Chceš se vydat na exkluzivní exkurzi do světa BDSM a máš zatím více otázek než odpovědí? Přinášíme exkluzivní rozhovor s dominou, která se nebála odkrýt pikantní detaily i velmi zajímavé postřehy.

avatar

Simona Dražovská
Nevzdává se, i když život není peříčko.

Jedna paní povídala

1) Ohledně BDSM koluje v médiích hromada informací, často nesmyslů a lží. Pro některé je to Padesát odstínů šedi, pro další lechtání svázaného člověka pírkem a pro dalšího modřiny, krev, bláznivé pomůcky a ponižování v latexu. Kde je podle vás, zkušené dominy, vlastně pravda?

O BDSM koluje řada nejrůznějších představ, od úsměvných po ty nejdrastičtější, sice většinou částečně vycházejí z určitých praktik, ale v zásadě jsou vytržené z kontextu celku. Téma BDSM je v určitých intervalech neustále dokola vynášeno na světlo a více či méně vášnivě diskutováno.

Ačkoliv žijeme v době téměř neomezeného přístupu k informacím, materiálům i seznamování se s lidmi po celém světě, tak stále jsou některá témata pro společnost tvrdým oříškem. Ale bohužel bez dostatečných informací si lze těžko udělat vlastní názor a z pohádek typu „jedna paní povídala“ pak vznikají všechny ty nejroztodivnější fámy. Zasvěceně mluvit či psát o něčem, co jsem nezkusila na vlastní kůži a nedohledala si plnohodnotné informace dává vzniknout různým nesmyslům.

Je nutné si v první řadě uvědomit, že neexistuje absolutní pravda a jeden jediný správný názor či definice. Pod zkratkou BDSM se skrývá řada pojmů, které se navzájem prolínají a většinou se pak praktiky pod ně spadající různě kombinují v závislosti na daném člověku či páru. V zásadě si musíme připustit ten fakt, že každý člověk je jedinečný a má své jedinečné potřeby, to znamená, že co se líbí a vyhovuje jednomu, může jiného odrazovat, a přitom mohou být všichni vyznavači BDSM stylu.

V BDSM nalezneme praktiky jak jemné (klidně to peříčko, které velmi příjemným způsobem probouzí smysly), tak i velmi drsné a tvrdé (lidé se silnými masochistickými sklony potřebují velmi silné podněty, takže modřiny bývají častým důsledkem), záleží na chuti a potřebách zúčastněných. Bolest a ponížení jsou skutečně velmi častou formou uspokojení. Vše je ale zcela dobrovolné a ze svobodné vůle, vše se děje podle předem dohodnutých pravidel. Lidé znají své meze a hranice, mezi kterými se pohybují a hledají svůj vlastní zdroj rozkoše. Kouzlo BDSM spočívá v tom, že lidé naplno vnímají vše, co se děje, všemi smysly, nebo naopak záměrně některé smysly potlačují, aby jiné byly silněji zapojeny.

2) Jak se člověk stane dominou? Kdy jste v sobě objevila sadomasochistické sklony a chuť ovládat muže? Setkala jsem se s názorem, že mnoho domin nejdříve musí roky sbírat zkušenosti.

Bylo to někdy na začátku studia na vysoké škole. To akorát začínal internet a člověk si tak mohl začít hledat věci, o kterých se nikde nemluvilo a mohl si začít v sobě srovnávat své pocity a myšlenky, kterým zpočátku moc nerozuměl. Něco mi v „klasickém“ sexu chybělo a nevěděla jsem přesně co. Pak náhoda tomu chtěla, aby se jediný muž „sklonil“ k nohám a klubíčko poznání se mohlo začít odvíjet.

Nicméně když se na vše dívám zpětně, tak první náznaky mohu najít už ve svém dětství, kdy jsem si hrála s kluky, ale chtěla mít navrch. A dost mých známých mi podobný příběh také vyprávělo, že už v ranném dětství se jim něco líbilo, ale samozřejmě to nebrali jako sexuální podtext. Ten přichází na řadu až v dospívání. Žádný učený z nebe nespadl a nikdo se nerodí s bičem v ruce. Každý se musí všechno postupně naučit. Pokud máte zkušenějšího partnera, není ostuda ani prohra přiznat, že něco nevím, neznám, partner vždy moc rád vše ukáže a předvede a bude vděčný, když se to ženě zalíbí.

Je to lepší, než dělat, že všechno vím a všechno znám, ono se stejně ukáže, že to tak není a pak je to smutně komické a navíc to zavání ztrátou respektu a důvěry. Také s každým novým partnerem se člověk učí znovu partnerovy reakce a potřeby a získává nové zkušenosti, vzájemně se obohacuje a posouvá se pořád dál. Ale ze všeho nejdůležitější je naučit se znát dobře sám sebe.

Bez cenzury o BDSM a extrémních praktikách v exkluzivním rozhovoru s dominou!

Nejvyšší míra intimity

3) Co je na vztahu mezi dominou a subíkem nejdůležitější?

Nejdůležitějšími a základními stavebními pilíři pro plnohodnotný dobře fungující D/s vztah (vztah dominantní a submisivní osoby) jsou:

1) bezpečnost a zdraví
2) vzájemná důvěra
3) vzájemný respekt
4) vnímání jeden druhého

Pak spolu pár může zažít moc krásné chvíle, které oba obohatí a posunou dál.

4) Otázka na tělo – měla jste s klientem někdy sex, nebo je sex mezi klientem a dominou zakázaný? Existují vlastně nějaká obecná pravidla, nebo si je vždy s mužem individuálně domlouváte?

Musím v první řadě upozornit na to, že nejsem profesionální domina, to znamená, že neposkytuji služby dominy za úplatu, nicméně i tak se budu snažit odpovědět na tuto otázku. Obecně lze říci, že vždy záleží na tom, v jakém je domina se subíkem vztahu, zda se jedná o „obchodní“ vztah, tedy placenou službu, tam by se ke klasickému sexu domina uchylovat neměla, nebo zda spolu „chodí“ či žijí, tam je to o tom, že spolu sdílejí nejvyšší míru intimity a k tomu samozřejmě patří i sex. Ale vše a vždy je na dohodě těch dvou lidí, jak si co nastaví a domluví.

5) Máte i nějaké otroky? A jak vlastně vypadají úkoly, které takový otrok dostává? Předpokládám, že mytí nádobí to nebude.

Asi by bylo vhodné, abych uvedla, jak já osobně vnímám pojmy „otrok“ a subík“. Otrok je pro mne člověk bez své vlastní svobodné vůle a práv, v podstatě taková živá věc, která udělá kdykoliv a cokoliv pro svou Paní, že se vzdá sebe samého. Subík je člověk, který si stále a za všech okolností udržuje svoji míru svobodné vůle a rozumu a rozhoduje o sobě, vyjadřuje svůj názor, svá přání a pocity, nenechá ze sebe udělat hadr na podlahu. Jen na daný časový úsek je ochoten odevzdat svou vůli do rukou své Paní, ale pokud s něčím nesouhlasí, nebojí se to sdělit.

Po skončení lekce si zkrátka můžeme promluvit o tom, co se komu líbilo, nelíbilo, co bychom mohli udělat jinak, co bychom mohli ještě vyzkoušet, apod. Zpětná vazba je velmi důležitá pro vzájemnou spokojenost a nedochází tak k frustracím. Žádný dominant nemá křišťálovou kouli a neví, co se jeho protějšku honí v hlavě, pokud mu to neřekne. Jen vzájemnou komunikací mohou docílit spokojeného chodu D/s vztahu.

Já osobně otroky nemám, nemám ráda hadry na podlahu, mám svého subíka. Ale zpět k otázce, úkoly mohou být jakéhokoliv charakteru. Vše záleží jen na fantazii a hravosti. Můžete si vymyslet cokoliv, co se vejde do dohodnutých mantinelů obou zúčastněných. Takže to klidně může být i mytí nádobí, což může být zábavná činnost, když má partner ztíženou pozici třeba pouty na rukou, stejně jako úklid či chození na nákup, kdy můžete partnera „vybavit“ třeba análním kolíkem na cestu. Oblíbenými úkoly jsou i čištění bot, či obsluhování u stolu. Fantazii se meze nekladou, naopak. Jde o udržení jiskřivého napětí a vzrušení, které se neomrzí. Ne nadarmo se pod zkratkou SM neskrývá jen sado masochismus, ale lidé z BDSM komunity tomu říkají sexuální magie.

6) Když jednoho z páru, který zatím nemá zkušenosti s BDSM, začnou některé praktiky lákat. Jak by to měl druhé osobě říct? Mnoho klientů domin jsou muži, kteří se doma bojí přiznat, co je vzrušuje, nebo to tak není?

Ano, je to bohužel tak, mnoho mužů se bojí doma říci, co je ve skutečnosti vzrušuje, protože se bojí následné reakce. Mnoho z nich to i zkusilo, ale setkali se s odmítnutím, opovržením či výsměchem, takže to již nadále ani nezkouší se o těchto věcech bavit. Není snadné sám sobě přiznat, že se mi líbí „něco trošku jiného“ než je běžně považováno za standard, a je o dost těžší se s tím svěřit partnerovi. Ale vždycky se dá najít cesta, jak to pomalu a opatrně říci nebo naznačit.

Nemusíme hned partnerovi vyložit všechny karty, stačí zkusit jen naznačit a podle reakce pokračovat nebo pro tentokrát to nechat být. Pokud to partnerovi začne vrtat hlavou, tak sám přijde a téma znovu otevře a začne se ptát, jak jsme to vlastně tehdy mysleli. Takže příklad: nemusím hned na ženu vybafnout, že jsem masochista a potřebuji pořádný výprask před sexem, stačí naznačit, že bychom si mohli zahrát role, jako například paní učitelka s rákoskou (či jiným nástrojem) a zlobivý žáček a říci manželce, že mě tato představa, že si to rozdám s učitelkou, vzrušovala už od školy. Dosáhneme tak toho, že sex nebude stereotypní a přijdeme si nenásilně na své a třeba se to manželce i zalíbí. Těch způsobů je samozřejmě více.

Nesrovnávejte se s jinými

7) Může žena nějak otestovat partnera na to, zda-li se u něj neprojevují úchylky a fetiše? Napadá mě třeba záměrné nošení vysokých kozaček

Téměř všem mužům se líbí, když žena nosí vysoké podpatky a je jedno, zda se jedná o lodičky či kozačky. Toto jsem již naznačila v otázce předchozí. I žena může navrhnout nějakou hru na role pro vybočení ze stereotypu související s tímto tématem. Podle reakce může následně usoudit, zda se to muži líbí či nikoliv.

8) Jak vlastně s BDSM v domácích podmínkách začít? Dokážete krok za krokem poradit, na jaké začátečnické praktiky se zaměřit, jaké pomůcky si pořídit?

Je zásadní chybou chtít mít všechno hned a naráz. BDSM je dlouhá cesta poznávání. Chce to hlavně trpělivost a nevzdávat se svých tužeb jen proto, že všechno hned není jako dokonalá scénografie z porna. Buďte hlavně sami sebou, buďte zcela přirození a nenucení, nesnažte se být dokonalí, nesrovnávejte se s jinými (hlavně ne s pornem), jediné o co jde, je, abyste si to užili. Když se vše nepodaří hned na výbornou, proč se tomu třeba s partnerem i nezasmát, humor je také silné intimní pojítko. A navíc dokonalost neexistuje :-) .

Pro úplné začátečníky stačí pár základních pomůcek. Spousta z nich se dá koupit například v drogerii či hobbymarketech. Dám příklad: pro to, aby dotyčný zjistil, zda se mu líbí bezmoc není nutné hned kupovat pouta či drahý provaz na bondage, ale vystačíme si s prádelní šňůrou za 30 Kč, kterou můžeme svého partnera připoutat k posteli, pokud se setkáme s pozitivní reakcí, můžeme až poté zakoupit nejrůznější provazy z bavlny, juty, konopí atd. nebo kožená pouta. Pokud potřebuji zjistit, zda mě vzrušuje bolest stačí, když mě partnerka dá na zadek koženým páskem od kalhot či vařečkou. Neustále se vracíme a opakujeme, že je to o poznávání a zkoušení a posouvání se dál.

Takže když zjistíme, že se nám líbí bolest, nemusí to nutně znamenat, že se nám líbí jen výprasky, tedy spank, ale může se nám líbit i různé druhy „mučení“ těla, například. prsních bradavek, penisu, varlat, stydkých pysků. Když zjistíme, že se nám líbí bolest na genitáliích, pak můžeme jít dál a třeba zjistíme, že nás vzrušují i klinik hrátky, tedy různé uretrální vsuvky, klistýry, apod. Pro nákup takových pomůcek existují specializované e-shopy, například www.pain-and-pleasure.cz, kde je možné sehnat rákosku, různá kožená pouta, plácačky, důtky, anální kolíky a další pomůcky.


Rákoska, pádlo a bič


Kožená pouta


Kožené důtky – devítiocasá kočka

9) Může si pár střídat role – tedy ten, kdo byl submisivní, se stane dominantním a naopak? Nebo je to jen moje naivní představa a dominance nelze naučit?

Role střídat lze, submisivní člověk může tedy být jindy dominantní. Jedná se tzv. switch osoby, kdy se cítí dobře v obou rolích a dle své momentální nálady a potřeby se vžijí do jedné nebo druhé role. Pak jsou ale lidé, kteří se cítí dobře pouze v jedné pozici a ti jsou pak buďto jen submisivní, nebo jen dominantní a nepřipustí výměnu, jelikož jim druhá strana zkrátka nevyhovuje a nepřináší jim potěšení. Musí si proto najít odpovídajícího partnera.

Nenazvala bych to, že se dá něco naučit, je to spíše o tom, že člověk v sobě něco objeví a dále to jen rozvíjí a buduje, ale naučit se něco, co se mi třeba až tak nelíbí jen kvůli partnerovi, sice lze z pohledu techniky praktik, ale mít z toho požitek a radost se naučit nelze. Buďto tu radost a potěšení z toho máte ,nebo ne. Partner to vždy vycítí. Zvláště muži vycítí, že se to ženě nelíbí a že to dělá jen kvůli němu, pak z toho nemají prožitek a uspokojení ani oni. Ne nadarmo je pro muže největším afrodiziakem vzrušená žena, která si sex v jakékoliv podobě umí užívat a dává to najevo.

Mám ráda neustálou kombinaci bolesti, ponížení a něhy

10) Jaké jsou vaše nejoblíbenější praktiky a jaké pomůcky používáte nejraději?

Otázka skutečně „na tělo“ :-) . Doposud jsme se bavili o mých názorech na dané téma, toto už je skutečně osobní a pro mnohé bude tato odpověď „nejdrsnější“, protože se stane, že mnoho těch, kdo si to přečtou, budou minimálně v šoku, kulantně řečeno. Takže váhám, zda vám mám říci celou pravdu. Ale pojďme na to:

Moje nejoblíbenější praktikou je foot/boot fetish, mou vášní je nošení vysokých kozaček, což většina subíků velmi ocení. Další praktiky mají pak už na mých pomyslných váhách stejnou míru: cbt, elektro, spank, anální hrátky včetně strap-on sexu, piss, facesitting, tramplig, znehybňování, dog play, svorky na bradavky, použití vosku/ledu, ráda používám i dilatátory. Mám ráda neustálou kombinaci bolesti, ponížení a něhy. Zkrátka taková něžná krutost a krutá něžnost. Můj subík je pro mě pejskem, perverzní sexuální hračkou na cokoliv si vzpomenu, mojí děvkou, mým sluhou, ale ať už si s ním dělám cokoliv, tak pro mě nepřestává být MUŽEM, kterého respektuji a mám ráda takového, jaký je a právě proto jaký je. V tom je to kouzlo.

Mými nejoblíbenějšími pomůckami jsou důtky, jezdecké bičíky, rákosky, drtiče varlat a penisu, pás cudnosti (mužský), svorky na bradavky, elektrosex, strap-on dildo, anální kolíky, pouta, folie, provazy, kukly a roubíky.

Drtič varlat
Drtič varlat


Elektro Sex Kit


Roubík s oboustranným dildem

11) Jednou ze součástí BDSM je také hraní rolí. Mohla byste nás inspirovat, jaké role jsou nejoblíbenější a co je k nim zapotřebí?

Některá jsem již jmenovala v předchozích otázkách. Hry na Pána/Paní a „pejska/fenku, šéfa a sekretářku/ šéfovou a podřízeného, učitele/učitelku a žáka/žákyni, lékaře/sestru a pacienta, služebnou a Pána/Paní domu, policistu/tku a vězně, Pána/Paní a otroka/otrokyni, jezdce/jezdkyni a „koně/klisničku“… Na některé z těchto rolí potřebujete jen minimum pomůcek, ale na některé už to chce alespoň pěkný kostýmek sestřičky či masku koníka nebo pejska a tyto pomůcky se dají koupit různě na internetu, třeba na již zmíněném a z mého pohledu skvěle vybaveném e-shopu Pain & Pleasure shop. Pokud něco nemají na webu, většinou jsou schopni to sehnat anebo vyrobit. Pomůcky ze dřeva, kůže či kovu vám nechají vyrobit přesně dle vašich představ a rozměrů na zakázku, a to za rozumné ceny, což je fajn.


Internetový obchod s BDSM pomůckami Pain & Pleasure

12) Slyšela jsem, že některé dominy si možnost způsobovat fyzickou bolest doopravdy užívají. Mstí se na mužích za to, že jsou například neatraktivní. Jaký na to máte názor?

Většinou si ženy svou dominantní roli a sadistické sklony skutečně užívají, pokud mají vhodného partnera, kterému se to líbí, stejně jako muži si užívají to, když se to jejich partnerkám líbí a dělají to rády. Nebudu ale lhát, že se nestává, že se některé ženy pod záminkou dominance „mstí“ mužům za své předešlé životní či vztahové újmy anebo si „léčí“ své komplexy. Nicméně muži mají dobrý vnitřní radar na to, aby rychle odhadli, zda to daná žena dělá pro své potěšení a vzrušení, nebo jen proto, aby měla „navrch“ a dávala jim něco „sežrat“.

13) Existují v BDSM nějaké trendy, nebo je to natolik uzavřený a izolovaný svět, že do něj žádné novinky a poznatky nepronikají? Roste například obliba některých pomůcek a praktik?

Lidé praktikující BDSM jsou povah velmi otevřených a rádi zkoušejí nové věci a jsou otevření novým věcem a vjemům. Neustále se na trhu objevují nové hračky a pomůcky či inovace starších osvědčených modelů. Obliba praktik je ale vysloveně věcí osobních individuálních preferencí a potřeb, takže toto zobecňovat nelze.

Ten nejtěžší krok ze všech

14) Kde jsou podle vás hranice BDSM? Velmi často se hovoří o tom, že v momentě, kdy se hra změní v neovladatelnou úchylku, by měl člověk vyhledat odbornou pomoc, protože mu mohou hrozit psychické problémy. Lze se extrémům a takovému nebezpečí vyhnout?

Obecně lze říci, že dokud je BDSM pro člověka pouze zpestřením sexuálního života, ale je stále schopen mít i klasický sexuální život bez těchto praktik, pak je vše v pořádku, jakmile není schopen normálního sexuálního vzrušení, zřejmě se může jednat o nějakou poruchu. Ale kde je hranice, kdy je nutné řešení s kvalifikovaným odborníkem z oblasti sexuologie či psychologie, popř. v těžších případech psychiatrie, mohu těžko zodpovědně a kvalifikovaně zodpovědět.

Dokud je vše v dobrovolné a bezpečné rovině svéprávných dospělých jedinců, kterým daná situace vyhovuje a neohrožují sebe ani jiné na zdraví, tak těžko můžeme odhadnout možné problémy dopředu. Stává se, že submisivní osoby si vypěstují velkou vazbu na svého dominanta, a když jejich vztah z jakéhokoliv důvodu skončí, nesou to psychicky velmi těžko a mohou se z toho psychicky zhroutit, pak je samozřejmě odborná pomoc na místě.

Proti čemu je nutné se ohradit, je názor, že lidé, kteří praktikují BDSM jsou psychicky narušení, slabí, manipulovatelní, či naopak léčící si nějaká traumata a komplexy. Lidé, které jsem za svůj život poznala (samozřejmě neznám všechny), jsou lidé vysoce inteligentní, silné charismatické osobnosti z dobrých sociálních poměrů. Vámi zmíněné možnosti samozřejmě možné jsou, ale jejich četnost je spíše nízká, takže se rozhodně nejedná o 100% pravidlo.

15) Závěrem se vás již pouze zeptám na to, co byste doporučila absolutním začátečníkům před tím, než udělají první krok? Je dobré mít strach?

V žádném případě není nutné mít strach, není nutné se bát svých vlastních potřeb a tužeb. Člověk by měl být upřímný především sám k sobě a přiznat si, jak na tom skutečně je. To bývá ten nejtěžší krok ze všech, pak už jsou další kroky o trochu snadnější (ale ne vždy). Pokud už má člověk pociťovat strach, tak vždycky jen ten „příjemný“, kdy už si užívá nějakou tu chvíli s partnerem a „bojí se“, co že si to na něj partner tentokrát zase vymyslí :-) .

Přeji všem krásné zážitky plné krutě žhavé jiskry a bolestivé vášně.

Eleanor Rosewood

AKCE: Pro čtenářky Kámoška.cz je v e-shopu www.pain-and-pleasure.cz připravena 10% sleva při zadání kódu „Kámoška“ do poznámky v košíku. Sleva platí na veškeré zboží ve zmiňovaném obchodě, s výjimkou zboží ve výprodeji a zboží již ve slevě označené procentuální slevou.

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář