Muži ženy nechápou, ale to není nic nového pod sluncem. Ale, nad kterými věcmi nejčastěji kroutí hlavami?

avatar

Denisa Tatíčková
Studentka historie a milovnice psaní, kterému se věnuje již přes 5 let.

Křehká stvoření

To, že ženy jsou hezké a křehké jako panenky z porcelánu je bohužel stále více či méně zažitá představa našeho pohlaví. Stejně jako to, že se umíme během pěti vteřin z této něžné osůbky proměnit v devítihlavou saň, která jediným pohledem zabije vše živé. A proč se to děje? Protože jsme nepochopené. Ano, to je ten důvod. Muži nedokážou stále pochopit mnoho z toho, co děláme, ale přiznejme si, že ani my samy někdy nemáme úplně dokonalou představu o tom, proč děláme to či ono. Prostě to tak je a basta.

Ženské chování

Muži a slova

Víme, že někdy jsou naše činy lehce nepochopitelné či někdy až opravdu šáhlé. Ale jednoduše už to tak je, a když si muži sáhnou do svědomí, tak zjistí, že to je také jeden z důvodu, proč nemůžou být bez nás. Ale stejně tak, nedokážou bez trpělivosti jako kola od traktoru vydržet ani s námi. Ale, co je vlastně tak nepochopitelného na tom, když…

…řekneme, že jsme OK, ale nejsme

Ano, to děláme velmi často a muži tato slova velmi podceňují. Nejčastější chybou je, že si myslí, že tomu tak opravdu je, protože když to přeci říkáme, tak to musí být pravda, ne? Ale omyl, pánové. Tato velmi nebezpečná věta je teprve začátkem. S největší pravděpodobností nejsme v pořádku a chceme, aby vám to došlo samotným. No, chápete? Po hádce většinou nejsme ještě v takovém rozpoložení, abychom dokázaly přesně říci, co nám je nebo co potřebujeme, aby tato věta byla pravdivá. My chceme, aby nám bylo dobře a aby všechno bylo v pořádku, ale chlapci vězte, že pokud vyřkneme tento soud, potom tomu tak opravdu není.

Obrázek: Ženy
7-veci-ktere-zeny-delaji-ale-muzi-je-nikdy-nepochopi-1.jpg
Popisek: Když řekneme, že jsme v pohodě, na 99% tomu tak není.
Zdroj: http://www.thirdage.com/image/man-and-woman-upset

…nosíme vysoké podpatky a poté si stěžujeme na bolavé nohy

I tady je vcelku jednoduché vysvětlení. Toužíme po tom, abychom byli krásné. Většina žen touží po hezkých, dlouhých nohách, pnoucích se až do nebe. Ale buďme realisté, je vcelku jen málo žen, které by se takovými „chůdami“ mohly pyšnit. A přitom kluci tolik milují dlouhé nohy, které vyčuhují z minisukně. A proto podpatky. Jejich smyslem je, že se chceme předvést a ukázat jak nám to sluší. Ale krása bolí, a jelikož to děláme de facto pro vás, pánové, neobviňujte nás, že naše chování nedává smysl.

…si vezmeme nové šaty a potom se zeptáme, jak vypadáme

Už když si ty šaty kupujeme, tak víme, že nám sluší, jinak bychom za ně přeci nedaly takové peníze. Ale máme rádi komplimenty, a když nepřijdou samy, tak musíme zahájit útok samy. Odpověď na tu strašnou otázku „Miláčku, jak v tom vypadám?“ je správná jen jediná. A to samozřejmě chvála. A ne jen tak ledajaká. Jde o to, aby byla přesná. Když chlapi řeknou jenom „Jistě, vypadá krásně.“ tak máme pocit nedocenění. Tato věta totiž zní jako nastavená automatika, která nastupuje namísto přemýšlení. Prostě a jednoduše, chce to větší snahu, pánové.

…se podíváme do přetékající skříně a řekneme „Já nemám co na sebe“

Tak tohle je učiněná klasika. Ale pánové, dříve než si povzdechnete a začnete lamentovat nebo vyhazovat naše věci ze skříně, abychom se opravdu přesvědčili, že toho máme hodně, tak si vzpomeňte na svůj hrami přeplněný počítač a slova „Já nemám co hrát.“. Ano, toto je stejné. Máme toho ve skříni sice tolik, že dát naše svetry do jednoho komínku, dalo by se po něm vylézt na měsíc, ale musíte rozpoznat, že tím míníme, že nemáme na sebe nic vhodného, pro danou příležitost či chvíli. Obecně máme oblečení hodně, ale pro daný okamžik chceme něco speciálního. A to právě nemůžeme ve svých poličkách a na ramíncích najít.

…odmítneme dezert, ale potom vám ukusujeme ten váš

Kalorie. Ty potvory vyrážejí do bitev, ve kterých proti nim máme jedinou zbraň a tou je dieta a odříkání si. Proto si nechceme objednávat dezert, protože jakmile bychom to učinily, začaly bychom se nenávidět, za další porušení, a už během jídla bychom přemýšlely, kolik kilometrů máme uběhnout, abychom to spálily. Jenomže když si zobneme jedno nebo dvě sousta od vás, tak potom jsou to „prázdné kalorie“ neboli ty, které se prostě nepočítají. No a naše dušičky jsou spokojené. Je to sice nesmysl, ale opravdu tomu tak je.

…říkáme, že nic neočekáváme, ale potom jsme zklamané, když se nic nestane

Představivost je špatná. Ano, je, nemá cenu se přetvařovat. I když říkáme, že k výročí nic neočekáváme, v našich myslích se okamžitě spouští kolovrátky, na kterých se spřádají velkolepé plány, které ale potom nenacházejí uplatnění. A my jsme potom zklamané. Je to smutné, ale je tomu tak. Vždycky něco očekáváme a stále nejsme schopné se odnaučit v něco nedoufat nebo si nepředstavovat. Už jsme jednoduše takové.

…dokážeme dělat třeba čtyři až pět věcí najednou

Znáš to. Ty sedíš u televize, sleduješ svůj oblíbený seriál, lakuješ si nehty, telefonuješ s kamarádkou a ještě dokážeš listovat novým katalogem kosmetiky, zatímco pro tvého kluka je naprosto nepředstavitelné i jenom během jídla sledovat televizi. Pro kluky neexistuje dělání více věcí najednou. Teď dělají tohle, tak ostatní musí jít stranou. Hezky jedno po druhém. A právě proto si nedovedou představit, že pro nás něco takového možného je. Na druhou stranu je ale zábava sledovat jejich užaslý výraz, když ve výše zmíněné situaci přepnou kanál a my řekneme “Ale já se na to dívala”.

Jsme ženy a jsme na to pyšné

Naše chování sice občas postrádá smysl, ale protože jsme ženy, jsme za to omluveny. Muži to nedokážou docenit, ale mnoho z těchto věcí děláme pro ně stejně jako pro sebe. Chceme být krásné, aby se s námi mohli pochlubit a říci „To je moje holka.“ s hrdostí. Jsme sice to „něžnější pohlaví“, ale dokážeme toho někdy mnohem více než naše drahé polovičky.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář