypat. Po požití takovéto látky si s tebou dotyčný budeme moci dělat, co bude chtít. A znásilnění jsou v takovém případě velmi častým výsledkem.

Jak se bránit?

Kromě obezřetnosti, které není nikdy dost, by sis mohla pro svou ochranu pořídit v nedávné době vyvinutý malinký přístroj, který by tě takovému osudu měl uchránit. Jedná se o drobný snímač, který vložíš do svého pití, počkáš několik sekund a LED světýlko ti během chvilky řekne chemické složení obsahu skleničky. Funguje na princip světla, elektrické energie a teploty. Na tomto základě výsledek vyhodnotí podle předvytvořené databáze chemických látek, díky čemuž můžeš odhalit i různé drogy a omamné látky.

pd.id
Malinké zařízení, které tě může ochránit před znásilnění.
zdroj: aufeminin.com

O co se jedná?

Zařízení se jmenuje pd.id (Personal drink ID) a je opravdu malinkaté – cca velikosti USB. Zařízení spoléhá na osvědčené metody, které protidrogové instituce používali už léta. Nyní ovšem přichází tato možnost i k obyčejným dívkám, kterých se omamné látky v pití týkají nejvíce. Až 25% znásilnění je usnadněno právě takovým odstraňovačem bariér, jako jsou drogy. Jak vidíš, tak kromě pepřového spreje nyní můžeš pro svou ochranu udělat více. A v případě, že si myslíš, že se tě podobné věci, jako je znásilnění, netýká, můžeš tento přístroj používat i na zjišťování obsahu drinku. Během chvilky tak víš, co to vlastně piješ.

pd.id
Takhle zjistíš, co se nachází ve tvém drinku.
zdroj: the-gadgeteer.com

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář