Pokud je tvoje „kůže“ stále na trhu, měla bys znát těchto pár rad ohledně randění, které ti vše usnadní.

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Být cool

Pravidla randění rozhodně nejsou nijak striktně vymezena, ale určitě nikdy není na škodu si pár těch obecně platnějších připomenout, protože nikdo přece nechce zapůsobit špatně, že? Udělat na kluka dobrý dojem je základem skvělého rande a rozhodně to pak poslouží jako poklad pro to, aby se konala nějaká schůzka následující. A právě proto ti přináším tento menší přehled rad pro moderní randění, které by sis měla vzít k srdci, chceš-li „dobře“ randit.

Rande
Doba notně pokročila a stejně tak „pravidla“ v randění nezůstala neměnná.
zdroj: digitaltrends.com

1. On se ptá, ona platí

Vždycky platilo, že když muž pozval ženu na rande na večeři, automaticky měl udělat první krok a zaplatit. Nový průzkum ale ukázal, že 41% z dotazovaných žen přiznalo, že kdyby je muž požádal, aby večeři zaplatily, učinily by tak. Takže chlapi, jde o to, se jen zeptat.

2. To nejdůležitější za 15 minut

Ač se to může zdát jako krátká doba, studie mají jasno. O tom, zda-li mezi vámi dostatečně funguje chemie se rozhodne nejdéle do 15-ti minut od začátku rande. Přesně na tom se shodlo 31 % mužů i žen. Takže proč prodlužovat něco co nefunguje?

Minuty
Jestli je kluk ten pravý bys měla poznat do 15-to minut.
zdroj: bhmpics.com

3. Upřímnost je nejlepší politika

Celý večer se nudíš jako nikdy v životě a ten trouba neustále mele jen o sobě či mlčí jako ryba? Řekni mu to. Až 52% mužů a žen se shoduje na tom, že je mnohem lepší svému protějšku říci, že rande neprobíhá podle jejich představ. Je fakt, že je to asi lepší než aby si potom ten druhý dělal naděje a tys ho zchladila tím, že už se neozveš.

4. Nemusíte všechno stihnout za jednu noc

Rande se skvěle vydařilo a vy dva si rozumíte jako kdybyste se znali odjakživa? Pak trochu dupni na brzdu. A to myslím jen v dobrém. 80% svobodných souhlasí s tím, že mít na sex na prvním rande je příliš rychlé. Zatímco když se spolu hned nevyspíte, vytváří se kolem vás opar tajemnosti, tímhle všechno zmizí. A navíc, když stihnete všechno na prvním rande, kde se potom vezme motivace pro další?

5. Je v pořádku mu zavolat

Ženy a muži tohle mají trochu jinak. Zatímco 48 % žen by nejraději navázalo na schůzku nejdéle do 24 hodin, až 68 % mužů si hraje na velké drsňáky a myslí si proto, že je lepší ozvat se tak za 2-3 dny. Jo, chlapci, ale to už někdy může být pozdě.

6. Vsaď na klasickou komunikaci

V dnešní počítačové době je všechno rychlé. Smsky, e-maily, chat na facebooku,… Je sice hezké si takto psát, ale průzkum zjistil, že i tak až 80% lidí dává přednost klasičtější formě komunikace, tedy po telefonu nebo naživo. Přeci jen taky není na škodu vědět, jaký má dotyčný hlas, abys pak nedostala ránu kladivem, když tě na schůzce osloví.

Komunikace
Počítačová komunikace by neměla nahradit tu klasickou.
zdroj: blog.boombotix.com

7. Přidat si ho na facebook

Opět facebook. Dnes je normální, že lidé si před schůzkou předají svoje jména na této sociální síti a pak toho druhého poznávají podle jeho fotek, přátel či napsaných zájmů a „lajknutých“ stránek a skupin. Dříve rande mělo mnohem větší auru tajemnosti, protože dané osoby se nikdy předtím neviděli. A s tím souhlasí 21% mladých lidí, kteří říkají, že odeslat žádost o přátelství je nejlepší až tak po 2-3 schůzkách.

8. Nezapomínej na kamarády

Jistě, je výborné, že sis našla kluka, se kterým teď randíš o sto šest. Rozhodně bys ale přitom neměla zapomínat na své kamarády, kteří tu byli pro tebe jako první. Připomeň se a ukaž jim, žes na ně nezanevřela. Ten kluk, pokud to s tebou myslí vážně, ti přece nikam neuteče.

Moderní žena pro moderní rande

Tak a teď v tom máš jasno. Pravidla randění se díky počítačům a všem těmto snadnějším komunikacím trochu změnila, takže bys na to neměla zapomínat. I tak je schůzka ten nejlepší způsob jak se opravdu poznat a popřípadě se rozhodnout, že budete spolu pokračovat. Takže hodně štěstí a hurá na lov!

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Majco

    “Přidat si ho na facebook” – aspoň budú chlapi vedieť, s koľkými si sa vyspala :D