Zajímá tě důvod, proč někteří muži dávají přednost blondýnám nebo brunetám? Ve Westminsteru provedli výzkum a tady jsou výsledky o tom, jakou holku v tobě kluk vidí podle barvy vlasů.

avatar

Karolína Hrubá
Rebelka, která jde do všeho naplno a před ničím se nezastaví.

Proč jsou kluci tolik posedlí barvou našich vlasů?
Proč jsou kluci tolik posedlí barvou našich vlasů?
zdroj: pinterest.com

To, že jsou někteří kluci vysazení na naše hýždě a jiní na poprsí, to už jsme si částečně zvykly. Proč jim ale tolik záleží na tom, jakou barvu vlasů máme na hlavě? Není důležitější to, jaké jsme uvnitř? Výzkum ovšem ukázal, že kluci naši povahu spojují právě s barvou vlasů.

Barva vlasů = povahové rysy?

Za vším prý stojí podvědomá představa o charakteru dané dívky. Muži totiž mají vyhraněnou představu o povaze žen podle jejich barvy vlasů. Rozlišují mezi brunetkami, blondýnkami a zrzkami a vždy si vybírají takovou, o kterou právě stojí.

Klučičí myšlenky, které se dají využít

Toho by se dalo ale využít také v náš prospěch, ne? Znáš podrobnosti o tom, jakou holku právě teď hledá kluk, který tě zaujal? Důkladně si tedy projdi následující řádky, ve kterých ti ukážeme, jak to vidí kluci, abys mohla zvolit tu správnou barvu vlasů k jeho ulovení! Vítězkami celého londýnského výzkumu se stali nakonec brunetky, proto začneme od nich.

Jsou brunetky opravdu vždy tak rozumné a zodpovědné?
Jsou brunetky opravdu vždy tak rozumné a zodpovědné?
zdroj: dallashaircolorist.com

Brunetky jsou samostatné a úspěšné

Brunetky totiž působí na kluky vyspělejším dojmem, jelikož vypadají starší než blondýnky ve stejném věku. Kluci mají představu o brunetkách jako o těch zodpovědných a samostatných dívkách, které se hodí na dlouhodobý vztah nebo dokonce manželství. Také jim připadají samostatnější a budí v klucích dojem, že se o ně nebudou muset tolik starat. Působí také rozumným a klidným dojmem, který kluky utvrzuje v tom, že s nimi nebudou tak časté hádky jako s blondýnkami. Podle některých výzkumů vydělávají prý brunetky také více peněz a bývají na stejných pozicích s blondýnkami lépe finančně ohodnocené. Kluci zároveň věří, že brunetky nejsou žádné kokety a věrnost jim tedy není cizí. Navíc prý nejsou ufňukané a nebudí tolik křehký dojem jako blondýny. Absence vtipů na brunetky navíc vytváří dojem vyšší inteligence.

Proč jsou blondýnky považovány za hloupé?
Proč jsou blondýnky považovány za hloupé?
zdroj: collegecandy.files.wordpress.com

Blondýnky jsou křehké a bezbranné

Blondýnky jsou pro kluky často terčem flirtu, jelikož si chlapci myslí, že se nemusí příliš snažit, aby jim blondýnka padla kolem krku. Pro mnoho kluků je také blondýnka synonymem k zábavě, proto je vyhledávají, pokud nechtějí nudný a usedlý vztah. Blondýnky jsou také často vyhledávané ženatými muži, kteří potřebují povyražení. Blondýnky jsou pro většinu kluků i mužů symbolem vysoké atraktivity. Umějí o sebe lépe dbát, jsou žádané a chlap, který si po boku vede blondýnu, je obdivován ostatními muži. Někdy působí také velmi křehce, a proto o ně mají větší zájem muži s ochranitelskými pudy. Vtipy o blondýnkách jsou známé po celém světě, proto další mužská představa o blond ženách je o nízké inteligenci. Dokonce se všeobecně věří, že mají spoustu věcí snazší a projde jim mnohem více než brunetkám a zrzkám.

Tajemné zrzky zamotaly hlavy i vědcům z Londýna.
Tajemné zrzky zamotaly hlavy i vědcům z Londýna.
zdroj: pinterest.com

Zrzavé holky jsou záhadné

Zrzky jsou ženy, o kterých od pradávna putuje přesvědčení, že jsou velmi vášnivé a sexu chtivé. Při erotických hrátkách prý neznají hranice a v mužích budí doslova výbuch fantazie. Jsou svůdné, jsou temperamentní, jsou vášnivé, ale také prý vyvolávají dojem nedosažitelnosti a nebezpečí. Muž, který se prochází se zrzkou po boku, je veřejně považován za hrdinu, který se ničeho nebojí. Není známo, z jakých důvodů si zrzky vysloužily takovou bariéru, je ovšem pravda, že i v minulosti byly považovány za velmi záhadné, magické a nevyzpytatelné. Rusovlasých žen není oproti blondýnkám a brunetám právě mnoho. Je tedy docela možné, že právě jejich vzácnost je projevem jakéhosi nevyřešeného tajemství. Jelikož kluci a muži rádi odhalují tajemství, nezůstávají ani zrzky na ocet.

Pro koho jsou výsledky výzkumů vlastně určeny?

Výsledky tohoto výzkumu tedy ukazují, že i po mnoha letech neustálého vysvětlování o vnitřní kráse stále muži posuzují své protějšky podle jejich vzhledu. Nyní k tomu tedy mají i vědeckou příručku, která jejich výroky a domněnky ochotně orazítkovala. Jenom by mě zajímalo, co by si kluci počali, kdyby si všechny dívky začaly vytvářet ve vlasech melíry. Minimálně by to kluky pořádně zmátlo.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář