Líbání je nejkrásnější způsob, jak vyjádřit svou lásku. Existuje mnoho způsobu, jak se líbat a taky dalších překvapivých důvodu, jak může být líbání prospěšné i pro naše tělo. Budeš překvapením koukat.

avatar

Zdeňka Fedorová
Má ráda děti, přírodu a zvířata!

8 překvapivých důvodu, proč se líbat
Už jeden polibek dokáže ženské intuici prozradit, zda je zvolený muž tím pravým.

1) Snižuje stres

Jestliže se denně líbáte víc jak tři minuty, bojujete tak proti stresu a jeho dopadu na vaše zdraví. Výzkum naznačuje, že líbání uvolňuje endorfiny označované jako hormony štěstí. Tyto látky mají uklidňující účinek na tělo a zvyšují celkový pocit pohody.

2) Spaluje kalorie

Středně vášnivým polibkem se dá spálit 2-6 kalorií za minutu. Stačí hodina líbání a kalorie odpovídající jedné sklence vína jsou pryč. Místo únavných hodin v posilovně se můžeš těšit na svého miláčka. Co by mohlo být lepšího, než tohle.

3 )Činí nás šťastnějšími

Během líbání se do tvého těla uvolňuje oxytocin, chemická látka, která uklidňuje tělo a také endorfiny, díky kterým se cítíme dobře. Polibek i ve stresujících situacích je relaxační, zmírňuje úzkost a podporuje dobrou náladu.

4) Zvyšuje sexuální touhu

Líbání je dobrou předehrou k následným postelovým hrátkám. Ústa a rty obsahují velké množství nervových zakončení. A při líbání dochází k jejich stimulaci, která přivádí i příjemné erotické vzrušení.

5) Posiluje imunitní systém

Líbání zlepšuje tvoji imunitu tím, že uvolňuje protilátky, které ničí bakterie. Bylo prokázáno, že při líbání naše sliny vylučují přírodní antibiotika. Zhruba 80 % bakterií máš s partnerem stejných, ale asi 20 % je individuálních. A právě ty dokáží tvůj imunitní systém aktivovat a donutí vytvořit protilátky.

6) Procvičuje obličejové svaly

Věděla jsi, že líbáním se aktivuje přibližně 34 obličejových svalů, čímž se posilují svaly na obličeji a tvoje pleť je hladší a pevnější? Takže pokud chceš oddálit vrásky na obličeji tak dlouho, jak je jen možné, pak si udělej čas na líbání každý den.

7) Posiluje vztahové vazby

Líbání zvyšuje hladinu hormonu oxytocinu, který pozitivně ovlivňuje vazby s muži. Výzkumy tvrdí, že líbáním posiluješ váš vztah a zvyšuješ pocit intimity. Polibek uvězní dvě duše na chvíli v čase.

8) Zpomalí proces stárnutí

Líbání prodlužuje život až o pět let. Alespoň to tvrdí američtí vědci. Čím více se líbáš, tím máš větší naději, že budeš žít déle. Polibek ve skutečnosti zlepšuje naši pokožku, pomáhá krevnímu oběhu, předchází vzniku zubnímu kazu a může dokonce zmírnit bolesti hlavy. Po polibku dýchá člověk až třikrát rychleji, což zajišťuje lepší přísun kyslíku do mozku a tím umožňuje mozku lépe pracovat.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář