Internetové randění se může zdát jako lehké, ale i tak se tam dá udělat několik kopanců, kterými se vše pokazí.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Nevydařené online rande

Ačkoliv komunikace na chatu je oproti realitě mnohdy triviálnost, i tak je tady možnost udělat nějakou tu chybu. A to především ve výběru tématu. Někdy totiž nevědomky mluvíme o něčem, co kluky naprosto děsí, což je vede k tomu, aby klidně utekli i bez rozloučení. Ptáš se, v čem je tedy kámen úrazu? Která témata jsou tabu, protože mohou působit jako červené STOPky na dálnici?

Stopka
Tabu témata existují i v internetové diskuzi.
zdroj: socialmeep.com

STOPka číslo 1 – Slovo princezna
Tak tohle slovo je naprosto tabu. Podle odborníků to na kluky působí, jako kdybys byla uvězněná v nějakém sladkém Disney animáku.

Princezna
Chápat sebe sama jako princeznu není pro kluky to pravé ořechové.
zdroj: fanpop.com

STOPka číslo 2 – Finance

Mnoho kluků děsí, pokud máš na svém profilu zmínku o financích. Některé ženy totiž chtějí žít jako finančně zajištěné a přesně takové některé kluky děsí. Naproti tomu dívky, které samy chtějí vydělávat a nechtějí být na mužích závislé, jsou podle smýšlení kluků sexy.

Peníze
Pokud to jde, vyvaruj se raději tématu peníze.
zdroj: awordywoman.com

STOPka číslo 3 – Sexistické výroky

Pokud budeš ve svém profilu nebo konverzaci narážet na to, že všichni kluci jsou pitomci a prasata, rozhodně to daného spolukonverzujícího odradí. Navíc je to známka toho, že ještě nejsi na další vztah připravená.

STOPka číslo 4 – Život je jen jedna velká párty

Pro někoho mohou párty dívky, které chodí z jednoho baru do druhého a šest hodin ráno je pro ně doba, kdy chodí spát, být sexy. Spíše jsou ale považovány za přelétavé a nepřipravené na vážnější vztah. Pokud si tedy budeš s někým psát, snaž se omezit informace o svém pestrém nočním životě.

Párty girl
Bujarý noční život – ne všechny kluky to přitahuje.
zdroj: th3-c0unt3ss.deviantart.com

STOPka číslo 5 – Svatební shon

Je sice hezké představovat si svůj velký den a snít o tom, jaké to bude, ale mluvit o tom po měsíci chození je celkem velký fofr. Takže představy ano, ale mluvit o tom a chtít to s klukem rozebírat – na to raději zapomeň, pokud chceš mít alespoň malou šanci, že se to s tímto vyvoleným stane skutečností.

Svatba
Své představy o svatbě si raději nech pro sebe.
zdroj: pictures-pixel.blogspot.cz

STOPka číslo 6 – Brát svou kariéru jako život

Workoholika by nechtěl mít doma nikdo, takže i když tě tvoje práce baví, měla bys myslet na to, že to není jediná věc ve tvém životě. Pokud totiž budeš mluvit jen o své práci, kluci mohou mít pocit, že se do tvého života nikam nevejdou.

STOPka číslo 7 – Přihlásila mě kamarádka

Pokud už najdeš na internetu nějakého toho sympaťáka, neodrazuj ho zbytečnostmi, jako jsou detaily ohledně způsobu, jak ses na seznamce nebo podobné stránce objevila. To, že tě tam přihlásila kamarádka, může evokovat to, že to neděláš dobrovolně ale pod nátlakem rodiny či přátel.

STOPka číslo 8 – Ex

Mluvení o svém ex je chyba v každém ohledu. Takže se vyhni porovnávání a svého ex hoď konečně za hlavu.

Závěrem

Těchto osm základních poznatků, na které přišli odborníci na komunikaci mezi lidmi po internetu, by sis určitě měla uvědomovat, protože udělat chybu je tak jednoduché. A pokud je to prevence proti tomu, abys od sebe odehnala toho pravého, tak proč to nezkusit?

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář